Objavljeno vijesti danas: 2
05.10.2023. u 20:46
Dinamo je na Kosovu iznenađujuće poražen od Ballkanija s 2:0 u drugom kolu Konferencijske lige.

U susretu 2. kola C skupine Konferencijske lige Dinamo je na gostovanju u Prištini izgubio od Ballkanija sa 0-2 upisavši prvi poraz u skupini. Golove za kosovski sastav zabili su Almir Kryeziu (45) i Walid Hamidi (83).

Nakon uvjerljive domaće pobjede (5-1) nad Astanom u prvom kolu Konferencijske lige, Dinamo je na gostovanju u Prištini doživio šokantan poraz.

Plavi su u Prištinu doputovali bitno oslabljeni. Sergej Jakirović je zbog ozljeda i bolesti imao velikih problema sa sastavom. Nedostajali Bruno Petković, Dario Špikić i Stefan Ristovski zbog ozljeda, Robert Ljubičić zbog bolesti, dok Arijan Ademi nije niti prijavljen za grupnu fazu KL. Problema je imao i Josip Drmić. Međutim, bez obzira na brojne izostanke, Dinamo je odigrao ispod svake razine.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela. Qendrim Zyba je prebacio Dinamovu obranu, Kryeziu je utrčao u našao se ispred Nevistića i lijepo pogodio za vodstvo domaćina. Turski sudac Atilla Karaoglan je poništio gol zbog zaleđa, no VAR je pokazo kako je kosovski napadač bio u dobroj poziciji.

Ballkani je veliku pobjedu potvrdio u 88. minuti nakon što je Šutalo izgubio loptu, a Hamidi se sjurio na gol i pogodio pored Nevistića za 2:0.

U prvom susretu iz ove skupine Viktorija Plzen je na gostovanju preokretom pobijedila Astanu sa 2:1 upisavši i drugu pobjedu.

Astana je povela u 51. minuti golom hrvatskog nogometaša Marina Tomasova, no Viktorija je okrenula rezultat preko Tomaša Choryja (54) i Jana Kopica (57).

Za Astanu je branio Josip Čondrić, a svih 90 minuta za domaći sastav je odradio i Tomasov.

Na ljestvici vodi Viktorija sa šest bodova, Dinamo i Balkani imaju po tri boda, dok je Astana na "nuli".

Dinamu sada slijede dva ogleda protiv Viktorije. Prva utakmica je 26. listopada na stadionu Maksimir, a uzvrat 9. studenog u Plzenu.

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Dinamo je u Prištini poražen s 2:0 od Ballkanija što je ogromno iznenađenje.

90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

Žuti karton
84' (Žuti karton )

Hamidi je dobio žuti karton jer je skinuo dres nakon kod proslave gola.

Gol
83' (Gol)

Gol za Ballkani! Hamidi je zabio Nevistiću kroz noge nakon poklona igrača Dinama. Plavi su pred porazom.

79'

Emreli je požutio nakon što nije dobro primio jednu loptu pa je napravio prekršaj.

Zamjena
79' (Zamjena)

Zamjena kod Dinama, Marin ulazi, Mihajličenko izlazi.

76'

Halilović je tukao, ali vratar Ballkanija nije imao problema s tom loptom.

75'

Ostalo je još 15 minuta do kraja utakmice, Dinamo ima loptu u posjedu, ali zasad ne može stvoriti pravu priliku i zabiti.

Zamjena
71' (Zamjena)

Promjena kod Ballkanija. Kryezu umjesto Limaja.

Zamjena
66' (Zamjena)

Kod Dinama izlaze Bulat i Vidović, a ulaze Halilović i Sučić.

Zamjena
65' (Zamjena)

Berisha i Ismajgleci izlaze, a ulaze Haimid i Tolaj kod Ballkanija.

62'

Traje pritisak Dinama, plavi traže gol za izjednačenje.

53'

Dinamo je nešto agilniji u drugom poluvremenu, ali još nema prave prilike.

47'

Drugo poluvrijeme igra se po kiši.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak s promjenom u momčadi Dinama. Emreli umjesto Baturine.

