Ranjeni Dinamo uspio slomiti neugodne Šibenčane i upisati vrijednu pobjedu

11. rujna 2021. u 18:50 4 komentara 4233 prikaza
Zagreb: U 8. kolu HT Prve lige na Maksimiru se sastali Dinamo i Šibenik
Pogledajte galeriju 1/9

U susretu 8. kola Prve HNL Dinamo je u subotu u Maksimiru protiv Šibenika slavio sa 2-0 golovima Rasmusa Lauritsena (68) i Luke Ivanušeca (78).

Zagreb: GNK Dinamo predstavio četiri nova pojačanja MARKO BULAT Ja i Ademi rušili smo Dinamo kao kapetani Šibenika

Prvi je zaprijetio Dinamo u 8. minuti preko Špikića, a odmah nakon toga pokušao je i Ivanušec, ali vratar Rogić oba puta bio je na mjestu.

U 35. minuti Šibenik je iz kontranapada mogao stići do gola. Marin je oduzeo loptu, uposlio Sahitija, koji je mogao dodati Jakolišu ili Deliću, ali je odlučio učiniti sve sam i izgubio je loptu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Dinamo u sudačkoj nadoknadi (45+1). Nakon akcije Ivanušeca i Špikića, Tolić iz blizine pogađa vratara Rogića.

Zagreb: U 8. kolu HT Prve lige na Maksimiru se sastali Dinamo i Šibenik | Autor : Slavko Midzor/PIXSELL Foto: Slavko Midzor/PIXSELL 11.09.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, GNK Dinamo - HNK Sibenik. Bruno Petkovic. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Dinamo je poveo nakon kornera kojeg je izveo Mišić u 68. minuti. Lopta se iz centra kaznenog prostora odbila na drugu stativu do Ademija, koji ju je vratio u sredinu, a Lauritsen ju je glavom pospremio u mrežu.

U 76. minuti, nakon dodavanja Andrića, Ademi je pokušao sa desetak metara iskosa, ali vratar gostiju je obranio.

Ipak, u 78. Dinamo stiže do vodstva 2:0. Petković se driblingom na lijevom boku oslobodio čuvara dao povratnu loptu za Ivanušeca, koji pogađa mrežu.

Zagreb: Navijači se testiraju na punktu za brze covid testove prije ulaska na stadion Maksimir MJERE NA SNAZI Dinamo objavio cijene ulaznica za West Ham: Na stadion se ne može bez potvrde

Dinamo se izdvojio na vrhu sa 16 bodova, druga je Rijeka s 13 i utakmicom manje, Hajduk, Osijek i Gorica također imaju po 13 bodova, a sedmi je Šibenik sa sedam bodova.

• KRAJ Kraj
    Završila je utakmica, Dinamo je pobijedio 2:0 i zadržao prvo mjesto.
  • 78' Gol
    GOOL!!! Maestralan prodor Petkovića po lijevoj strani. Perića se oslobodio "rolicom" i dodati do Ivanušeca koji je imao lak zadatak zabiti s nekoliko metara u prazan gol.
  • 68' Gol
    GOOOL!!! Gužva u 16 metara Šibenčana, udarci glavom i na kraju u peterac stiže visoka lopta na Lauritsenovu glavu i on prebacuje Rogića za 1:0.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Završilo je prvih 45 minuta.
  • 1'
    Počela je utakmica. Prema sastavima, jasno je u kolikim problemima se nalazi Damir Krznar. No ozljede bi do West Hama mogle biti sanirane.
Prva HNL, 8. kolo, 17:00, Stadion Maksimir
DINAMO Lauritsen 68', Ivanušec 78'
2
0
ŠIBENIK
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

• 80'

Petković izlazi sad kad je utakmica zapravo završena, odmara ga Krznar za West Ham. Mijenja ga Baturina.

• 78'

• 77'

Torres mijenja Delića u redovima Šibenika.

