Naslovnica Sport Vaterpolo

Senzacionalna Hrvatska pobijedila Srbiju i izborila nastup u polufinalu SP-a!

Hrvatska je tako stigla nadomak nastavka nevjerojatnog niza osvajanja odličja na svjetskim prvenstvima, trenutačno je osvojila medalju na sedam SP-a zaredom.
29. lipnja 2022. u 17:31 16 komentara 14414 prikaza
Pogledajte galeriju 1/5

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, u četvrfinalu je Hrvatska svladala Srbiju 14:12 (1:1, 4:3, 5:5, 4:3).

Svih 10 igrača u polju upisalo se u stijelce za Hrvatsku, a po dva gola su zabili Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić, Josip Vrlić i Konstantin Harkov, dok je Dušan Mandić bio četverostruki strijelac za Srbiju.

Bio je to dvoboj dviju reprezentacija koje su u potpunosti izmijenile sastave nakon lanjskih Olimpijskih igara u Tokiju, a Hrvatska je pokazala kako je u Budimpešti ipak u boljoj formi od Srbije. Izabranici Ivice Tucka niti u jednom trenutku utakmice nisu bili u zaostatku, u nekoliko su navrata imali i po tri gola prednosti, a ključnim se pokazao pogodak Lorena Fatovića za 14:11 s istekom napada 1:55 minuta prije kraja.

U prvoj je četvrtini briljirao Toni Popadić koji je u tom razdoblju upisao čak šest obrana. Tu prvu četvrtinu obilježila je rastrgana igra u napadu, Hrvatska je postigla gol samo u situaciji s dva igrača više, dok je Srbija poravnala u samoj završnici prvih osam minuta.

I u drugih osam minuta Hrvatska je konstantno držala minimalnu prednost, u dva navrata je imala sjajne pozicije za bijeg na dva razlike, no Vrlić i Bukić nisu uspjeli svladati Mitrovića.

No, treću četvrtinu sjajno su otvorili Vukičević, Krapić i Vrlić te odveli Hrvatsku na 8:5. Najbolji srpski igrač Mandić nije dopustio da utakmica bude prerano riješena, s dva brza gola smanjio na 9:8, pa se i u posljednjih osam minuta krenulo s minimalnim vodstvom Hrvatske.

Golovima Bukića, Žuvele i Bašića Hrvatska je sredinom posljednje dionice izgradila vodstvo 13:10 te je već i tada bilo jasno kako će hrvatski vaterpolisti po deveti put zaredom zaigrati u polufinalu svjetskog prvenstva, a sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Fatović.

Hrvatska je tako stigla nadomak nastavka nevjerojatnog niza osvajanja odličja na svjetskim prvenstvima, trenutačno je osvojila medalju na sedam SP-a zaredom. Bila je ovo i treća pobjeda Hrvatske protiv Srbije na SP, a u oba prethodna navrata kada je svladala Srbiju Hrvatska je i osvojila zlato.

Hrvatska će u polufinalu u petak igrati protiv boljeg iz dvoboja Španjolska - Crna Gora koji je na programu od 19.30 sati.

Zagreb: Poluzavršnica turnira 2. LEN Europa kupa, Srbija - Grčka LAKA POBJEDA Grčka prvi polufinalist svjetskog prvenstva: Amerikanci nisu imali šanse Vaterpolist Harkov KONSTANTIN HARKOV Rus s hrvatskom putovnicom: Ne brinite se, Hrvatska mi je trajni izbor! Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Srbiju sa 14:12 u te osigurali plasman u četvrtrfinale  Olimpijade DVOBOJ RIVALA Srbi respektiraju Hrvate: Žele ponoviti uspjeh iz 2017., a na nama je da ih zaustavimo
Nuremberg Airport
Nürnberg
Zbog jedne žene zaustavili let iz Njemačke u Hrvatsku, pogledajte što je napravila

HRVATSKA JE POBIJEDILA SRBIJU!

• 16'

Minuta odmora hrvatskog izbornika Ivice Tucka 40-ak sekundi prije kraja susreta. Hrvatska i dalje vodi 14:12.

• 16'

U posljednjoj smo minuti susreta. Dušan Mandić je zabio za 14:12.

