Hajduk s igračem manje slavio protiv Lokomotive, Mujakić pocrvenio u debiju

Hajduk je danas u 21. kolu Prve HNL u slavljeničkom raspoloženju svladao Lokomotivu s 1:0. Za pet dana je 109. rođendan splitskog kluba.
08. veljače 2020. u 19:25 7 komentara 2961 prikaza
Hajduk - Lokomotiva
Pogledajte galeriju 1/13

U dvoboju 21. kola Prve HNL nogometaši Hajduka su u Splitu pobijedili Lokomotivu s 1:0 (1:0) i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Primož Peterka Više nije išlo Tužna priča iz susjedstva: Čovjek kojem ste se divili živi jako teške trenutke

Drugi povratak novoga trenera Hajduka Igora Tudora na Poljud završio je pobjednički, a Splićani su teško slavili protiv Lokomotive s 1:0.

Hajduk je poveo u 28. minuti kada je pogrešku igrača Lokomotive na sredini terena iskoristio Nigerijac Samuel Eduok, pretrčao Kolingera i plasirao loptu pored vratara Grbića. Eduok je u 41. minuti imao dobru šansu i za drugi gol, ali je njegov udarac iz blizine nogama obranio Grbić.

Novak Srđan Đoković 'SRBI NIKOG NE MRZE' Nikad oštriji Đoković: Sram vas bilo! To što ste radili Srbima ne može se oprostiti

Početkom drugog dijela prvu pravu priliku imala je Lokomotiva, a udarac Uzunija prema praznoj mreži u zadnji trenutak blokirao je Hamza. U vrlo lošem drugom dijelu, s puno pogrešaka na obje strane, u 85. minuti crveni karton je u svom prvijencu za Hajduk zaradio Mujakić zbog prekršaja na Uzunijem, pa su Splićani utakmicu završili s deset igrača.

Hajduk je drugi s devet bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala peta s 31 bodom.

Kova d.o.o.
HRVATSKI PROIZVOD
Domaća tvrtka napravila samosterilizirajući kontejner koji efikasno čisti zrak od mikroorganizama poput bakterija i virusa
PBZ
#OSTAJEMDOMA
Vodič za biznis: online usluge koje će vam dati uvid u poslovanje u svakom trenutku
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hajduk je golom Eduoka na Poljudu slavio protiv Lokomotive s 1:0. Evo i poretka. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-48-23778', window);
  • 84' Crveni karton
    Crveni karton za Hajduk! Isključen je Mujakić koji je tijelom odnio Uzunija koji je išao prema Posavcu. Jakić je usput zbog prigovora dobio žuti karton, a Lokomotiva će imati slobodni udarac na 17 metara.
  • 27' Gol
    Gol za Hajduk! Bijeli su zasluženo poveli. Caktaš je tražio Juranovića, no lopta je došla do Eduoka koji je pobjegao Kolingeru i matirao Grbića.
  • LOKOMOTIVE
    Sastav Lokomotive: Grbić - Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković - Petrak - Sammir - Jakić, Kastrati - Budimir - Uzuni.
  • HAJDUK
    Za Hajduk će danas igrati: Posavec - Ismajli, Mujakić, Radić - Juranović, Jurić, Barry, Jakoliš - Caktaš - Eduok, Jairo.
21. kolo HNL-a, 17:30, Poljud, Split
Hajduk Eduok 27'
1
0
Lokomotiva
  • KRAJ

Kraj utakmice! Hajduk je golom Eduoka na Poljudu slavio protiv Lokomotive s 1:0. Evo i poretka.

Rezultati by SofaScore

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 87'

Tolić je izveo slobodni udarac, ali je pogodio živi zid.

• 84'

• 79'

Oba trenera napravila su sve zamjene. U Hajduku je Tahiraj ušao umjesto Jakoliša.

• 74'

Mijenjaju oba trenera. Blagaić umjesto Eduoka kod Hajduka, a Tolić umjesto Petraka kod Lokomotive.

• 69'

Požutio je i Jakoliš.

• 65'

Na Poljudu se skupilo 11.870 gledatelja.

• 62'

Tuci je požutio.

• 53'

Prilika za Lokomotivu Jakić je bio u odličnoj prilici, ali je Ismajli uklizao, a onda je intervenirao i Posavec.

• 46'

Počeo je nastavak, oba trenera su napravila promjenu. Kreković umjesto Jaira kod Hajduka, a Tuci i Cokaj su u igri umjesto Sammira i Budimira.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena, Hajduk vodi 1:0.

• 42'

Eduok je opet bio u prilici, ali je Grbić obranio.

• 38'

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Kolinger.

• 28'

Evo i nešto od Lokomotive. Kastrati je pobjegao i ubacio, bilo je opasno, no sudac je ipak podignuo zastavu.

• 27'

• 20'

Nastavlja se pritisak Hajduka, bijeli su zasad bolja momčad.

• 12'

Hajduk je pritisnuo goste i pokušava zabiti gol, ali još nema promjene rezultata.

• 8'

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Edouk, ali mu je Grbić, nekadašnji vratar Hajduka, obranio udarac.

• 1'

Počela je utakmica!

• Uoči utakmice održana je minuta šutnje za bivšeg igrača Hajduka Ivu-Valentina Tomaša.

• POREDAK

Evo i ljestvice HNL-a.

• SUDAC

Glavni sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

• HAJDUK

• REMI OSIJEKA I INTERA

U ranije odigranoj utakmici Osijek i Inter odigrali su 1:1.

• MUJAKIĆ DEBITIRA

Trener Hajduka Igor Tudor danas će dati priliku Nihadu Mujakiću koji je ove zime stigao iz     Kortrijka. 21-godišnjem braniču ovo će biti prvi nastup za splitsku momčad.

• IZJAVA TOMIĆA

- Nisam od nekakvih pompoznih najava prije utakmice. Idemo pokazati što znamo i odigrati pravu utakmicu. Skautirali smo dobro Hajduk, znamo koje su njihove dobre i loše strane i to ćemo pokušati iskoristiti - rekao je Goran Tomić, trener Lokomotive.

• IZJAVA TUDORA

– Uvjeren sam da će nam ovaj način igranja donijeti dobre rezultate. Jako je važno i da navijačima ne bude dosadno, da igra bude zanimljiva i atraktivna. Mislim da će se sav pritisak sutrašnje utakmice zbog rođendana i brojne publike prenijeti pozitivno na igrače – rekao je strateg bijelih Igor Tudor.

• U prvom ogledu Hajduk je na Poljudu pobijedio Lokomotivu s 3:0, a susret u Kranjčevićevoj završen je bez pogodaka.

• POČINJEMO

Hajduk danas u 21. kolu Prve HNL u slavljeničkom raspoloženju dočekuje Lokomotivu (17.30, Arena 3). Za pet dana je 109. rođendan splitskog kluba, a savršeni dar pred domaćim navijačima bila bi druga pobjeda u proljetnom dijelu, nakon što su u prošlom kolu s 3:0 svladali Varaždin.