Povratak Nike Kranjčara, Modrić igrač utakmice

import
Autori: Totalsport, I. Č.
26.10.2008.
u 20:50

Nogometaši Portsmoutha i Fulhama podijelili su bodove u utakmici 9. kola Premiershipa igranoj na Fratton Parku. Važnije, hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar ponovno je na travnjaku. Napokon na travnjaku
Kranjčar nije odigrao utakmicu od kolovoza i ozljede koju je zaradio na prijateljskom ogledu Hrvatske i Slovenije. Operirani gležanj napokon je sposoban izdržati najveće napore, pa je hrvatski reprezentativac nakon dugo vremena istrčao na Fratton Park. Doduše, pripalo mu je samo posljednjih desetak minuta utakmice (ušao u 84.), a za to vrijeme i Fulhamovi nogometaši uspjeli su postići izjednačavajući pogodak.

Sjajni Modrić

Luka Modrić je u pobjedi Tottenhama protiv Boltona (2:0)igrao svih 90 minuta pod vodstvom novog trenera Spursa Harryja Redknapa. Prema ocjenama gledatelja utakmice na BBC-ju, Luka je bio igrač utakmice. Zaradio je sjajnu prosječnu ocjenu 7.90.

Portsmouth je bio bolja momčad, “mornari” su uputili čak 21 udarac prema protivničkim vratima, no tek je onaj iz 61. minute Petera Croucha slomio Marka Schwarzera koji je sakupio deset obrana. Konačnih 1-1 djelo je Clintona Dempseyja iz 87. minute.

Pobjeda Arsenala
Nogometaši Arsenea Wengera pobijedili su na gostovanju kod West Hama na Upton Parku 2-0 u devetom kolu Premiershipa.

Arsenal je bio bolja momčad tijekom utakmice, a svoju bolju igru uspio je okruniti u 75. minuti. Robin van Persie proigrao je Emmanuela Adebayora, čiji udarac s desne strane kaznenog prostora branič West Hama Julien Faubert skreće u vlastitu mrežu.

Drugi pogodak na utakmici i potvrdu pobjede “topnicima” donosi Adebayor u 90. minuti. Prekrasno je Adebayora s vlastite polovice terena dugom loptom proigrao Nicklas Bendtner, a togoanski napadač je zaobišao vratara Greena i poslao loptu u praznu mrežu.

Spomenimo i da je West Ham utakmicu završio s igračem manje, jer je u sudačkoj nadoknadi crveni karton zaradio Carlton Cole.