• Hrvatska ima sada deset različitih strijelaca! Dakle, svi igrači koji su u zapisniku su zabili osim vratara. Fantastična utakmica Hrvatske, koja je ušla u samu završnicu.

• 14'

Fantastičan potez Lorena Fatovića. Lob za novo hrvatsko vodstvo od tri razlike.

• 13'

Srbija je zabila s igračem više. Marko Radulović je zabio svoj prvi gol danas kada ga je Srbija najviše trebala, ali hrvatski vaterpolisti još uvijek imaju sve u svojim rukama.

• 13'

Dosta sada srljanja i plivanja na obje strane bazena. I jedni i drugi su imali bezglavih napada i olako izgubljenih lopti. Do kraja susreta je manje od tri minute.

• 12'

Jedanaesta obrana Tonija Popadića! Bio je to odličan i brz napad Srbije s igračem više, ali hrvatski vratar je obranio udarac Mandića.

• 11'

Fantastična akcija Hrvatske! Andrija Bašić je zabio nakon duge i strpljive akcije za vodstvo 13:10. Hrvatska je na pragu senzacije!

• 10'

Hrvatska je zabila! Majstorija najmlađeg člana naše reprezentacije. Žuvela je svojim drugim golom danas povisio prednsot.

• 10'

Ne predaje se Srbija. Viktor Rašović zabija za novo smanjenje hrvatske prednosti.

• 9'

Gol za Hrvatsku!! Luka Bukić je zabio za 11:9. Iskorišten je novi igrač više i stvoren višak na lijevoj strani hrvatskog napada.

• 9'

Odlična obrana Hrvatske nije dozvolila Srbiji izjednačenje s igračem više.

• Srbija će imati prvi napad u posljednjoj četvrtini

• 8'

Obranila se Srbija s igračem manje. Lijepa akcija Hrvatske, ali čini se da je bilo jedno dodavanje previše u njoj. Završena je treća četvrtina.

• 8'

Uhvatila nas je Srbija na spavanju i iz polukontre zabila za 10:9. Strahinja Rašović je strijelac.

• 7'

Na samom isteku napada Lazić je uplivao pred vrata Srbije i dobio loptu od Fatovića te zabio za novo povećanje vodstva. Hrvatska vodi 10:8!

• 6'

Josip Vrlić je imao izglednu priliku, ali suci su dosudili da je ušao u vratarev prostor od dva metra od gola.

• 5'

Evo Srbije na samo jedan pogodak zaostatka. Treći gol u nizu zabio je Mandić, ovoga puta iz peterca.

• 5'

Fatović je lobom pokušao zabiti, ali se ispriječila greda. Srbija je brzo napravila kontru, Vukičević je napravio prekršaj i bit će peterac za Srbiju.

• 5'

Najbolji srpski igrač Dušan Mandić se sada raspucao i novim dalekometnim udarcem zabio za 9:7.

• 5'

Hrvatska koristi novog igrača više! Franko Lazić zabija svoj prvi pogodak na prvenstvu i vraća Hrvatsku na tri gola prednosti.

• 4'

Dušan Mandić je zabio prvi puta danas iz pet pokušaja. Srbija je smanjila vodstvo Hrvatske na 8:6.

• 4'

Izboren je igrač više, a onda su naši vaterpolisti povezali tri brza dodavanja. Kharkov je prebacio loptu na lijevu stranu do Fatovića koji je dodao Vrliću na drugu stativu, a on nije imao težak zadatak.

• 4'

Sjajna akcija Hrvatske za vodstvo 8:5!

• 2'

Bio je to deseti njegov pogodak na prvenstvu iz 11 pokušaja.

• 2'

Izboren je novi igrač više i Hrvatska je ponovno zabila! Prvi put danas vodimo dva pogotka razlike, a strijelac je Ivan Krapić.

• 2'

Ante Vukičević vraća Hrvatsku u vodstvo! Krapić je izborio isključenje, a Vukičević brzo reagirao i udarcem u rašlje zabio za 6:5.

• 1'

Brzi pogodak Srbije za izjednačenje. Gavril Subotić je strijelac s lijeve strane.

• 1'

Počela je treća četvrtina. Srbija kreće prva u napad.

• POLUVRIJEME

• 16'

Posljednja je minuta prvog poluvremena. Hrvatska se ponovno obranila nakon što je Bukić zaradio prvo isključenje.

