Rakitić asistent u slavlju Barce, Real spornim golom otvorio put prema pobjedi

Real Madrid - Sevilla
1/12
14.05.2017.
u 21:58

Obje momčadi izjednačene su na vrhu ljestvice sa 87 bodova, ali Real ima utakmicu manje.

Real Madrid i Barcelona nastavili su utrku za naslov prvaka u španjolskom prevnestvu i ostvarili pobjede identičnim rezultatom - 4:1. U 37. kolu kraljevski klub savladao je Sevillu dok su Katalonci slavili u gostima kod Las Palmasa.

Obje momčadi izjednačene su na vrhu ljestvice sa 87 bodova, ali Real ima utakmicu manje.

Trener Reala, Zinedine Zidane, u početni sastav ubacio je Matea Kovačića dok je Luka Modrić bio na klupi za pričuve. A luka je u 72. minuti zamijenio upravo Matea.

Nakon ove utakmice najviše će govora biti o prvom golu Reala iz 10. minute. Nacho je brzo izveo slobodan udarac u trenucima dok je Sevilla namještala živi zid i potpuno iznenadio gostujućeg vratara. Gosti su se žalili, ali sudac je pokazao kako je zviždaljkom dao znak za izvođenje slobodnog udarca.

Nakon njega još dvaput je zabio Cristiano Ronaldo, a jednom Kroos.

Barcelona se Las Palmasu sučelila u najjačem sastavu, a Ivan Rakitić igrao je do 79. minute kad ga je zamijenio Denis Suarez.

Junak je bio trostruki strijelac Neymar, a Brazilac je u 67. minuti pogodio za 3:1 nakon Rakitićevog ubacivanja.

Priliku za igru protiv bivšeg kluba dobio je i Alen Halilović koji je zaigrao od 72. minute.

Tijek utakmica:

REAL MADRID - SEVILLA (2:0) 4:1

90' Završila je utakmica!

GOOOL Kroos je u 83. minuti zabio za 4:1

GOOOL Ronaldo je zabio za 3:1 Reala u 78. minuti! Kroos je asistent

72' Modrić je u igri umjesto Kovačića

GOOOL Sevilla se vraća u igru! Jovetić je u 49. minuti zabio za 2:1

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Završilo je prvo poluvrijeme

GOOOL Odbijenu loptu dočekao je Cristiano Ronaldo i zakucao ju u gol iz blizine. Rezultat u 23. minuti je 2:0.

GOOOL Real je načeo Sevillu već u 10. minuti, Nacho je strijelac! Brzo je izveo slobodan udarac u trenucima dok je Sevilla namještala živi zid i potpuno iznenadio gostujućeg vratara. O ovom golu će se još dugo pričati!

REAL MADRID: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Nacho - Kovačić, Kroos, Asensio - James, Morata, Ronaldo

SEVILLA: Carriço, Pareja, Lenglet - Mercado, N'Zonzi, Kranevitter, F. Vázquez, Vitolo - Correa, Jovetić

-----------------------------------

LAS PALMAS - BARCELONA (0:2) 1:4

79' Rakitić je izašao, a u igri je Denis Suarez

72' Halilović je ušao u igru umjesto Moma

GOOOL Hat-trick Neymara! Barca vodi 4:1 u 71. minuti

GOOOL Barca ponovno ima dva razlike - 3:1! Neymar je u 67. minuti zabio drugi pogodak nakon Rakitićeva ubacivanja

GOOOL Las Palmas je smanjio na 1:2, strijelac je Bigas u 63. minuti

GOOOL Katalonci preko Suareza povećavaju prednost na 2:0 u 27. minuti

GOOOL Barcelona je povela u 25. minuti, Neymar je zabio

LAS PALMAS: Varas - Michel, Lemos, Bigas, Lopes - Montoro - Momo, Mesa, Viera, Jesé - Boateng

BARCELONA: Ter Stegen - Digne, Mascherano, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar