Naslovnica Sport Liga prvaka

Benzema zabio golčinu, ali Real nije uspio slaviti: Chelsea ima vrlo dobar rezultat

Real Madrid i Chelsea odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Uzvrat je iduću srijedu u Londonu.
27. travnja 2021. u 22:49 2 komentara 7522 prikaza
Champions League - Semi Final First Leg - Real Madrid v Chelsea
Pogledajte galeriju 1/6

U prvom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Real Madrid i Chelsea su na stadionu Alfredo di Stefano odigrali 1:1.

ŽIVOT MU PROPADA Osam godina spavao s bratovom ženom, a sada će u zatvor zbog teške optužbe?

Gosti su poveli u 14. minuti golom Christiana Pulišića, a izjednačio je Karim Benzema u 29. minuti.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za kraljevski klub, dok Mateo Kovačić nije nastupio za Chelsea zbog ozljede.

Londonski sastav je bio bolji, imao je više od igre i bolje prilike i ostao je dojam kako su bluesi mogli izvući više od 1:1. Međutim, i remi s golom u gostima gura Chelsea u prednost uoči uzvrata na Stamford Bridgeu 5. svibnja.

Gotovo nevjerojatno zvuči podatak kako je za kraljevski klub ovo čak 30. polufinale Kupa i Lige prvaka, a do sada je madridski klub 16 puta izborio finale pri čemu je rekordnih 13 puta osvojio europski naslov.

Za londonski sastav je ovo sedmo polufinale Lige prvaka, a do sada su bluesi dva puta stigli do finala, 2008. i 2012. godine, pri čemu su u 2012. otišli do kraja.

ljubav je na selu Iskrice frcaju! Kandidatkinje uvjerene: 'Zoran je spavao sa Suzi, nije bio na trosjedu'

U srijedu se u drugom polufinalu u Parizu sastaju PSG i Manchester City, a uzvrat je 4. svibnja u Manchesteru.

Finale Lige prvaka ove sezone je 29. svibnja u Istanbulu.

NA MORU
Imamo fotografiju: Evo kako je predsjednik Milanović izgledao u mladosti
Električni automobili
NOVA ERA
Jeste li spremni za vožnju prema električnoj budućnosti
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Real Madrid i Chelsea odigrali su 1:1.
  • 14' Gol
    Gol za Chelsea! Zabio je Pulišić. Rudiger je dao dubinsku loptu, a Pulišić je primio na prsa, prešao Courtoisa i pogodio mrežu domaćina.
  • SUDAC
    Glavni sudac utakmice je Nizozemac Danny Makkelie.
  • CHELSEA
    Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Silva, Chilwell, Jorginho, Kante, Mount, Werner, Pulišić.
  • REAL MADRID
    Courtois, Marcelo, Nacho, Militao, Varane, Carvajal, Casemiro, Modri, Kroos, Vinicius, Benzema.
Polufinale Lige prvaka, 21:00, Madrid, Španjolska
Real Madrid Benzema 29'
1
1
Chelsea Pulišić 14'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 88'

Varane je pokušao glavom iz kornera, za malo je neprecizan.

• 85'

Ostalo je još pet minuta do sudačke nadoknade. U drugom poluvremenu ne gledamo tako zanimljivu utakmicu kakva je bila u prvom poluvremenu.

• 79'

Ziyech je pokušao iz slobodnjaka, Courtois brani.

• 77'

Promjena kod Reala. Ulaze Odriozola i Asensio, izlaze Carvajal i Marcelo.

• 75'

Benzema je pokušao zabiti svoj drugi gol, snažno je opalio lotpu, ali je njegov udarac blokiran.

• 66'

Kod Reala je ušao Hazard umjesto Viniciusa. Kod Chelsea su u igri Ziyech, Havertz i James, a izašli su Pulišić, Werner i Azpilicueta.

• 55'

Zasad nismo vidjeli puno toga u drugom poluvremenu iako kiša više ne pada.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, u kišnom Madridu je 1:1.

• 40'

Tempo je pao nakon drugog gola na utakmici. Ostalo je još pet minuta do poluvremena.

• 35'

Kiša u Madridu pada sve jače i nije lako igrati.

• 29'

Gol za Real! Domaćini su izjednačili preko Benzeme. Sjajan gol napadača Reala, primio je loptu u šesnaestercu gostiju, a onda zabio mješavinom škarica i voleja.

• 23'

Prilika za Real! Benzema je sjajno prošao, opalio ljevicom i pogodio vratnicu.

• 20'

Prošlo je prvih 20 minuta utakmice, Real još nije uputio šut.

• 14'

• 10'

Prošlo je prvih 10 minuta utakmice i ako možemo suditi po tome, Chelsea se večeras neće braniti nego će se pokušati suprotstaviti Realu.

• 1'

Počela je utakmica!

• SUDAC

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

• CHELSEA

• MODRIĆ IGRA

Nama je najzanimljivija vijest to da je Luka Modrić u početnom sastavu Reala, dok Mateo Kovačić zbog ozljede neće igrati za Chelsea.

• To je prvi par polufinala Lige prvaka, dok se sutra sastaju PSG i Manchester City. Večerašnji susret igra se na pomoćnom stadionu Reala s početkom u 21 sat.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Večeras se sastaju Real Madrid i Chelsea.