Prvi domaći poraz Manchester Cityja, Kaliniću poluvrijeme

Nogomet
AFP
24.03.2010.
u 23:19

U zaostaloj utakmici drugog kola Premiershipa nogometaši Evertona pobijedili su na City of Manchester Stadiumu domaći Manchester City 2:0.

Nanijeli su time igrači Davida Moyesa sastavu Roberta Mancinija prvi domaći prvenstveni poraz ove sezone. U 13 dosadašnjih utakmica City je slavio devet puta te četiri puta remizirao.

Golove za goste postigli su veznjaci: Tim Cahill u 33. i Mikel Arteta u 85. minuti.

Kiksao je, u zaostalom dvoboju 29. kola, i drugi suparnik Tottenhama u borbi za četvrto mjesto, Aston Villa. Na Villa Parku nogometaši Martina O'Neilla odigrali su samo 1:1 protiv Sunderlanda. Frazier Campbell doveo je goste u vodstvo, da bi na 1:1 izjednačio John Carew.

Chelsea je deklasirao Portmouth na Fratton parku slavivši 5-0 pobjedu. Po dva su gola zabili Didier Drogba i Florent Malouda, dok je konačan rezultat postavio Frank Lampard u posljednjoj minuti utakmice.

Drogba se s nova dva gola dokopao brojke do 24 postignuta pogotka ove sezone u Premiershipu u 26 nastupa. Od Waynea Rooneyja udaljen je svega dva gola.

U trećem dvoboju 29. kola Blackburn je na svom Ewood Parku pobijedio Birmingham 2:1. Oba je gola za domaće zabio David Dunn. U poluvremenu je trener Sam Allardyce zamijenio Nikolu Kalinića uvevši umjesto njega Jasona Robertsa.