Naslovnica Sport Strani nogomet

Sudac prekinuo utakmicu zbog fotografije pokojnoga generala Praljka!

01. prosinca 2019. u 18:42 228 komentara 49972 prikaza
Slobodan Praljak

Široki Brijeg upisao treću pobjedu u nizu u nogometnom prvenstvu BiH. Nakon Veleža i Željezničara svladao je Zvijezdu 09 (4:0) te stekao lijepe izglede u nastavku prvenstva. Puna dva mjeseca nakon utakmice osmine finala Kupa BiH protiv Sarajeva i kazne od dvije utakmice bez gledatelja (Sloboda, Velež), publika je došla na tribine.

Zlatko Dalić i Gareth Southgate Spremaju osvetu! Evo što bahati Englezi pišu o vatrenima i Luki Modriću

Poveli u 52. sekundi

Već u 52. sekundi Široki je poveo 1:0! Nakon 2 – 3 dodavanja sa suigračima na sredini travnjaka, Bernardo Matić poslao je dugačku loptu iza linija Zvijezdine obrane, a sve je budno pratio brzonogi Dino Ćorić, koji je utrčao iz drugoga plana, smirio loptu i znalački prebacio istrčaloga vratara Semberaca Miluna Avramovića. Lopta je završila u gornjem kutu. Uskoro je (7. min) na semaforu zasvijetlilo 2:0. Viktor Angelov zabio je prvijenac za Široki Brijeg, a u ulozi dodavača našao se desni bek domaćih Branimir Cipetić. Angelov, Ante Hrkać i suigrači izradili su još nekoliko “zicera” u nizu, ali lopta kao da nije željela u mrežu. Ipak, ušla je nakon kornera (19. min), kada je najviši u skoku Matić poslao loptu iza Avramovića, ali je sudac Sabrija Topalović opravdano poništio gol, jer je strijelac prethodno napravio prekršaj na vrataru. Onda je i Zvijezda stvorila prigodu, ali se Igor Blagojević previše namještao na udarac, pa mu je Dominik Kovačić izbio loptu iz nogu.

Hrvatska reprezentacija Koeficijenti Englezi na kladionicama favoriti za naslov, na Hrvatsku tečaj 25!

U 31. minuti glavni sudac Sabrija Topalović prekinuo je utakmicu po naputku Amira Hadžića, delegata utakmice iz Velike Kladuše. Razlog: Škripari su na tribinama istaknuli sliku pokojnoga generala Slobodana Praljka i nisu je htjeli ukloniti ni nakon upozorenja spikera. Prekid je trajao 6 – 7 minuta, a utakmica ipak nastavljena, a Škripari su napustili “kavez” na sjeveru.

Nakon svega, u prvih pola sata živa i otvorena utakmica kao da se umrtvila, pa do odmora nije bilo pravih prigoda za promjenu rezultata. U nastavku su domaći, kao i na početku utakmice, krenuli napadački, pokušavajući trećim pogotkom osigurati pobjedu. Najbliži pogotku bio je Angelov, kojega je smisleno uposlio Dražen Bagarić.

Zlatko Dalić i Gareth Southgate Hrvatski izbornik Dalića veseli utakmica s Engleskom, ali upozorava: 'Srbija je nezgodna'

Lijepe akcije Širokog

Ali je Makedoncu “u udarac” ušao Avramović i izbio loptu u polje. Angelov je ipak zabio svoj drugi pogodak za 3:0 na dodavanje Matea Marića. Bilo je to u 68. minuti nakon lijepe i brze akcije Širokobriježana. Četvrti pogodak zabio je Stipe Jurić u 81. minuti, samo petnaestak sekundi nakon što je ušao u igru s klupe, zamijenivši Angelova. Njega je publika ispratila s travnjaka dugačkim pljeskom. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a Široki je mogao proslaviti novu prvenstvenu pobjedu.