Naslovnica Sport reprezentacija

Mladi vatreni minimalno slavili protiv Danske, odluka o putniku na Euro pada u uzvratu

Hrvatska U-21 reprezentacija na Aldo Drosini slavila je protiv Danske (2:1) u prvoj utakmici doigravanja za plasman na Euro.
23. rujna 2022. u 19:51 10 komentara 5948 prikaza
Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo U-21, Hrvatska - Finska

Hrvatski nogometaši do 21 godine pobijedili su u Puli vršnjake iz Danske 2-1 (2-0) u prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

U prvom poluvremenu Hrvatska U21 je stekla dva gola prednosti nakon što su pogađali Gabriel Vidović u 9. i Dion Drena Beljo u 37. minuti. Nadu mladim Dancima uoči uzvrata na domaćem terenu vratio je Casper Tengstedt golom u 58. minuti.

Utakmica je počela idealno za mlade hrvatske nogometaše koji su poveli u devetoj minuti. Akciju je započeo i pogotkom zaključio Gabriel Vidović. Dobro ga je pronašao Čolina, a okružen brojnim suparničkim igračima Vidović je pronašao put do suprotnog kuta za 1-0 Hrvatske U21.

U većem dijelu ostatka prvog poluvremena Danska U21 je bila dominantnija momčad koja je imala posjed i pokušavala izbrisati taj rezultatski minus, ali gosti i nisu mogli stvoriti pravu šansu. Čak štoviše, u 37. minuti je sijevnuo brzi kontranapad Hrvatske U21. Šego je napravio veliki dio posla, ubacio u šesnaesterac, a glavom je Dion Drena Beljo zakucao za 2-0 vodstvo.

Vrlo brzo nakon toga novu šansu je imala Danska U21, ali Daramy nije pogodio te se na odmor otišlo s velikih 2-0 za mlade hrvatske igrače.

U drugom poluvremenu Danska U21 je stisnula još jače Bišćanove izabranike te se igra, skoro cijelo vrijeme, odvijala na hrvatskoj polovici. Prvo je zaprijetio Matthew O'Riley, inače najopasniji danski igrač, a u 58. minuti gosti su smanjili. Danski pritisak je nagrađen pogotkom Caspera Tengstedta za 1-2.

Izbornik Igor Bišćan tada je odlučio napraviti tri zamjene i tako prodrmati vidno umornu momčad. Ušli su Šimić, Hodža i Biuk, a pogotovo je ovaj potonji podigao energiju u hrvatskom sastavu. Uslijedile su i prve dvije šanse Hrvatske U21 u nastavku susreta, no prvo Sučić nije najbolje izveo slobodni udarac, dok je potom Roko Šimić petljao u dobroj situaciji u kojoj se našao.

U samom finišu utakmice ponovno je Danska U21 postala odlučnija u igri, zaprijetila je dva puta, ali se rezultat nije mijenjao te će mladi hrvatski nogometaši na uzvrat u Dansku s golom prednosti. Uzvratna se utakmica u Vejleu, također u 18 sati, igra idućeg utorka.

Dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo U21 (prva utakmica):

Hrvatska U21 - Danska U21 2-1 (Vidović 9, Beljo 37 / Tengstedt 58)

Slovačka U21 - Ukrajina U21 3-2

Island U21 - Češka U21 1-2

Irska U21 - Izrael U21 (20 sati)

