Objavljeno vijesti danas: 142
SLAVLJE NA POLJUDU

Hajduk za 111. rođendan svladao Slaven, Livaja zabio iz penala, N. Kalinić upisao asistenciju

13.02.2022. u 16:53
Hajduk
3-1
Slaven Belupo
HNL, 15:00, Poljud, Split
90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

88'

Možemo reći da je ovdje sve riješeno što se tiče pobjednika i da će Hajduk upisati novu pobjedu.

84'

Simić umjesto Eleza kod Hajduka, a Mlinarić i Bogojević umjesto Marine i Grgića kod gostiju.

75'

Melnjak i Fossati kod Hajduka umjesto Čoline i Nikole Kalinića.

72'

Crnac umjesto Zvonareka kod Slavena.

71'

Gol za Hajduk! Siguran s bijele točke je Marko Livaja, Hajduk vodi 3:1 i blizu je pobjede.

70'

Jedanaesterac za Hajduk! Sušak je napravio prekršaj na Čolini, a Čuljak je pokazao na bijelu točku.

69'

Promjene kod Hajduka. Ulaze povratnik Mikanović i Ljubičić, a izlaze Lovrencsics i Sahiti.

65'

I Goda je požutio.

62'

Crveni karton za Boseca. Srušio je Sahitija, dobio drugi žuti karton i morat će napustiti teren.

60'

Lovrencsics je sada opalio isprve, ali se Sušak ispružio i to obranio. Solinda partija vratara Slavena iako je primio dva gola.

58'

Žuti karton na utakmici dobio je Bosec. Prva javna opomena danas.

53'

Gol za Slaven Belupo! Zapata je zabio u idućem napadu. Elez je ispao, a Slaven Belupo postigao gol iz prvog udarca u okvir.

52'

Čolina je sada iz dobre prilike tukao s lijeve strane iskosa, ali brani vratar Slaven Belupa.

46'

Počeo je nastavak. Kod Slavena Laušić i Brković umjesto Kvržića i van Bruggena. Kod Hajduka nema promjena.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela. Hajduk vodi 2:0.

45'

42'

Atraktivan pokušaj Livaje, tukao je škaricama, ali preko gola.

38'

Utakmica se  primirila nakon drugog gola. Hajduk je malo stao, a Slaven je sve češće na polovici domaćina.

30'

Pola sata igre je iza nas, Hajduk je puno bolji i vodi 2:0.

26'

Gol za Hajduk! Zabio je Grgić iz gužve nakon kornera. Lopta mu se odbila, a veznjak Hajduka je uz puno sreće, "žabicom", pogodio suprotni kut. Prvi gol za zimsko pojačanje Hajduka, nedavno je stigao iz LASK-a.

23'

Hajduk je puno bolji. Sada je tukao Kalinić, ali i to lovi vratar Slaven Belupa.

20'

Prilika za Hajduk! Katić je sada mogao zabiti svom bivšem klubu, bio je sam na pet metara, ali je tukao ravno u Sušaka.

17'

Mogao je sada Sahiti zabiti svoj drugi gol, no nije dobro primio loptu i spetljao se.

16'

Gol za Hajduk! Sjajna akcija Hajduka i na semaforu je 1:0. Kalinić i Livaja odlično su iskombinirali i gurnuli u prostor Sahitija koji je izbio sam ispred vratara Slaven Belupa i mirno pogodio za 1:0. Asistent je Nikola Kalinić.

8'

Hajduk je bolji na početku susreta i kontrolira utakmicu, no još čekamo prvu pravu priliku.

1'

Počela je utakmica.

SASTAVI

Hajduk (3-4-2-1): Subašić - Katić, Elez, Ferro - Lovrencsics, Vuković, Grgić - Sahiti, Livaja - Kalinić

Slaven Belupo (3-4-1-2): Sušak - Božić, Van Bruggen, Soldo - Bosec, Kvržić, Marina, Goda - Zvonarek - Grgić, Zapata

U jeku borbe splitskog kluba da dovedu hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića u Hajduk, ili bolje rečeno - da ga vrate,  Zekić je uz osmijeh rekao: - Ivane, vrime je!

Time je zapalio sav hajdučki puk koji po društvenim mrežama prenosi kako se Zekić priključio Hajdukovoj akciji u kojoj ljubitelji kluba s Poljuda pokušavaju nagovoriti Interovog dragulja da se vrati među 'bile'.  No, ta je poruka mogla biti i dvosmislena te se odnositi na - Zekićevog dragulja.

Kojeg? Pročitajte u tekstu ispod...

Više pročitajte OVDJE.

ZORAN ZEKIĆ

– Čestitat ćemo im rođendan, ali želimo biti dostojni i konkurentni. Moramo poslije utakmice biti ponosni na našu prezentaciju i, naravno, učiniti sve da ju okrunimo i bodovima – rekao je Zekić.

VALDAS DAMBRAUSKAS

- Mi smo Hajduk i moramo gledati što mi radimo. Neće biti lako u ovoj utakmici jer motivacija i atmosfera koja se očekuje na Poljudu će i njih motivirati. Moramo biti na visokom nivou. Moramo biti fokusirani na teren, imamo još dosta toga za napraviti, svi žele napredovati i igrati bolje. Ja sam trener koji se voli adaptirati. Uvijek gledamo protivnika, Slaven je jako dobro vođen, jako je jasan model igre koji žele uspostaviti. Ne smijemo biti slijepi. Uživat ćemo u rođendanskoj atmosferi i biti spremni na sve što nas očekuje - istaknuo je trener Bijelih Valdas Dambrauskas na konferenciji za medije uoči ove utakmice.

SUCI

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba, pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Anto Marić iz Zagreba, a četvrti sudac je Ante Čulina iz Zagreba. VAR sudac je Marin Vidulin iz Kanfanara, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.

NAJAVA

Nogometaši Hajduka danas s početkom u 15 sati igraju utakmicu 23. kola HT Prve lige protiv Slaven Belupa na Poljudu.  Baš na današnji dan spitski klub  obilježava svoj 111. rođendan i očekuju veliku podršku navijača, a oko kluba je velika euforija.

Naime, na Poljud se vratio Nikola Kalinić, stigao je iz Verone na početku tjedna, preuzeo svoju "devetku" i konkurirat će za utakmicu sa Slaven Belupom. U konkurenciju se u odnosu na prošlu utakmicu sigurno vraćaju Josip Vuković i Marco Fossati koji su morali preskočiti gostovanje u Velikoj Gorici zbog tri žuta kartona.

Bijeli su u drugi dio sezone krenuli s dvije gostujuće pobjede. Najprije su svladali Šibenik na Šubićevcu rezultatom 3:1, a zatim je prošlog vikenda pala i Gorica s velikih 4:0.

Slaven Belupo u drugi dio sezone krenuo je pobjedom protiv Osijeka u gostima, a u drugoj utakmici odigrali su 1:1 sa Šibenikom na domaćem terenu. Momčad trenera Zorana Zekića trenutno se nalazi na osmoj poziciji prvenstvene tablice.

Dva puta su Hajduk i Slaven Belupo odmjerili snage u aktualnoj sezoni. U prvom susretu nijeli su na Poljudu pobijedili s 2:0, a u drugoj utakmici odigranoj u Koprivnici slavio je Slaven Belupo rezultatom 3:2.