Nova katastrofa Hajduka, Gorica zabila četiri gola na Poljudu!

Split: U 16. kolu Prve HNL na Poljudu se sastali Hajduk i Gorica
1/12
Autori: Hina, Marko Pavić
20.12.2020.
u 18:58

Gorica je slavila protiv Hajduka s 4:2 na Poljudu. Bila je to posljednja utakmica HNL-a u ovoj godini.

U derbiju 16. kola Prve HNL Gorica je na Poljudu pobijedila Hajduk sa 4-2 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu protiv splitskog sastava. Gorica je vodila 1-0, 2-1 i 3-2, Hajduk se dva puta vraćao, ali ne i treći put.

Gosti su poveli već u šestoj minuti golom Matara Dieyea. Musa Muhammed započeo je akciju, dao za Darija Špikića, koji je u sredini idealno naciljao Senegalca, a on postigao pogodak treću utakmicu zaredom.

Hajduk je izjednačio u 25. minuti, a strijelac je bio Jani Atanasov. Probili su Splićani po lijevoj strani, a Makedonac je mirno zabio za izjednačenje. U 54. minuti Gorica stiže do nove prednosti, a pogodak je zabio Kristijan Lovrić iz kaznenog udarca. Nije sudac Bebek odmah dosudio jedanaesteac, ali jest nakon pregleda snimke na VAR-u. Lovrić je sam uzeo loptu i mirno zabio za novo vodstvo.

Devet minuta kasnije bilo je 2-2. Brnić je nabacio s lijeve strane, a Diamantakos pogodio za 2-2. Radost domaćina kratko je trajala jer je Lovrić u 76. pogodio za 3-2, ponovo iz kaznenog udarca. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Nasiru Moro u 89. minuti. Golubickas je nabacio iz kornera, Dvorneković glavom prebacio na drugu stativu do Mora koji je loptu pospremio za 4-2.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Gorice protiv Hajduka, te peta u zadnjih šest susreta.

Jesenski dio sezone na prvom mjestu je zaključio Dinamo sa 33 boda, koliko ima i Osijek, ali uz slabiju razliku pogodaka, a Osijek ima i dvije utakmice više od modrih.

Gorica je treća sa 29 bodova, Rijeka na četvrtom mjestu ima 20 bodova, ali i čak pet utakmica manje, a Hajduk je peti sa 17 bodova. Na začelju je Istra 1961 s devet bodova.

REZULTATI:
Hajduk - Gorica   2-4 (Atanasov 25, Diamantakos 63 / Dieye 6, Lovrić 54-11m, 76-11m, Moro 89)