Nakon prva tri kola u skupini 2 kvalifikacija za EP 2020. godine Hrvatska je vodeća s pet bodova.
11. travnja 2019. u 19:38 24 komentara 12707 prikaza
Srbija - Hrvatska
Pogledajte galeriju 1/15

U trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u rukometu 2020. godine, Srbija i Hrvatska u Beogradu su remizirali rezultatom 25:25.

Nenad Peruničić KVALIFIKACIJE ZA EURO Izbornik Srbije rekao veliku istinu uoči utakmice s Hrvatskom!

Hrvatska je bolje ušla u susret i stvorila prednost od tri pogotka. Srbija je prvi pogodak postigla tek u osmoj minuti utakmice, a do poluvremena igrali su sve bolje i kažnjavali lošu obranu Hrvatske pa se na odmor otišlo rezultatom 13:13

Igor Karačić NAŠ KAUBOJ Karačić: Bili smo jako zreli za finale SP-a, a dogodila nam se loša utakmica

Srbija u 32. minuti stiže do prve prednosti, a Hrvatska je nastavkom loše igre riskirali gubitak bodova

Ipak, Duvnjak, Mamić i Štrlek držali su momčad Line Červara u utakmici, a u posljednjih pet minuta ušlo se ritmom 'gol za gol'

Lino Červar Bez navijača Evo kako je Červar najavio pakleni dvoboj sa Srbijom

Na kraju je Duvnjak postigao pogodak za 25:25 dvadesetak sekundi prije kraja utakmice. Srbi nisu uspjeli iskoristiti posljednji napad i udarac s mjesta Marsenića u posljednjoj sekundi nije napravio veće probleme Šegi.

Gorenje gastro radionica
U suradnji s Večernjim listom i Gorenjem još je jednom otvorena Kuhaona
  • 60' Kraj
    Marsenić je fulao u posljednjoj sekundi. Ostalo je 25:25.
  • 60' Gol
    Duvnjak za 25:25. 12 sekundi do kraja.
  • 59' Gol
    25:24 za Srbiju. Zabio je Vanja Ilić.
  • 58' Gol
    Štrlek s gola na gol za vodstvo Hrvatske 24:23.
  • 56' Gol
    Musa izjednačuje za 23:23.
  • 56' Gol
    Nemanja Ilić za vodstvo Srbije. 23:22.
  • 55' Gol
    Loša je obrana Hrvatske. Crnoglavac je zabio za 25:25.
  • 54' Gol
    Karačić za vodstvo Hrvatske uoči posljednjih šest minuta.
  • 53' Gol
    Ilić za izjednačenje iz sedmerca.
  • 52' Gol
    Prvo vodstvo Hrvatske u drugom poluvremenu. Duvnjak za 21:20.
  • 49' Gol
    'Bomba' Mamića iz daljine za 20:20.
  • 46' Gol
    Karačić je zabio iz daljine na prazan gol Srbije za 20:19.
  • 43' Gol
    Zelenović je zabio za 20:18.
  • 40' Gol
    Pešić vraća Srbiji dva pogotka prednosti.
  • 38' Gol
    Vorkapić iz kontre za 18:16 vodstvo Srbije. Šipić je smanjio pogotkom za Hrvatsku.
  • 37' Gol
    Duvnjak za 17:16.
  • 36' Gol
    Nemanja Ilić za 17:15 iz sedmerca.
  • 32' Gol
    Srbija dolazi do prvog vodstva. Krsmančić je zabio za 14:13. Uzvratio je Stepančić, ali Vorkapić vraća prednost Srbiji.
  • 30' Isključenje
    Suci su odlučili kako danas nema grubog rukometa. Božić-Pavletić se ohladiti dvije minute.
  • 29' Gol
    Vujić je zaradio drugo isključenje. Karačić vraća Hrvatsku u vodstvo. 13:12
  • 28' Gol
    Igra se pogodak na pogodak. Mamić za 12:11. A Crnoglavac uzvraća za Srbiju i vraća na 12:12.
  • 26' Gol
    Kukić je zabio za 10:10, a Božić-Pavletić za 11:10 vodstvo Hrvatske. Uzvratio je odmah i Kukić koji je zabio za 11:11.
  • 26' Gol
    Štrlek za vodstvo Hrvatske 10:9. Manje od pet minuta je do kraja prvog poluvremena.
  • 25' Isključenje
    Pušica je dobio 2 minute.
  • 22' Gol
    Mošić donosi izjednačenje. Srbija je uspjela dostići našu prednost, ali Duvnjak brzo vraća Hrvatsku u vodstvo. Nije to dugo trajalo jer je uzvratio Pešić
  • 20' Gol
    Pešić vraća na -1.
  • 19' Gol
    Gol Štrleka.
  • 17' Gol
    Marsenić za 7:5, a Ilić za -1.
  • 16' Gol
    Ilić za 6:4, ali uzvraća Duvnjak.
  • 15' Gol
    Božić-Pavletić povećava na 6:3
  • 14' Isključenje
    Vujić će odmoriti dvije minute nakon prekršaja nad Mamićem.
  • 12' Gol
    Za Srbiju je zabio Pešić, a uzvratio Stepančić.
  • 11' Isključenje
    Novo isključenje Mandića. Zbog guranja u leđa, ali čini se kako su suci prestrogo dosudili ove dvije minute.
  • 11' Gol
    Mamić povećava prednost Hrvatske na 4:1.
  • 10' Gol
    Stepančić za 3:1.
  • 9' Gol
    Uspjela je Srbija zabiti pogodak nakon 8 minuta. Zabio je Zelenović.
  • 7' Isključenje
    Dvije minute zaradio je Mandić zbog oštrog prekršaja. Srećom, pogreška Zelenovića i lopta je u hrvatskim rukama.
  • 6' Gol
    Na 2-0 za Hrvatsku je povisio Domagoj Duvnjak.
  • 4' Gol
    Prvi pogodak zabio je Mamić. Vodi Hrvatska.
  • Info
  • Info
  • Info
SRBIJA - HRVATSKA, 18:00, Beograd
Srbija Zelenović 2, Pešić 4, Radivojević 1,V. Ilić 2, Marsenić 1, Mošić 1, Kukić 3, Crnoglavac 2, Krsmančić 1, Vorkapić 2, N. Ilić 3
25
25
Hrvatska Mamić 4, Duvnjak 6, Stepančić 3, Božić-Pavletić 2, Štrlek 3, Karačić 3, Šipić , Mandić 1, Musa 1
  • 60'