45'

Kraj prvog dijela, Dinamo gubi 1:0.

Gol
44' (Gol)

Gol za Ballkani! Domaćini su zabili, pogodak je prvo poništen, no nakon pregleda VAR-a je priznat. Strijelac je Kryeziu.

41'

Moharramije tukao s desne strane iskosa, ali je obrana domaćih to blokirala.

36'

Kryeziu je pucao iskosa, Nevistić brani. Ballkani je zasad bolji.

35'

Kuc je tukao s 20-ak metara, srećom otišlo je pored gola.

30'

Dinamo se u posljednjih pet minuta razbudio, no još uvijek čekamo pravu priliku hrvatskog prvaka.

25'

25 minuta utakmice je iza nas, malo smo toga vidjeli na Kosovu.

18'

Mihajličenko je pogriješio, lopta je došla do Berishe koji tuče, ali Nevistić to brani.

Žuti karton
17' (Žuti karton )

Kuc je već drugi igrač Ballkanija sa žutim kartonom.

15'

Zasad gledamo vrlo slabu utakmicu, a na to sigurno utječe loš teren. Ballkani ima više loptu u nogama, 52 posto.

10'

Prošlo je 10 minuta utakmice, Dinamo nije puno pokazao. Ballkani je zasad ravnopravan.

Žuti karton
3' (Žuti karton )

Kryeziu je pobjegao obrani Dinama, a onda pao. Sudac mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja.

1'

Počela je utakmica! Sretno Dinamu.

Travnjak na Kosovu je loš što ne ide u prilog momčadi koja napada, a to će biti Dinamo.

TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će momčadi taktički izgledati.

SASTAV DINAMA

Poznat je sastav Dinama. Izgledat će ovako: Nevistić - Moharrami, Šutalo, Perić, Mihajličenko, - Mišić, Baturina - Bulat, Vidović, Menalo - Kulenović.

Ballkani je u prvom kolu u Češkoj dobro namučio momčad Viktorije iz Plzena te ostao poražen s minimalnih 1:0.

POREDAK

Dinamo je trenutačno vodeća momčad u skupini, a nadamo se da će tako ostati i nakon današnjih utakmica.

JAKIROVIĆ

- Čeka nas zahtjevna utakmica protiv Ballkanija koji je jako dobro vođen, organizirana momčad i lako prilagodljiva. Znaju promijeniti sustav, znamo da igraju u rombu 4-4-2, analizirali smo ih i morat ćemo biti na maksimalnom nivou, na nivou agresivnosti i duel-igre, pa čak bih rekao i na granici fanatizma jer oni tako igraju. Oni su dobili doma sve utakmice u Europi i to dovoljno govori i mi ćemo morati biti na maksimalnom nivou - rekao je trener Dinama u najavi susreta.

Budući da je Jakirović u najavi istaknuo da ne želi riskirati s Drmićem, očekuje se da bi tako starter u napadu trebao biti Sandro Kulenović koji je ovog ljeta povučen s posudbe iz Lokomotive.

PROBLEMI

Na raspolaganju Jakiroviću neće biti kapetan Dinama Bruno Petković, a za susret na Kosovu upitni su i još jedan napadač Josip Drmić te glavni ofenzivni veznjak Martin Baturina. Uz to još nema Stefana Ristovskog i Darija Špikića koji se još nisu oporavili od ozljeda, a Arijan Ademi nema pravo nastupa u europskim natjecanjima. Naravno, na dulje vrijeme nema ni ozlijeđenih Lukasa Kačavende i Luke Stojkovića.

Dinamo ovaj susret ne dočekuje baš u najboljem raspoloženju nakon minimalnog 1:0 poraza u Splitu protiv Hajduka u derbiju, a momčad Sergeja Jakirovića muče i ozljede.

Nakon uspješno apsolviranog prvog kola grupne faze Konferencijske lige protiv kazahstanskog prvaka Astane (5:1), plavi gostuju u kosovskoj Prištini kod tamošnjeg prvaka Ballkanija u drugom kolu Konferencije lige.

POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na novu Dinamovu europsku utakmicu. Pred nama je susret Ballkani - Dinamo.