1/5
16.01.2016.
u 09:42

Sad kad je “led probijen”, očekujem da će naša momčad izgledati sve bolje...

Tradicija ni ovaj put nije iznevjerena – upisali smo startne bodove na velikom natjecanju, ali opet nije moglo bez nervoze i oscilacija u igri. I nije me to iznenadilo, uvijek je to tako kod nas na počecima ovakvih turnira, ali ljudi to brzo zaborave i očekuje se jaka i moćna Hrvatska od prve sekunde natjecanja. Sad kad je “led probijen”, očekujem da će naša momčad izgledati sve bolje.

Imali smo dosta problema u prvom dijelu, imao sam dojam kao da želimo utakmicu riješiti već u prvih deset minuta. Bilo je previše brzopletosti, nerezonskih pokušaja, a obrana je bila nedovoljno agresivna, igrali smo gotovo bez prekršaja i Rutenka nas je “punio”. Sve negativne potankosti koje prate utakmicu otvaranja na velikom natjecanju nama su se dogodile u tih prvih pola sata i sva je sreća da nam suparnik nije bio dorastao.

Samo šest primljenih golova u nastavku, dovoljno govori o angažmanu u kudikamo boljoj, agresivnijoj i borbenijoj obrani. Očito je bilo korisnih razgovora u svlačionici u poluvremenu, želja i volja u drugom su poluvremenu bile naglašene, pa smo mirno ostvarili prednost, koju smo lako i mudro održavali do kraja. Kažem mudro, zato jer u dva-tri navrata, kad smo imali tri-četiri gola viška, nismo bezglavo jurili u “kontre”, nego smo strpljivo tražili poziciju za siguran pogodak.

Bjeloruse, eto, treba pospremiti u ladicu lijepih uspomena, zaboravimo igru, upisali smo bodove i sad se okrećemo prema Norvežanima, koji će nam neprijeporno biti teži suparnik. Zanima me kako će naš napad izgledati protiv neugodne i pokretljive 6-0 norveške obrane...

Na kraju, želio bih istaknuti da je, uz bodove, naš najveći dobitak “Super Steve” - naš vratar Ivan Stevanović! Jedva je dočekao priliku i s nekoliko nas je povezanih obrana vratio u utakmicu.

Sjajno je znati da imamo dva vrsna vratara – Mirko Alilović po običaju se nešto duže “zagrijava” na velikim natjecanjima, poput “dizelaša” je, ali kad dohvati formu, onda je nesavladiv! A za veliki rezultat neophodni su nam odlični vratari.