Naslovnica Sport Rukomet

Sjajni Bura vodio Hrvate do do tri pobjede na Euru, Kelava predvodi djevojke

14. srpnja 2021. u 21:00 0 komentara 761 prikaza

U bugarskoj Varni počelo je Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku. Pjeskaši Hrvatske osvojili su prvo mjesto u skupini s tri pobjede. Hrvatska muška seniorska reprezentacija svoju je prvu utakmicu prvenstva igrala sa Švedskom. Na pjeskaškim terenima u Bugarskoj, seniori su već u prvoj utakmici pokazali svoju dominaciju svladavši protivnika u oba seta. Utakmica je završila pobjedom Hrvatske rezultatom 2:0.

Utakmica 1. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - Valur KREĆE HNL Dinamo poziva: Djeca na stadion besplatno, a možete se i testirati na Maksimiru

U posljednjoj utakmici prvoga dana, hrvatski su seniori savladali domaćina Bugarsku rezultatom 2:0 te tako upisali dvije uvjerljive pobjede u grupnoj fazi, a onda i treću protiv Poljske 2:0.

U sve tri utakmice sjajan je bio Bura s 43 osvojena boda.

Seniorke su prvenstvo otvorile utakmicom protiv Italije. U prvom setu hrvatske su predstavnice ostvarile pobjedu rezultatom 25:22, dok je u drugom setu tijesnu pobjedu odnijela reprezentacija Italije. U raspucavanju, koje je prošlo u napetom tonu, pobjedu je u konačnici odnijela reprezetacija Hrvatske. Strijelac utakmice je Lucija Kelava s postignutih 20 pogodaka, a prati ju Anja Vida Lukšić s postignutih 13.

Utakmica 1. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - Valur TEŠKO BISTE POGODILI Dinamo je slavio 100 puta u Europi, ali znate li protiv koga je ostvario povijesnu prvu pobjedu?

Druga utakmica na rasporedu ženske seniorske reprezentacije bila je protv Norveške. Protivnice su bile dominantije tijekom cijele utakmice. Hrvatska je teško dolazila do prilike za pogodak, što je u konačnici rezultiralo uvjerljivom pobjedom Norveške rezultatom 2:0. U trećem su kolu Hrvatice svladale Mađarsku (2:1).

Zanimljivo je da za Hrvatsku nastupa Andrea Šimara koja ima brončanu medalju s dvoranskog Europskog rukometnog prvenstva.

Uzvratna utakmica Valura i Dinama u 1. pretkolu Lige prvaku UNAPRIJED UPOZORENI Evo zašto je Dinamo protiv Valura uklonio jednog od glavnih sponzora s dresa

POGLEDAJTE VIDEO: Zdravstveni influencer

popularna emisija
RTL Direkt idućih se tjedana neće emitirati: Mojmira Pastorčić u odjavi posljednje emisije otkrila razlog