Hajduku propala sezona, Osijek putuje u polufinale Kupa!

Osijek se ispred svojih navijača uspio iskupiti za poraz protiv Rijeke u prošlom kolu i nastaviti putovanje u Hrvatskom kupu
05. prosinca 2018. u 19:02 45 komentara 8993 prikaza
Osijek - Hajduk
Pogledajte galeriju 1/11

Nogometaši Osijeka plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u Gradskom vrtu svladali Hajduk s 2:1 (2:0). Osječani su ušli među četiri najbolje momčadi u Kupu, i to zahvaljujući odličnoj predstavi u prvom dijelu.

Lokomotiva - Rijeka Hrvatski kup Nepobjedivi Bišćan uz preokret do polufinala Hrvatskog kupa!

Osijek je poveo u 26. minuti kada je na ubačenu loptu s desne strane naletio Petar Bočkaj i snažnim prizemnim udarcem iskosa pogodio mrežu.

U 39. minuti već je bilo 2:0. Ponovno je uslijedio ubačaj s desne strane, prihvatio ju je Nigerijac Ezekiel Henty i opalio s desetak metara, a lopta je prošla kroz ruke vrataru Ljubiću i završila u mreži. Samo minutu kasnije pogrešno dodavanje Ljubića ne koristi Hajradinović, splitski vratar mu je uspio obraniti, pa je Hajduk na odmor otišao sa samo dva gola u mreži.

Inter - Vinogradar Očekivani trijumf Inter s igračem manje izborio polufinale Kupa

U 56. minuti prva prilika za Hajduk - Mađar Gyursco je izveo slobodan udarac iskosa, a njegov šut je odsjeo na vratnici.

U 60. minuti vratar domaćih Malenica brani opasan udarac Caktaša, a Splićanima su se napadi isplatili u 64. minuti kada je ubačaj Jaira iz blizine Adam Gyurcso proslijedio u mrežu. Hajduk dokraja nije uspio izjednačiti pa su Osječani otišli u polufinale.

Pred dvije tisuće gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Pajač iz Zeline.

Iskusi adventsku Hrvatsku
DOŽIVLJAJ NA DAR
Iskusi adventsku Hrvatsku: Donosimo kompletan vodič kroz dobru zabavu
  • 88' Žuti karton
    Žuti karton za Lončara.
  • 87' Zamjena
    Ušao je Ivanovski, a izašao Palaversa.
  • 83' Zamjena
    Izašao je Bradarić, a ušao Fomitschow.
  • 80' Zamjena
    Boban je napustio travnjak, a ušao je Danijel Lončar.
  • 69' Žuti karton
    Žuti karton za Gabrijela Bobana.
  • 67' Zamjena
    Pilj je ušao umjesto Hajradinovića.
  • 55' Žuti karton
    Požutio je Pušić.
  • 51' Zamjena
    Stanko Jurić je završio nastup. Umjesto njega je ušao Adam Gyurcso.
  • 50' Žuti karton
    Ismajli je kažnjen žutim kartonom zbog neopreznog starta.
  • 36' Žuti karton
    Žuti karton za Škorića zato što je pokosio Jaira.
  • 26' Gol
    Pogodak za Osijek iz prvog ozbiljnog udarca na utakmici! Grgić je s ubacio s desne strane po zemlji, otišla je lopta iza leđa napadača, ali je na rubu šesnaesterca pronašla Bočkaja.  Osijekov veznjak je napravio dva koraka naprijed, opalio i fantastično pogodio suprotan kut.
Hrvatski kup, 17:00, Gradski vrt
Osijek Bočkaj 26' Henty 39'
2
1
Hajduk Gyurcso 64'
  • Kraj'

Gotovo je. Osijek je izborio polufinale Hrvatskog kupa unatoč tome što je opasno živio u drugom dijelu. Hajduk je u nekoliko navrata bio nadomak produžecima, ali nije uspio popraviti sve što je zabrljao u prvom poluvremenu.

• 90'

Pišemo žuti karton i Caktašu.

• 90'

Još tri minute nadoknade.

• 90'

Henty je napustio teren, Dugandžić je novi igrač u redovima Osijeka.

• 88'

• 87'

• 83'

• 80'

• 80'

Ušli smo u zadnjih deset minuta. Osijek i dalje vodi 2:1, a Hajduk pritišće u nadi da može do produžetka.

• 69'

• 67'

• 64'

Nejašmić je pogodio u trapavicu Jaira na desnoj strani. Brazilac je krasno otresao svog čuvara, a potom pronašao Gyurcsa na drugoj vratnici. Smanjio je Hajduk na 2:1!