• 68'

• 63'

Menalo mijenja Špikića.

• 63'

Andrić je završio sam pred Rogićem, ali njegov promašaj nije toliko strašan jer podignuta je zastavica.

• 60'

Dinamo na travnjaku trenutno ima jednog igrača koji je zabio u ovoj sezoni Prve HNL - Šutala.

• 57'

Tolić izlazi, umjesto njega ulazi Ademi. Umjesto Dilavera ulazi Laurtisen.

• 55'

Tolić se našao u gužvi, oslobodio prema desnoj strani i pucao, ali preko gola s nekoliko metara. Nije to bila jednostavna pozicija.

• 50'

Šibenik opasno prijeti Dinamu, koji također osjeća da je vrijeme za pogodak no zasad sve veće prilike prekida podignuta zastavica pomoćnih sudaca.

• 46'

Očito je Sahiti kažnjen zbog nevjerojatne sebičnosti u 36 minuti, kad je Šibenik imao kontru tri na jedan, ali Sahiti se odlučio sve pokušati završiti sam i upropastio je priliku.

• 46'

Počelo je drugo pouvrijeme. Šibenik je napravio jednu promjenu, umjesto Sahitija ušao je Bačelić Grgić.

• POLUVRIJEME

• 45'+1

Rogić u samoj završnici sjajno spašava Šibenik. Bila je to najbolja prilika za Dinamo. Iz svega je stigao korner, ali od njega ništa.

• 45'

Tihormi Pejin je produžio susret jednu minutu.

• 37'

Moubandje je jako aktivan i pdoosta prijeti golu Šibenika. Očito ga je motiviralo što nije registriran za Europsku ligu.

• 36'

Dilaver je zbog pokušaja zaustavljanja kontre dobio žuti karton.

• 36'

Šibenik je imao akciju "tri na jedan" i Sahiti se radije zabio glavom u pod, završio među trojicom igrača Dinama i sve je propalo. Da je bio manje sebičan, možda bi Šibenik poveo.

• 33'

Mišić puca s 25 ili više metara jako snažno, natjerao je Rogića na "paradu" i skretanje lopte u korner.

• 30'

Nije lako ni Šibeniku, također se suočava s ozljedama i suspenzijama.

• 23'

Čini se da će Dilaver moći nastaviti dvoboj.

• 22'

Novi problemi za Krznara, Dilaver leži s bolnom grimasom na licu.

• 21'

Marin i Jakoliš su odlično izigrali obranu Dinama, ali Dilaver je na samom kraju tog napada spriječio opasnost. No lopta ide u korner.

• 20'

Dojam je da bismo uskoro mogli vidjeti pogodak jer obje momčadi su se otvorile.

• 15'

Šibenik se malo oslobodio pritiska i pokušava zaprijetiti Dinamu.

• 13'

Petković je u svom stilu predriblao nekoliko igrača Šibenika u kaznenom prostoru, ali blokiran je s desetak metara njegov udarac po golu.

• 9'

Još jednom Rogić brani, ovaj put iz velike blizine udarac Ivanušeca.

• 8'

Špikić jako dobro puca no ostaje 0:0. Polako Dinamo preuzima kontrolu.

• 5'

Bruno Petković promijenio je broj na dresu i nosi iznimno značajan broj - 10.

• 1'

• SASTAVI

DINAMO: Zagorac - Šutalo, Dilaver, Theophile-Catherine, Moubandje - Ivanušec, Mišić, Tolić - Špikić, Petković, Jurić.

ŠIBENIK: Rogić - Mina, Batarelo, S. Perić, A. Jakoliš - Ćurić, Rak - M. Jakoliš, Marin, Sahiti - Delić.

• Dinamo je baš protiv Šibenika prošle sezone proslavio titulu prvaka.

• Plavi su u 8. kolu prvenstva ugostili Šibenik, klub s kojim povijesno često imaju podosta problema i teško dolaze do bodova protiv njega.