Griezmann šokirao Real za remi na Santiago Bernabeuu, a evo kako je Modrić odgovorio kritičarima

1/7
08.04.2017.
u 18:05

Trener Reala, Zinedine Zidane, veznjaka Matea Kovačića ostavio je na klupi.

Real Madrid je na Santiago Bernabeu u 31. kolu španjolskog prvenstva u velikom gradskom derbiju remizirao protiv Atletica - 1:1.

Važan je to bio dvoboj za obje momčadi jer je pobjeda Realu donosila ostanak na vrhu ljestvice dok bi se u slučaju trijumfa momčad Diega Simeonea vratila među kandidate za trofej.

Real je bio dominantan i bliže slavlju, no neugodni Atletico spasio se zahvaljujući odličnom vrataru Slovencu Janu Oblaku i Crnogorcu Stefanu Saviću koji je krajem prvog dijela čudesno obranio prazna vrata nakon udarca Cristiana Ronalda.

Domaćin je poveo u 52. minuti pogotkom Pepea, ali pet minuta prije kraja Antoine Griezmann je pogodio za izjednačenje.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, bio je zapažen, posebice u prvom dijelu kad je dvama udarcima zaprijetio suparniku. Tako je na najbolji način odgovorio na kritike koje su stizale u posljednje vrijeme.

Trener kraljevskog kluba, Zinedine Zidane, Matea Kovačića ostavio je na klupi.

Šime Vrsaljko zbog ozljede nije konkurirao za Simeoneov sastav.

Real sada ima tri boda više od Barcelone koja večeras gostuje u Granadi.

Tijek utakmice:

REAL M. - ATLETICO M. (0:0) 1:1

86' GOOOL Atletico je izjednačio! Antoine Griezmann je primio odličan pas kroz obranu u šesnaestercu i zabio! Poslao je loptu u donji lijevi kut

75' Real je uputio ukupno 18 udaraca prema vratima suparnika, a Atletico čak deset manje

52' GOOOL Real vodi! Zabio je Pepe nakon Kroosova ubacivanja u peterac iz slobodnog udarca

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Završilo je prvo poluvrijeme, još nema pogodaka

39' Antoine Griezmann je nakon sjajne akcije snažno pucao s velike udaljenosti. Lopta je išla u donji desni kut, ali ju je zaustavio Keylor Navas.

31' Velika prilika za Real! Cristiano Ronaldo je bio u šesnaestercu i pucao, ali je Atleticov igrač klizećim startom blokirao šut. Novi korner za domaće

28' Karim Benzema je primio niski pas u šesnaestercu, namjestio se na šut i opalio iz sve snage pod prečku. Na njegovu nesreću, Jan Oblak je to sjajno obranio

18' Modrić je ponovno zaprijetio volejem s velike udaljenosti, ali je i ovaj udarac blokiran. Bit će korner za Real. Hrvatski veznjak raspoložen je i igra odlično danas, to je njegov odgovor na nedavne kritike

15' Luka Modrić je raspalio iz sve snage, ali mu je šut blokirao obrambeni igrač

3' Atletico je umalo odmah šokirao domaće! Ubacio je Koke, a Níguez je pucao glavom s pet metara, ali lopta je otišla pored gola

1' Počeo je susret na Santiago Bernabeuu

Sastav Reala: Navas, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Modrić, Kroos, Casemiro, Bale, Benzema, Ronaldo.

Sastav Atletica: Oblak, Juanfran, Godin, Savić, Felipe Luis, Gabi, Koke, Saul, Carrasco, Griezmann, Torres.

>>Uoči derbija: Real ima tajni plan za dovođenje Atleticove zvijezde