• 60'

Traje pritisak Hajduka. Sada je Caktaš odlično opalio s ruba šesnaesterca, ali je Malenica bio dobro postavljen i otklonio opasnost atraktivnom reakcijom.

• 57'

Najveća prigoda za Hajduk na utakmici. Najprije se zatresla vratnica nakon slobodnog udarca koji je izveo Gyurcso, a potom je Palaversa u nastavku akcije pucao nešto iznad grede. Gosti su živnuli, ali ih neće pogodak.

• 55'

• 54'

Caktaš je pokušao iz slobodnog udarca, ali bio je to preslab udarac. To ne bi ušlo u gol čak i da je Malenica imao povez preko očiju.

• 51'

• 50'

• 47'

Baš kao i u prvome dijelu, Marić je već u prvim sekundama istrčao sam na Ljubića. Srećom, ovoga puta ga nije zakačio koljenom i ozlijedio. Završilo je obranom vratara Hajduka, koji je tako po drugi put ostavio splitsku momčad u utakmici.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• Poluvrijeme

Gotova je prva dionica. Osijek zasluženo vodi.

• 40'

Zamalo 3:0! Ljubić je dodao loptu u noge Hajradinoviću, ali i potom obranio udarac. Mogao je ovo biti šah-mat u samo dvije minute. Vratar Hajduka hitno treba minutu ili dvije mira da dođe sebi.

• 39'

Gotovo identičan gol. Ovoga puta je Boban prihvatio loptu na desnoj strani, vratio je u šesnaesterac, a Henty zatresao mrežu.

Pucao je Henty s dvanaestak metara, a ostali smo dojma da je Ljubić mogao i morao bolje reagirati.

• 36'

• 26'

Pogodak za Osijek iz prvog ozbiljnog udarca na utakmici! Grgić je s ubacio s desne strane po zemlji, otišla je lopta iza leđa napadača, ali je na rubu šesnaesterca pronašla Bočkaja.

Osijekov veznjak je napravio dva koraka naprijed, opalio i fantastično pogodio suprotan kut.

• 20'

Bore se igrači Osijeka i Hajduka za svaku loptu, ali zasad nema izrazitih prigoda. Bilježimo tek poneki oštar, ali i neprecizan ubačaj.

• 15'

Otvorena i borbena utakmica s obje strane. Vidi se koliko bi im pobjeda značila. Hajduk zasad djeluje mrvicu konkretniji.

• 8'

Novi prekid, ovoga puta zbog naguravanja Grgića i Bradarića. Vrlo nervozan dvojac. Morat će ih sudac Pajač dobro držati na oku.

• 5'

Ljubić je zadobio posjekotinu između očiju, ali se čini da će moći nastaviti susret.

• 1'

Mirko Marić je sam istrčao ispred vratara, ali je loše prihvatio loptu i u konačnici nehotice udario vratara Hajduka Ljubića koljenom u glavu. Traje prekid jer mu se ukazuje pomoć.

• Sudac je Igor Pajač iz Zeline.

• Objektivno rečeno, pobjeda bi za oba kluba značila barem prolaznu ocjenu u jesenskom dijelu budući da u utrci za naslov prvaka više nemaju izgleda, osobito to vrijedi za Hajduk koji za Dinamom kasni nedostižnih 19 bodova.

• Novi trener Hajduka Siniša Oreščanin uspješno je debitirao 4:1 pobjedom na gostovanju kod Rudeša, ali će u Gradskom vrtu nastupiti bez najboljeg strijelca Saida. Na Poljudu je rečeno da nije u potpunosti spreman, a utakmicu bi umjesto Ivanovskog trebao započeti Jurić.

Osijek u četvrtfinale ulazi nakon 2:1 poraza od Rijeke na svom travnjaku, pa je trener Zoran Zekić svojim igračima jasno dao do znanja da od njih očekuje maksimalno zalaganje. Premda je priznao da nije zadovoljan psihološko-motivacijskom situacijom kod pojedinaca, potvrdio je da neće izvoditi kadrovske akrobacije uoči dolaska Hajduka.

• Nakon što smo u utorak dočekali prve polufinaliste Hrvatskog kupa, Inter i Rijeku, večeras ćemo doznati tko će im se pridružiti. Osijek na svom stadionu dočekuje Hajduk u 17 sati, a u 19:30 će na Maksimiru snage odmjeriti Dinamo i Slaven Belupo.