Niko Kranjčar
AFP
28.11.2009.
u 21:18

Londonski Tottenham je potpuno nadigrao Aston Villu u posljednjoj subotnjoj utakmici 14. kola Premiershipa, ali su na kraju trebali biti sretni i sa 1-1.

Na Villa Parku je vladala momčad koju je odlično igrom vodio hrvatski nogometaš Niko Kranjčar, a utakmicu je silno usmjerio rani pogodak Gabriela Agbonlahora u 10. minuti čime je Aston Villa povela 1-0.

Cijelo vrijeme nakon toga gotovo da se nije izlazilo iz domaćeg šesnaesterca. Tottenham je imao totalni primat u posjedu lopte (65-35 posto), a uputili su čak 24 udarca prema Bradu Friedelu, od čega sedam u okvir vratiju. Čak su i postigli pogodak (Defoe), kojeg je sudac poništio zbog ruke kojom se nenamjerno poslužio najbolji strijelac Premiershipa (11 pogodaka).

Serija naleta je počela već u 4. minuti kada je Niko Kranjčar sjajno opalio s dvadesetak metara, ali je dobro postavljeni Friedel odbio loptu u korner. U 20. su domaći igrači spašavali pogodak izbijajući loptu s vratarske linije (udarac Dawsona), a u prvom dijelu je dva puta odlično pucao i Jermaine Defoe, no i tada je ostalo 1-0 za Aston Villu.

U drugom poluvremenu se, praktički, nije izlazilo iz domaćeg šesnaesterca. Niko Kranjčar je još dva puta, iz daljine, opasno zaprijetio, Defoe je bio u stalnim prilikama, a na kraju je gostima bod donio stoper Michael Dawson. Na petnaest metara je primirio loptu prsima i sjajno opalio smjestivši loptu u gornji desni kut Friedelovih vratiju.

Do kraja utakmice su obje momčadi mogle doći do tri boda. Za domaćina je šansu imao Emile Heskey (glavom je okrenut leđima gađao malo iznad vratiju), dok su na drugoj strani i Defoe i Lennon imali šanse za sva tri boda.

Niko Kranjčar je izašao iz igre u 79. minuti, dok je Vedran Ćorluka odigrao svih 90 minuta u dresu Tottenhama koji se bodom probio do trećeg mjesta ljestvice.

Premiership, 14. kolo:

Aston Villa - Tottenham 1-1 (Agbonlahor 10 / Dawson 77)

Blackburn - Stoke 0-0

Fulham - Bolton 1-1 (Duff 75 / Klasnić 35)

Manchester City - Hull City 1-1 (Wright-Phillips 45 / Bullard 82-11m)

Portsmouth - Manchester United 1-4 (Boateng 32-11m / Rooney 25-11m, 48, 54-11m, Giggs 87)

West Ham - Burnley 5-3 (Collison 18, Stanislas 33, C. Cole 43-11m, Franco 51, Jimenez 64-11m / Fletcher 68, 74, Eagles 90)

Wigan - Sunderland 1-0 (Rodallega 76)