Osijek izborio remi na Rujevici i zasjeo na čelo ljestvice, Bočkaj zabio spektakularan gol

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih pola sata
29. studenoga 2020. u 18:58 59 komentara 6803 prikaza
HNK Rijeka i NK Osijek susreli se u 13. kolu Prve HNL
Pogledajte galeriju 1/2

Nogometaši Osijeka preuzeli su vodstvo na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu 13. kola na Rujevici odigrali 1:1 protiv Rijeke.

Romain Grosjean VN Bahreina VIDEO Stravična nesreća na utrci F1: Izletio sa staze, udario u ogradu i čudesno preživio

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih pola sata. Rijeka je 59. minuti ostala s igračem manje nakon što je Domagoj Pavičić isključen zbog drugog žutog kartona.

Međutim, samo pet minuta kasnije domaćin je poveo golom Franka Andrijaševića.

Smolčić je ubacio s velike udaljenosti, obrana Osijeka nije dobro reagirala, Majstorović je prekratko skočio, a Andrijašević primio loptu i poentirao s 15 metara uz vratnicu.

Izjednačio je Petar Bočkaj spektakularnim udarcem u 83. minuti. Pogodio je iskosa s desne strane s više od 20 metara.

U nedjelju se trebao igrati i veliki derbi između Dinama i Hajduka, međutim susret je odgođen jer su Modri tražili odgodu zbog europskih obveza.

Mirta Šurjak Okrila na Instagramu Dramatični dani za Mirtu Šurjak: Dio njezine obitelji u teškom je stanju

Na ljestvici vodi Osijek sa 27 bodova, Dinamo je drugi sa 26 bodova i dva susreta manje, dok je Gorica treća sa 23 boda.

Hajduk je četvrti sa 17 bodova, a Rijeka na petoj poziciji ima 16 bodova, no momčad s Rujevice ima čak četiri utakmice manje.

Posljednja tri mjesta drže Lokomotiva, varaždin i Istra sa po devet bodova.