Objavljeno vijesti danas: 8
SKUPINA C

Francuska pobijedila Peru i osigurala osminu finala

21.06.2018. u 18:52

Francuska je pobijedila Peru s minimalnih 1:0 te tako osigurala osminu finala Svjetskog prvenstva.

Trikolori su puno bolje krenuli u utakmicu, imali nekoliko dobrih prilika preko Griezmanna, Pogbe, Varane, no rezultat se nije mijenjao.

Peru je opasno zaprijetio u 31. minuti kada je Guerrerov udarac sjajno obranio Lloris. Samo dvije kasnije Francuska je povela. Giroud je dobio loptu u prostor i pucao, no njegov je udarac blokiran, pa je lopta prevarila vratara, a na gol crti ju je u mrežu zakucao Mbappe.

Francuska Peru
1/16

Već do poluvremena trikolori su mogli udvostručiti vodstvo, ali udarac Hernandeza iz jako dobre pozicije brani Gallese.

Najbliže izjednačenju Peruanci su bili u 51. minuti kada je Aquino iz daljine uzdrmao vratnicu. Imali su Perunci i nakon toga inicijativu, no rezultat se nije mijenjao.

Dapače, bliže golu bili su Francuzi, no Dembele je u 82. minuti zapucao jako dobru priliku s 14 metara.