• 15'

Nismo zabili, udarac Luke Bukića obranio je vratar Branislav Mitrović.

• 15'

Hrvatska se obranila i sada ima napad za dva razlike. Imat će 20 sekundi igrača više jer su Srbi zaradili isključenje. Izbornik Tucak pozvao je minutu odmora kako bi pripremio ovaj napad.

• 14'

Josip Vrlić s igračem na leđima zabija za novo vodstvo Hrvatske! Asistent je Marinić Kragić koji igra odličnu utakmicu.

• 14'

Nikola Jakšić ponovno zabija. Srbija je zabila svoj četvrti pogodak koji je bio vrlo sličan prethodnom. Imala je igrača više i višak se stvorio na centarskoj poziciji.

• 14'

Siguran je Konstantin Kharkov! To je njegov 14. pogodak na turniru. Hrvatska vodi 4:3.

• 14'

Bit će peterac za Hrvatsku, Kharkov je izvođač...

• 13'

Novo izjednačenje. Nikola Jakšić je sa centarske pozicije zabio i iskoristio još jednog igrača više.

• 13'

Toni Popadić upisao je sedmu obranu na susretu. Hrvatska se ponovno obranila s igračem manje, ali bit će novi napad za Srbiju.

• 12'

Drugi pogodak na susretu Jerka Marinića Kragića koji je bombom izvana rasparao mrežu srpskog vratara. Hrvtaska vodi 3:2.

• 12'

Srbija je ekspresno izjednačila. Nemanja Vico je strijelac, olakšala mu je Hrvatska obrana koja je zaradila još jedno isključenje.

• 11'

Hrvatska ponovno vodi! Za 2:1 je zabio Marko Žuvela. Iako je Fatoviću ispala lopta i činilo se kako je to novi potrošen napad, uspio ju je dobaciti do Žuvele koji zabija svoj prvi gol danas.

• 10'

Hrvatska igra dobru i agresivnu obranu, ali se muči u napadu i nikako ne može zabiti pogodak.

• 9'

Nismo uspjeli zabiti. Iako smo dva puta pucali, Srbija se uspjela obraniti.

• 9'

Počela je druga četvrtina, Hrvatska će imati prvi napad.

• 8'

Završena je prva četvrtina. Hrvatski vratar Toni Popadić najzaslužniji je što je rezultat na semaforu još uvijek 1:1.

• 7'

Viktor Rašović zabio je za izjednačenje. Drugi je to pogodak na prvenstvu za njega, preblizu vratima ga je pustila naša obrana i silovitim udarcem zabio je prvi pogodak za Srbiju danas.

• 6'

Još jedna odlična obrana Hrvatske. Srbija je i dalje bez gola.

• 5'

Hrvatska sada nije iskoristila dobru priliku koja se pružala, nije iskorišten drugi igrač više na susretu.

• 3'

Hrvatska se još jednoom obranila s igračem manje, sjajno je utakmicu otvorio vratar Toni Popadić.

• 3'

Srbija je promašila čisti zicer. Rašović je pogodio prečku iz blizine.

• 3'

Gol za Hrvatsku! Jerko Marinić Kragić zabio je prvi gol na susretu. Hrvatska je iskoristila prvog igrača više.

• 2'

Srbija nije iskoristila prvog igrača više. Toni Popadić upisao je prvu obranu.

• 1'

Utakmica je počela.

• Intonirane su himne, sve je spremno za utakmicu! Šteta je samo što nema previše gledatelja na ovako jakom susretu.

• Susret je uživo na HRT2 od 16 sati.

• Utakmica protiv Gruzije poslužila je Hrvatskoj kao sjajna priprema za Srbiju.

• Srbi su favoriti "na papiru", ali pomlađeni su i ne toliko iskusni kao u trenucima dok su prošle godine osvojili olimpijsko zlato.

• Hrvatska je upravo nakon pobjede nad Srbijom prije pet godina u Mađarskoj osvojila svjetsku titulu. Bila je to sjajna utakmica i otišla je na stranu izabranika Ivice Tucka (12:11).

• Izabranici Ivice Tucka imaju težak zadatak, ali da bi došli do velikog uspjeha, moraju pobijediti najbolje.