POLUFINALa EUROPSKE LIGE

Jakićev Eintracht slavio u Vlašićevom Londonu, Leipzig zabio u finišu

Jakićev Eintracht slavio u Vlašićevom Londonu,  Leipzig zabio u finišu
28.04.2022. u 22:48

U prvim dvobojima polufinala Europske lige RB Leipzig je kod kuće svladao Rangers s 1-0, dok je Eintracht slavio u gostima protiv West Hama s 2-1. Eintracht je nakon izbacivanja Barcelone na pragu još jednog velikog "skalpa".

Nijemci su poveli već u prvoj minuti golom Knauffa, a izjednačio je Antonio (21). Pobjedu momčadi iz Frankfurta osigurao je Japanac Kamada u 54. minuti.

Kristijan Jakić je zbog žutih kartona propustio ovaj dvoboj, dok je Nikola Vlašić ostao na klupi.

Leipzig je došao do minimalne pobjede nad škotskim prvakom, a zasluge idu Španjolcu Angelinu, koji je pet minuta prije kraja preciznim udarcem sa 16tak metara zabio jedini gol.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, kao i Borna Barišić za Rangerse.