Naslovnica Sport Rukomet

Hrvatska srušila Srbiju u sjajnoj atmosferi Višnjika! Idemo na Euro

Hrvatska rukometna reprezentacija svladala je Srbiju (27:23) u Višnjiku i izborila nastup na Europskom prvenstvu.
14. travnja 2019. u 22:04 17 komentara 16949 prikaza
Hrvatska - Srbija
Pogledajte galeriju 1/7

Hrvatska rukometna reprezentacija svladala je u zadarskom Višnjiku Srbiju sa 27:23. Naši rukometaši tako su dva kola prije kraja kvalifikacija osigurali nastup na Europskom prvenstvo 2020. godine.

Hrvatska - Srbija REAKCIJE Evo što pišu srpski mediji nakon poraza od Hrvatske, spominju i atmosferu u Zadru

Srbija je na početku povela 2:0 i to je bilo gotovo sve od gostiju. Hrvatska je na krilima Manuela Štrleka preokrenula i dominirala do kraja susreta. Srbi su se nakon osam minuta igre u nastavku primaknuli na tri gola zaostatka (18:15), ali više od toga nisu mogli.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek s osam pogodaka, a Domagoj Duvnjak postigao je četiri gola uz četiri asistencije. Po tri pogotka postigli su Josip Božić-Pavletić i Marko Mamić. Strijelce gostiju predvodili su sa Pušica, Pešić, Nemanja Ilić i Zelenović koji su postigli po tri gola. Odličan na našim vratima bio je Filip Ivić sa šest obrana.

Prepun Višnjik danas je dočekao hrvatske rukometaše, a atmosfera je bila sjajna. Na kraju je čitava dvorana zapjevala "Poljubi zemlju".

Kvalifikacije za EP Pogledajte atmosferu u Zadru uoči utakmice protiv Srbije

HRVATSKA - SRBIJA 27:23 (17:11)

Zadar. SD Krešimira Ćosića. Gledatelja: 7000. Suci: Brunovsky, Čanda (Slk).

HRVATSKA:  Ivić 6 obrana, Šego 2; Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Karačić 2, Božić-Pavletić 3, Štrlek 8 (4), Musa, Mamić 3, Mandić 2 (1), Jaganjac, Vranković 2, Šipić 1, Sršen, Bećiri 1

Isključenja: 8 minuta. Sedmerci: 5/7.

SRBIJA: Cupara 12 obrana, Milosavljev; Pušica 3, Vorkapić 1, Krsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, N. Ilić 3, Mošić 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković

Isključenja: 4 minute. Sedmerci: 2/3.

CCC
Must have
Proljetni komadi u kojima ćete izgledati stajliš, a za njih ne morate potrošiti pravo bogatstvo
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hrvatska je slavila s 27:23 i izborila plasman na Euro.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Poluvrijeme. Hrvatska vodi 17:11 i to izgleda puno bolje nego u Beogradu.
  • 1'
    Počela je utakmica! Srbija ima prvi napad.
  • SJAJNA ATMOSFERA
    Na tribinama je sedam tisuća ljudi, atmosfera je odlična. Navijači su pozdravili naše igrače.
  • ATMOSFERA
    Atmosferu uoči utakmice pogledajte ovdje.
  • KAKO DO EP-A?
    Hrvatska već večeras može osigurati plasman na EP. Treba joj pobjeda večeras uz poraz Belgije u Švicarskoj.
Kvalifikacije za EP, 20:30, Višnjik, Zadar
Hrvatska
27
23
Srbija
  • STRIJELCI

Štrlek je zabio osam golova, četiri Duvnjak, a tri Božić Pavletić. Osam obrana upisali su naši vratari.

• KRAJ

• 59'

Kukić je zabio.

• 59'

Isključen je i Božić Pavletić.

• 58'

Mamić je isključen, ali sada to više nije ni toliko važno.

• 57'

Zelenović je prošao kroz našu obranu i zabio za 27:22.

• 26'

Vranković je lijepo prošao i zabio za 26:20. Hrvatska ne može ovo izgubiti, pitanje je samo s koliko ćemo razlike slaviti.

