Naslovnica Sport Liga prvaka

Ligo prvaka, stižemo! Golčina Gojaka odvela Dinamo u nogometnu elitu

Modri su u Trondheimu kod Rosenborga odigrali 1:1 i prošli dalje nakon 2:0 na Maksimiru.
27. kolovoza 2019. u 22:49 83 komentara 63198 prikaza
Rosenborg - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/14

Dinamo se sedmi put u povijesti probio u skupinu Lige prvaka! Modri u Trondheimu kod Rosenborga odigrali 1:1 i prošli dalje nakon 2:0 na Maksimiru.

Tenk postavljen ispred stadiona Crvene zvezde dobio klupska obilježja ISPRED MARAKANE Uefa se oglasila zbog tenka iz Vukovara, odgovor je bizaran

Navijačima Dinama nije bilo nimalo lagano gledati večerašnji susret. Domaćini su već u 11. minuti poveli preko Akintole koji je zabio nakon što je Livaković obranio udarac Jensena ali tu nisu stali. Nastavili su pritiskati, a najbliže golu bili su u 43. minuti kada je Hedenstad sjajno izveo slobodnjak i pogodio gredu. Imali su domaćini još nekoliko prilika, ali vratar hrvatske reprezentacije danas bio jako raspoložen.

Pritisak Rosenborga nastavio se i u drugom dijelu, ali ključni potez napravio je Nenad Bjelica u 66. minuti. Umjesto Hajrovića je u igru uveo Amera Gojaka i to mu se isplatilo samo pet minuta kasnije.

Gojak tek što je ušao je promašio zicer, a onda u 71. maestralnim golom donio Dinamu Ligu prvaka. Ljevicom je s 25 metara neobranjivo pogodio gornji kut Hansenova gola.

Ždrijeb skupina je u četvrtak u 18.00 sati u Monacu, a Dinamo je već samim plasmanom u LP osigurao oko 25 milijuna eura. Osim toga, modri će po prvi put biti u trećoj jakosnoj skupini kod ždrijeba.

ROSENBORG - DINAMO 1:1

Pred 19.000 gledatelja na stadionu Lerkendal sudio je Hategan iz Rumunjske.

Strijelci: 1:0 Akintola (11), 1:1 Gojak (71)

ROSENBORG: Hansen - Hedenstad (Ceide, 84), Reginiussen, Hovland, Meling - Jensen, Lundemo (Trondsen, 73), Konradsen - Akintola (de Lanlay, 74), Soderlung, Adebenro

DINAMO: Livaković - Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac - Moro - Hajrović (Gojak, 66), Ademi, Olmo (Gavranović, 90+1), Oršić (Atiemwen, 81) - Petković

Gorenje WaveActive
ONI RADE DOK SE VI ODMARATE
Kako život učiniti jednostavnijim?
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Dinamo je odigrao 1:1 i ušao u skupinu Lige prvaka.
  • 71' Gol
    Gol za Dinamo! Golčina Gojaka, primio je loptu i sjajno pogodio gornji kut i promijenio sve na utakmici.
  • 11' Gol
    Gol za Rosenborg! Strijelac je Akintola. Livaković je sjajno skinuo udarac Jensena iz blizine, ali je na loptu natrčao Akintola i pospremio je u mrežu.
  • 10'
    Puno sreće za Dinamo! Rosenborg je imao korner, Reginiussen je promašio s crte.
  • DINAMO
    I Bjelica se odlučio na isti sastav kao na Maksimiru: Livaković - Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac - Ademi (c), Moro - Hajrović, Olmo, Oršić - Petković.
  • ROSENBORG
    Za Rosenborg će tako igrati: Hansen - Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling - Jensen (c), Lundemo, Konradsen - Akintola, Soderlund, Adegbenro.
  • SASTAVI
    Stigli su sastavi, obje momčadi su potpuno iste kao u prvoj utakmici.
  • SUDAC
    Pravdu će danas dijeliti rumunjska sudačka postava, a glavni sudac je Ovidiu Haţegan.
  • PO SEDMI NASTUP
    Dinamo je do sada igrao šest puta u skupini LP-a tako da večeras lovi svoj sedmi nastup.
Posljednje kolo kvalifikacija za LP, uzvratna utakmica, 21:00, Trondheim, Norveška
Rosenborg Akintola 11'
1
1
Dinamo Gojak 71'
  • KRAJ

• 90'

Gavranović umjesto Olma.

