Naslovnica Sport Liga prvaka

Real s igračem više na jedvite jade zabio Atalanti, igrali Modrić i Pašalić

Real je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Bergamu svladao Atalantu s 1:0.
24. veljače 2021. u 22:53 3 komentara 3789 prikaza
Champions League - Round of 16 First Leg - Atalanta v Real Madrid
Pogledajte galeriju 1/6

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Borussiju Moenchengladbach s 2-0 u Budimpešti, a Real Madrid je s 1-0 svladao Atalantu u Bergamu, u posljednje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka.

Serie A - Inter Milan v Bologna SINIŠA MIHAJLOVIĆ I danas se odbija odreći Arkana, ali je upravo iznenadio izjavom u kojoj je spomenuo Hrvatsku

U vrlo nadmoćnoj predstavi Manchester City su do pobjede na Puskas Areni, gdje ih je Borussia ugostila zbog epidemioloških mjera koje su na snazi u Njemačkoj, doveli Portugalac Bernardo Silva, strijelac vodećeg pogotka u 29. minuti, i Brazilac Gabriel Jesus koji je na asistenciju Silve pogodio mrežu u 65. minuti.

Uzvrat na Etihadu je na rasporedu 16. ožujka.

U Bergamu je Atalanta ugostila Real Madrid i od 17. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Freulera. No, gosti su brojačnu prednost uspjeli iskoristiti tek u 86. minuti kad je Francuz Ferland Mendy preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio lijevi donji kut domaćeg gola.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od istaknutijih pojedinaca u pobjedničkoj momčadi, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 30. minute kad je zamijenio ozlijeđenog Zapatu.

Zdravko Mamic BIVŠI ČELNIK DINAMA VIDEO Zdravko Mamić iz Međugorja: Ja sam navijač Crvene zvezde

Uzvrat u Madridu na stadionu Alfredo di Stefano bit će odigran 16. ožujka.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice
16. veljače
Barcelona - PSG          1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool   0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus         2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D.    2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. - Chelsea    0-1 (Giroud 71)
Lazio - Bayern           1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)

24. veljače
Borussia M. - Man. City  0-2 (B. Silva 29, G. Jesus 65)

• KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Real je protiv Atalante slavio s 1:0, dok je u drugoj utakmici večeras Manchester City u gostima svladao Borussiju M. s 2:0.
  • 86' Gol
    Gol za Real! Mendy je lijepo opalio i pogodio nebranjeni dio mreže gola Atalante. Junak Reala jer je zabio gol i izborio crveni karton.
  • REAL
    Real: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, Mendy, Casemiro, Kroos, Modrić, Asensio, Vinicius, Isco.
  • ATALANTA
    Atalanta: Golini, Toloi, Romero, Djimsiti, Maehle, Roon, Freuler, Gosens, Iličić, Muriel, Zapata.
Osmina finala Lige prvaka, 21:00, Bergamo, Italija
Atalanta
0
1
Real Madrid Mendy 86'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 86'

• 86'

Mijenja i Atalanta. Maehle i Iličić izlaze, ulaze Palomino i Malinovsky.

• 76'

Kod Reala Arribas i Duro umjesto Asensija i Isca.

• 70'

Prošlo je 70 minuta, još nema promjene rezultata.

• 65'

Real kontrolira utakmicu, ima 68 posto vremena loptu u nogama, ali ne stvara prilike.

• 57'

Mijenjaju oba trenera. Iličić je ušao umjesto Muriela kod Atalante, a kod Reala je ušao Diaz umjesto Viniciusa.

• 55'

Požutio je Mendy.

• 54'

Real nastavlja dominirati, a prekide izvodi Modrić. Sada je Vinicius bio u dobroj prilici, no netko iz domaće obrane je u posljednji trenutak to izbio.

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, nije bilo golova.

• 45'

• 41'

Evo konačno nešto i od Atalante. Muriel je tukao s vrha šesnaesterca, no pored vratnice.

• 38'

Modrić je sada tukao, ali preko gola.

• 30'

Gasperini mijenja, umjesto Zapate ulazi Mario Pašalić.

• 23'

Casemiro je požutio.

• 18'

Izravni crveni karton! Freuler je srušio Viniciusa, a njemački sudac Stieler mu pokazao crveni karton. Dojma smo da je odluka prestroga.

• 10'

Prošlo je prvih 10 minuta utakmice, lopta je u uglavnom kod Cityja, ali još čekamo pravu priliku.

• 1'

Počela je utakmica.

• REAL

• ATALANTA

• Modrić igra od prve minute za Real, dok su Pašalić i Šutalo na klupi na drugoj strani.

• Real ima velikih problema s ozljedama, dok je ove godine Atalanta igrala sjajno. Kraljevi su u Bergamo su na prvu utakmicu osmine finala došli s pola momčadi. Trener Zinedine Zidane morao je dobro pokrpati rupe i mnogi se sada pitaju imaju li šanse. Naime, na popisu je 19 igrača, od čega 12 standardnih nogometaša iz prve momčadi, a u Madridu će zbog ozljeda ostati gotovo cijela jedna postava. Za utakmicu protiv Atalante nema Benzeme, Ramosa, Hazarda, Marcela, Danija Carvajala, Federica Valverdea...

• POČINJEMO

Atalanta i Real Madrid sastaju se u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Susret u Bergamu počinje u 21 sat.