Rijeka je u velikoj krizi! Protiv Lokomotive upisala četvrti poraz zaredom

Lokomotiva - Rijeka
1/12
05.11.2017.
u 16:50

Kekova družini to je četvrti poraz zaredom u HNL-u plus izgubljeni susret od bečke Austrije u četvrtak u Europskoj ligi.

Rijeka je u 15. kolu HNL-a izgubila od Lokomotive s 1:0. Strijelac pobjedničkoj gola u Kranjčevićevoj bio je Capan u 16. minuti.

Aktualni hrvatski prvak doživio je četvrti uzastopni prvenstveni poraz, a poražena je i u četvrtak od bečke Austrije u Europskoj ligi., Lokomotiva je stigla do šeste ovosezonske pobjede.

U 16. minuti Luka Capan je iskoristio statičnost nogometaša Rijeke, sjurio se prema gostujućim vratima gotovo sa sredine igrališta, prošao između petorice riječkih igrača i sa 13 metara oštrim udarcem pod prečku svladao Andreja Prskala. Capanu je to bio treći ovosezonski pogodak.

1/11

Uzalud je momčad Matjaža Keka pokušavala promijeniti rezultat u nastavku utakmice. Svi udarci koji su išli u okvir vrata nisu bili problematični za vrlo sigurnog Adriana Šempera pa je Capanov pogodak donio nova tri boda lokosima.

Tako se Lokomotiva izjednačnila sa 21 bodom s petoplasiranim Interom, a Rijeka je ostala na trećem mjestu sa 25 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Hajduk. U vodstvu je Dinamo sa 34 boda i utakmicom manje, a drugi je Osijek sa 27. Na začelju su Istra 1961 i Cibalia sa po 13 bodova te Rudeš koji ih ima 11.

Prva HNL - 15. kolo

Lokomotiva - Rijeka    1:0 (Capan 16)

Slaven Belupo - Dinamo (19.00)

Odigrano u petak i subotu:

Inter - Osijek 3:1 (Dalić 31, Mazalović 45+2-11m, Rak 78 / Boban 80)

Cibalia - Istra 1961  1:4 (Kordić 55 / Ofosu 5, Gotal 12, 52-11m, Kitarovski 23)

Hajduk - Rudeš 2:3 (Borja Lopez 15, Ohandza 21 / Entrena 61, 88, Budimir 69)

Lokomotiva - Rijeka 1:0

90' - Kraj utakmice.

90 - Igrat će se četiri minute nadoknade.

85' Riječanima je ostalo još pet minuta da pokušaju nešto napraviti ili će upisati četvrti poraz zaredom u HNL-u plus onaj od Austrije u četvrtak u Europskoj ligi.

77' - Majer je tukao iz slobodnjaka, Prskalo dobro brani.

73' - Kek je iz igre izvukao Hebera koji je u 46. minuti ušao umjesto Mavrias. U igri je Črnic, a Brazilac je ljutito napustio travnjak i odjurio u svlačionicu. I taj detalj govori da je Rijeka u kaosu.

70' - Mario Gavranović ušao je u igru u 64. minuti umjesto Acostyja i odmah se našao na udaru Armade. Navijači Rijeke stalno ga vrijeđaju, nisu zaboravili to šro je pokušao prijeći u Dinamo, a nedavno se naglo razbolio i nije igrao u derbiju što je Bradarić otvoreno kritizirao.

58' - Prvi pokušaj u nastavku pripao je Lokomotivi. Majer je tukao i pogodio vanjski dio mreže.

45' - Završilo je prvo poluvrijeme u Kranjčevićevoj. Lokomotiva pogotkom Capana (16.) vodi protiv Rijeke s 1:0.

40' - Gosti nastavljaju s napadima, ali se Lokomotiva i dalje uspješno brani.

35' - Rijeka ima problema u igri. Kekovi igrači nikako ne mogu složiti pravu akciju... Nemaju ni igrača koji bi mogao ozbiljno zaprijetiti suparničkom vrataru.

26' - Lokomotiva je odmah uzvratila. Ispred Prskalinih vrata našao se Krstanović, ali je promašio loptu. Mavrias je uklonio opasnost.

25' - Rijeka traži izjednačenje. Vešović je pucao s ruba šesnaesterca, ali izravno u Šempera.

16' - Goooool! Capan je zabio za vodstvo lokosa. Prekrasan gol Capana! Vezni igrač Lokomotive primio je loptu na centru, prošao pet-šest suparničkih igrača i zabio za 1:0. Šok za Rijeku i trenera Matjaža Keka.

12' - Gosti ponovno prijete. Gorgon je probio po lijevoj strani i probao matirati Šempera. Lokomotivin vratar bio je odlično postavljen, zatvorio je bliži kut i obranio udarac.

8' - Prva prilika za Rijeku. Vešović je srušen ispred šesnaesterca lokosa. Mišić je izveo slobodnji udarac, ali je lopta pogodila u živi zid.

1' - Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

Glavni sudac je Igor Pajač iz Zeline.

Evo i sastava, Lokomotiva: Šemper - Barić, Majstorović, Kolinger, Musa - Capan, Šunjić - Karačić, Majer, Ivanušec - Krstanović.

Rijeka: Prskalo - Mavrias, Župarić, Elez, Zuta - Mišić, Bradarić - Vešović, Pavičić, Acosty - Gorgon.