• 85'

Leovac je požutio nakon prekršaja.

• 84'

Promjena i kod Dinama. Atiemwen umjesto Oršića. Nakon toga je i Ciede kod Rosneborga ušao umjesto Hedenstada.

• 75'

Dinamu je pao kamen sa srca nakon ovoga sjajnog gola Gojaka koji je ušao samo pet minuta prije. Modri su sada vrlo blizu skupine Lige prvaka.

• 74'

Dvije promjene kod Rosenborga - ušli su de Lanlay i Trondsen, a izašli Akintola i Lundemo.

• 71'

• 67'

Prilika za Dinamo! Greška u obrani Rosenborga, vratar je zaplivao, a lopta došla do Gojaka koji je tukao na prazan gol, ali je pogodio prvog igrača u bloku.

• 66'

Prva promjena kod Dinama, ulazi Gojak, izlazi Hajrović.

• 63'

Opet Rosenborg pritišiće, Jensen je tukao, ali Livaković nije imao većih problema.

• 56'

Olmo je izveo slobodnjak s desne strane i ubacio, ali nitko nije stigao na tu loptu.

• 48'

Soderlund je srušio Ademija i postao prvi igrač u momčadi Rosenborga sa žutim kartonom.

• 47'

Neobična situacija - norveški navijači pale baklje, teren je prepun dima.

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• 45'

Kraj prvog poluvremena, Rosenborg vodi 1:0.

• 43'

Opet puno sreće za Dinamo! Hedenstad je sjajno izveo slobodnjak i pogodio gredu.

• 43'

Dilaver je dobio žuti karton nakon prekršaja. No, još je gore to što će Rosenborg imati slobodni udarac u opasnoj zoni.

• 39'

Evo konačno Dinama! Petković se sjajnom fintom petom oslobodio čuvara i prošao po desnoj strani. Vratio je loptu Mori koji tuče, ali vratar Rosenborga to brani.

• 38'

Opet je Olmo tukao, ali daleko od gola.

• 37'

Opet Samuel! Tukao je nakon nabačaja s desne strane, ali opet Livaković.

• 30'

Samuel se okrenuo i gađao suprotni kut, ali je Livaković sjajnom paradom odbio loptu.

• 26'

Soderlund je primio loptu na prsa, bio je okrenut leđima, ali se uspio izboriti za udarac po golu.

• 18'

Nastavlja se pritisak Rosenborga, Dinamo ovo mora izdržati.

• 12'

Olmo je odmah na drugoj strani pokušao uzvratiti, nije loše tukao, ali pored gola.

• 11'

• 10'

• 3'

Dinamo je odmah na početku utakmice pritisnuo domaćina.

• 1'

Počela je utakmica, Dinamo ima prvi napad! Kao što smo rekli, susret se igra po danu.

• Igrači su izašli na teren, svira himna Liga prvaka i utakmica će uskoro početi.

• Evo i svih parova posljednjeg kola kvalifikacija za LP. Tri se utakmice igraju večeras, a preostale tri sutra.

• Dinamovci su spremni!

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će to izgledati taktički.

• DINAMO

• ROSENBORG

• SASTAVI

• Utakmica se igra na sjeveru Europe tako da će biti dan kad igrači istrče na travnjak.

• Rosenborg je danas ranije potvrdio da je prodao 15 tisuća ulaznica, a kapacitete stadiona je 21 tisuća tako da će Norvežani imati glasnu podršku.

• A što su dinamovci poručili prije utakmice pročitajte ovdje.

• SUDAC

• Modrima je norveški klub posljednja prepreka prije ulaska u skupinu Lige prvaka. Dinamo itekako ima razloga vjerovati da će uspjeti proći dalje jer iz prve utakmice na Maksimiru ima 2:0. Susret u Trondheimu počinje u 21 sat.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na prijenos utakmice Lige prvaka između Rosenborga i Dinama.