Frank Lampard
AFP
20.12.2009.
u 20:22

Nogometaši West Hama i Chelseaja odigrali su bez pobjednika, 1-1, u pretposljednjem dvoboju 18. kola Premier lige, igranom na Upton Parku.

Oba gola pala su iz 11-eraca. Domaći su poveli na kraju prvog poluvremena golom Talijana Alessandra Diamantija. Najstrožu je kaznu izazvao Ashley Cole.

U 61. minuti na isti je način izjednačio Frank Lampard. Izvodio je penal tri puta jer su u dva navrata domaći igrači prerano utrčali u 16-erac. Sva je tri puta engleski reprezentativac bio precizan.

Sastav trenera Carla Ancelottija osvojio je tako tek svoj peti bod od 12 mogućih iz posljednjih četiriju utakmica. Svejedno vode na ljestvici s četirima bodovima prednosti pred Manchester Unitedom.

Birmingham City izvukao je bod na gostovanju kod Evertona izborivši također 1-1 remi. Dinijar Biljaletdinov doveo je domaće u vodstvo u petoj minuti, da bi na 1-1 u 22. izjednačio Sebastian Larsson.