Dinamo s mladom momčadi slavio u Zaprešiću, gol za polufinale zabio Perić

1/22
30.11.2016.
u 17:55

Budući da modre u subotu očekuje HNL derbi s Rijekom koja im bježi šest bodova, Petev je na teren poslao mladi sastav.

Dinamo je danas u Zaprešiću svladao Inter s 1:0 i tako se pridružio Rijeci u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa. Pogodak vrijedan prolaska dalje zabio je Perić u 64. minuti.

Trener Dinama Ivajlo Petev iznenadio je sastavom. Budući da modre u subotu očekuje HNL derbi s Rijekom koja im bježi šest bodova, Petev je na teren poslao mladi sastav. Od prve minute su igrali Morris, Moro, Karimi, Sosa, Olmo, a Soudani, Pivarić, Ćorić, Fernandes, Stojanović i Benković nisu konkurirali za utakmicu.

No, Dinamo i bez glavnih igrača bio bolja momčad. Olmo je u 11. minuti bio u vrlo dobroj prilici, no Mrmić je loptu skrenuo u korner. Pritisak Dinama se nastavio, Morris je u 23. minuti pokušao glavom, ali nije pogodio okvir.

Inter je najbolju priliku imao u 40. minuti kad je Mamut iz dobre pozicije tukao, ali je Šemper to odlično obrani. Gojak je u nastavku imao zicer, ali nije pogodio vrata.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 64. minuti kada je Fiolić ubacio, a Perić glavom pogodio za prvijenac u Dinamu. Mogli su modri i uvjerljivije slaviti, ali je udarac Šituma u 77. minuti završio na gredi...

Inter - Dinamo 0:1

90' Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 1:0 i plasirao se u polufinale.

83' Šitum je pogodio gredu!

76' Umjesto Fiolića je kod Dinama ušao Šitum.

73' Kod Intera je Brlečić napustio igru, a ušao Šoljić.

64' Gooool za Dinamo! Modri su uspjeli slomiti otpor domaćina, strijelac je Perić.

61' Altiparmakovski umjesto Mamuta kod Intera.

60' Najbolja prilika na utakmici. Gojak je bio u odličnoj poziciji, ali je tukao pored gola.

58' Nova promjena kod Dinama - Karimi izlazi, ušao je Gojak.

50' Kod Dinama je igru napustio Hodžić, a ušao Henriquez.

46' Počeo je nastavak.

45' Kraj prvog dijela, rezultat je 0:0.

45' Sada je tukao Hoždić, ali opet dobra reakcija Mrmića.

40' Evo i Intera. Tukao je Mamut, ali je Šemper sjajno reagirao i odbio loptu u korner.

30' I dalje traje pritisak Dinama.

14' Dinamo je sada bio u vrlo dobroj prilici, Olmo je tukao iskosa, ali je njegov udarac u posljednji trenutak netko iz obrane skrenuo u korner.

0' Počela je utakmica!

0' Utakmicu sudi Ante Vučemilović Šimunović.

0' Rijeka je jučer s 3:1 svladala Lokototivu, a danas se još sastaju Spliti i Hajduk te Osijek i Slaven Belupo.

0' Dinamo za vikend očekuje veliki derbi u prvenstvu s Rijekom koja ima šest bodova prednosti. Stoga je modri trener danas na teren poslao praktički rezervni sastavi s Morrisom, Perićem, Karimijem, Fiolićem...

0' Podsjećamo, u ovoj fazi natjecanja igra se samo jedna utakmica.

Početni sastavi:

Inter: Mrmić; Begić, Mamut, Čelikovć, Mesfin, Puljić, Filipović, Brlečić, Šarić, Bosec, Polizzi

Dinamo: Šemper, Morris, Machado, Hodžić, Olmo, Schildenfeld, Moro, Fiolić, Sosa, Perić, Karimi