• 60'

• 59'

• 58'

• 56'

• 56'

• 55'

• 54'

• 53'

• 52'

• 49'

• 46'

• Na tribinama se nalazi nešto manje od osam tisuća gledatelja.

• 43'

• 40'

• 38'

• 37'

• 36'

• 34'

Šipić smanjuje.

• 33'

Zelenović povećava na 16:14.

• 32'

• 31'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

• 30'

Kukić se razigrao. Zabio je za 13:13, a momčadi će otići na odmor.

• 30'

• 29'

• 28'

• 26'

• 26'

• 25'

• 22'

• 20'

• 19'

• 17'

• 16'

• 15'

• 14'

• 13'

Radivojević za 5:3.

• 12'

• 11'

• 11'

• 10'

• 9'

• 7'

• 6'

• 4'

• 2'

Žuti karton u redovima Hrvatske zaradio je Mandić, a Šego je obranio udarac Zelenovića.

• 2'

I pokušaj Stepančića pod pritiskom oduzimanja lopte od strane sudaca zaustavio je vratar Srbije.

• 1'

Hrvatska ima prvi posjed na utakmici.

• - Došli smo nekompletni, nedostaju nam bitni igrači, ali trener mora znati da oni s kojima raspolažeš su najbolji. Poštujem moje reprezentativce - rekao je hrvatski izbornik Lino Červar i poručio da očekuje korektnu atmosferu.

• Hrvatska je stigla u nepotpunom i pomlađenom sastavu.

• Nakon prva dva kola u skupini 2 kvalifikacija za EP 2020. godine Hrvatska je vodeća sa četiri boda, Švicarska ima dva, a Belgija i Srbija po jedan.

• Umjesto u dvorani Aleksandra Nikolića (Pionir), susret se igra u Štark Areni. Domaćini su se nadali elikom broju navijača s obzirom da su ulaznice za utakmicu besplatne, ali par minuta prije utakmice u dvorani je oko četiri tisuće ljudi.

• Susret se igra u Beogradu, a samo par dana prije susreta Srpski rukometni savez donio je odluku o promjeni dvorane gdje će se održati utakmica.

• Poštovani čitatelji, dobrodošli na prijenos kvalifikacijske utakmice između rukometaša Srbije i Hrvatske za Europsko prvenstvo 2020. godine.