• 55'

Nemanja Ilić je uspio svladati Ivića sa sedam metara.

• 53'

Ivić je sada obranio sedmerac, njegova sedma obrana- Hrvatska vodi 24:19.

• 50'

Ilić je zabio iz sedmerca, Ivić ništa nije mogao.

• 49'

Bećiri je uz dosta sreće zabio za plus šest (23:17).

• 49'

Nova obrana sjajnog Ivića!

• 48'

Karačić nije iskoristio sedmerac.

• 44'

Srbi su stigli do 21:17 i imali napad, ali je Ivić odlično obranio. Na drugoj strani Duvnjak je zabio svoj četvrti gol i evo nas na plus pet, a moglo je biti i samo tri.

• 41'

Karačić za 20:15, razbudili smo se.

• 38'

Malo smo se opustili i Vorkapić je smanjio na minus tri (18:15), no Vranković je odmah uzvratio.

• 35'

Štrlek je zabio četvrti gol iz sedmerca iz isto toliko pokušaja. Prvi gol Hrvatske u nastavku.

• 31'

Primili smo dva brza gola za 17:13.

• 31'

Počeo je nastavak. Navijači viču "hoćemo pobjedu", ali to ne bi trebalo biti upitno s obzirom na do sada viđeno.

• POLUVRIJEME

• 29'

Rezultat je 17:11, ušli smo u posljednju minutu.

• 28'

Otišli smo sada na plus sedam, ali Srbi su odmah zabili gol.

• 27'

Opet Štrlek! Zabili smo s igračem više.

• 25'

Štrlek je opet zabio iz sedmerca.

• 25'

S tribina se čuje skandiranje "Vukovar, Vukovar".

• 24'

Božić Pavletić je raspoložen večeras. Treći njegov gol i stopostotna realizacija. Vodimo 14:9.

• 21'

Srbi su smanjili rezultat s dva brza gola.

• 20'

Srbi nisu iskoristili svoj napad, a Božić Pavletić na drugoj strani pogađa za rekordnih plus šest (13:7).

• 20'

Prvi gol Božića Pavletića za sigurno vodstvo Hrvatske.

• 18'

Zelenović je uzvratio na drugoj strani za 11:7.

• 18'

Mandić je vratio na pet golova prednosti za Hrvatsku.

• 17'

Sretenović je zabio za Srbiju dalekometnim udarcem.

• 15'

Mamić je sada prošao i lijepo zabio - 10:5.

• 13'

Šego je obranio udarac Kukiću, a na drugoj strani je Duvnjak pogodio.

• 11'

Pešić je smanjio na 8:5.

• 9'

Nova greška Srbije i zabili smo na prazan gol.

• 8'

Duvnjak je sada zabio za 6:3 i iznudio dvije minute isključenja.

• 7'

Srbi su smanjili.

• 7'

• 6'

Kontra Štrleka za 3:2 Hrvatske.

• 5'

Šego je obranio udarac Kukiću, a onda je Štrlek izjednačio iz sedmerca - 2:2.

• 3'

Prvi gol Hrvatske na utakmici zabio je Mamić.

• 3'

Pušica je zabio prvi gol, a onda su Srbi povećali na 2:0.

• 1'

• 200. NASTUP

Duvnjak je nakon intoniranja Lijepe naše dobio zlatnik jer će večeras odigrati 200. nastup za Hrvatsku.

• ZVIŽDANJE

Nije moglo bez zvižduka srbijanskoj himni "Bože pravde".

• ATMOSFERA

• PUNA DVORANA

Višnjik je prepun i Hrvatsku će večeras dočekati odlična atmosfera.

• Hrvatska i Srbija u četvrtak su u Beogradu odigrale 25:25. Opširnije o toj utakmici pročitajte ovdje.

• Riječ je o kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine. Hrvatska nakon tri kola ima dvije pobjede i remi, a EP će izboriti po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s hrvatskim rukometašima. Od 20:30 pratimo utakmicu Hrvatske i Srbije.