Hrvatska povela protiv Danske, Borna Sosa zabio za 1:0 DRASTIČNA RAZLIKA VIDEO Pogledajte kako je utakmicu Hrvatske prenosio slovenski komentator, a kako srpski Hrvatska je u petom kolu Lige nacija pobijedila Dansku, zauzela prvo mjesto u skupini ATMOSFERA U ZAGREBU Atmosfera: Navijači skandirali Luki Modriću i dvojici miljenika BBB-a
Uplift.hr
ZLATA VRIJEDNI
Znate li tko su bili mentori Marku Zuckerbergu i Bill Gatesu?
Mirovina
E, DA SAM ZNAO...
Imamo li dva života?
  • KRAJ Kraj
    Kraj! Hrvatska je slavila protiv Danske s 2:1. Sve je otvoreno uoči uzvrata koji je na rasporedu u utorak.
  • 59' Gol
    Gol za Dansku! O'Riley je nakon gužve pred našim vratima promašio loptu, no ona je došla do Tengstedta koji iz poluvoleja pogađa za 2:1. Sada to izgleda puno drugačije.
  • 37' Gol
    Gol za Hrvatsku! Šego je prošao po lijevoj strani i dao za Belju koji je glavom pogodio za 2:0.
  • 9' Gol
    Gol za Hrvatsku! Čolina je ubacio, a Vidović pogodio za vodstvo Hrvatske 1:0.
  • DANSKA
    Hermansen - Carstensen, Kristensen, Ross, Kristiansen - Kjaergaard, Frendrup, O'Riley - Daramy, Tengstedt, Isaksen
  • HRVATSKA
    Kotarski - Smolčić, Vušković, Soldo, Čolina - Sučić, Franjić, Pršir - Vidović, Beljo, Šego
Doigravanje za Euro, 18:00, Aldo Drosina, Pula
Hrvatska U-21 Vidović 9', Beljo 37'
2
1
Danska U-21 Tengstedt 59'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 88'

Pašalić ulazi umjesto Šege.

• 89'

Gronbaek je tukao iz slobodnjaka, ali u ruke Kotarskog.

• 87'

Čolina je dobio žuti karton zbog prekršaja.

• 80'

Ušli smo u završnicu utakmice. Malo je pao tempo, no sada bi bilo jako opasno primiti gol.

• 71'

Sučić je pokušao iz slobodnjaka iz obećavajuće pozicije. No, nije bio precizan.

• 68'

Evo prvih promjena u Hrvatskoj, Bišćan je reagirao. Izašli su Vidović i Beljo, a ušli su Šimić i Biuk. Bilo je vrijeme da se reagira jer smo pali.

• 65'

Hrvatska je pala u drugom dijelu i Danci su to odmah iskoristili.

• 59'

• 47'

Nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Hrvatska ima odličan rezultat i vodi 2:0.

• 37'

• 30'

Pola sata igre je iza nas, Hrvatska je bolja i vodi 1:0.

• 20'

Pršir je dobio žuti karton nakon grubog prekršaja.

• 16'

Šego je sada tukao, ali vratar Danske brani.

• 9'

• 8'

Osam minuta utakmice je iza nas. Danci imaju blagu inicijativu, no još nismo vidjeli pravu priliku.

• 1'

Počela je utakmica! Sretno mladim vatrenima.

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

• DANSKA

• HRVATSKA

• Stigli su i sastavi. Biuk iz Hajduka i Baturina iz Dinama su na klupi.

• Šteta je što je Hrvatska nakon sjajnog većeg dijela kvalifikacija od posljednje četiri utakmice u skupini dvije izgubila te jednom remizirala, i to neočekivano, nespretno i nesretno. Podsjetimo, prvo su Bišćanovi izabranici remizirali s Austrijom i, kad se očekivalo da će protiv Finske već biti na Euru, izborili su kod kuće 2:3 od Finske, pa su s istim rezultatom propustili novu meč-loptu kod Norveške.

• Bišćanovi izabranici igrat će baš kao i jučer naša A-reprezentacija, protiv Danske. To možda i nije loše, stil igre A i mlade reprezentacije Danske vrlo je sličan pa su se mladi reprezentativci mogli upoznati s time kako bi i njihov suparnik mogao izgledati danas u 18 u Puli u prvoj od dvije utakmice dodatnih kvalifikacija.

• Sve je bilo divno i krasno, U21 nogometna vrsta koračala je kvalifikacijskom skupinom za Euro fenomenalno, momčad izbornika Igora Bišćana suvereno je koračala ka završnici Eura, a onda na kraju kvalifikacijske skupine sve prosula. I sad ta mlada vrsta mora kroz dodatne kvalifikacije naći put do Europskog prvenstva, a to neće biti nimalo lako jer za suparnika su dobili možda i najtežeg mogućeg suparnika.

• Ovo je susret dodatnih kvalifikacija za Euro koje će se iduće godine igrati u Rumunjskoj i Gruziji. Susret na Aldo Drosini počinje u 18 sati, uzvrat je u utorak.

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na novo druženje s hrvatskom reprezentacijom. Jučer su seniri svladali Dansku, a danas U-21 reprezentacija igra utakmicu s istim protivnikom.