VIDEO Plavi uragan protutnjao Rujevicom: Dinamo pregazio Rijeku!

1/2
10.11.2019.
u 18:38

Mislav Oršić zabio je hat-trick

Nogometaši Dinama deklasirali su Rijeku s 5:0 (4:0) u zadnjoj utakmici i derbiju 15. kola Prve HNL.

Dinamo je na Rujevici nanio Rijeci najteži domaći poraz ikad u međusobnim ogledima, a prvak je slavio zahvaljujući sjajnom početku utakmice.

Dinamo je u prvih 26 minuta utakmice zabio četiri gola i još dvaput pogodio okvir vrata. U 10. minuti Moro je s 30-tak metara zatresao gredu, a 14. minuti Modri su poveli.

Petković je osvojio loptu, dodao do Luke Ivanušeca koji se prošetao kroz obranu Rijeke i "probio" vratara Prskala.

U 16. minuti Petković je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije Mislav Oršić na dodavanje Kadziora povećava na 2:0.

Atomski početak Dinama u prvih 20 minuta zaokružio je Petar Stojanović nakon precizne i atraktivne akcije Zagrepčana. Ni tu nije bio kraj, u 26. minuti Petković proigrava Oršića, koji izlazi sam ispred Prskala i Dinamo vodi s 4:0.

U drugom dijelu Rijeka je željela zabiti makar počasni gol i to im je skoro uspjelo u 65. minuti kada je Lončar prebacio Livakovića, a s gol-crte Leovac spašava pogodak.

U 70. minuti Zagrepčani dolaze i do petog gola, a Oršić do "hat-tricka" kada je iz blizine u mrežu pospremio ubačaj Stojanovića.

- Bilo nam je teško zadnjih dana, ali vratili smo se u svakom smislu i pobijedili veliku momčad. Ponosan sam svime nakon rezultata protiv Šahtara koji je razočarao - kazao je nakon utakmice strateg Modrih Nenad Bjelica.

Dinamo vodi s 34 boda ispred Hajduka (30), dok je Rijeka ostala peta s 22 boda.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Zebec.

Strijelci: 0:1 Ivanušec (14), 0:2 Oršić (13), 0:3 Stojanović (20), 0:4 Oršić (26), 0:5 0ršić (70)