STOCKHOLM Svjetski kup u Švedskoj

Sanja četvrta, Todorović i Draganja šesti

12.11.2008.
u 20:35

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović završila je finalnu utrku na 100 leđno na Svjetskom kupu u Stockholmu (25-metarska plivališta), na četvrtom mjestu.

Jovanović je tu dionicu preplivala za 59.44 što je bilo za više od sekunde bolje vrijeme nego u kvalifikacijama (1:00.66). Na 50 metara je hrvatska plivačica bila na drugom mjestu, no do kraja je pala za dva mjesta i okončala kao četvrta.

Pobijedila je Brazilka Fabiola Molina (58.67), druga je bila Ruskinja Anastasija Zueva (58.72), a treća Australka Sophie Edington (59.17).

Najbolji rezultat dana je ostvario Amerikanac Peter Marshall, koji je postavio novi svjetski rekord na 50 metara leđno. Marshall je isplivao tu dionicu za 23.05 sekundi što je za 19 stotinki brže od dosadašnjeg rekorda Australca Roberta Hurleya.

Duje Draganja, najbolji hrvatski plivač, završio je finalnu utrku Svjetskog kupa u Stockholmu (25-metarski bazeni) na 50 slobodno, na šestom mjestu.

U iznimno jakoj konkurenciji Draganja je finalnu utrku završio s vremenom (21.70) čime je za 16 stotinki popravio vrijeme iz kvalifikacija. No, kvalitetni plivači u susjednim stazama nisu dozvolili Draganji bolji plasman od šestog mjesta.

Pobijedio je Francuz Frederick Bousquet (20.97), koji je jedini išao ispod 21 sekunde. Iza njega su se plasirali 27-godišnji Šveđanin Stefan Nystrand (21.18), dok je treći bio Amerikanac Nicholas Brunelli (21.22).

Mario Todorović osvojio je šesto mjesto u finalnoj utrci Svjetskog kupa u Stockholmu na 100 metara leptir.

U kvalifikacijama je Todorović bio četvrti (52.20), dok je u finalnoj utrci bio još brži (51.47), ali mu je to na kraju donijelo šesto mjesto među osam najboljih. Najbrži je bio ruski plivač Jevgenij Koroškin s vremenom 50.22. Drugi je bio Crnogorac s australskom putovnicom Matthew Jaukovic (50.31), a treći još jedan Rus Nikolaj Skvorcov (50.84).