LE CHAMPIONNAT Lyon, Marseille i Bordeaux upisali nova tri boda

Pobjede vodećeg trojca u Francuskoj

08.11.2008.
u 22:04

U trinaestom kolu francuskog Le Championnata pobjede su upisali nogometaši Lyona, Marseillea i Bordeauxa.

Vodeći Lyon do devete je pobjede u sezoni došao na gostovanju kod Monaca rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je Brazilac Fred u 55. minuti.

U redovima Monaca, kojem je ovo peti ovosezonski prvenstveni poraz, Nikola Pokrivač odigrao je svih devedeset minuta, Jerko Leko zamijenjen je u 64. minuti, a Dario Šimić nije bio niti na klupi radi problema s ukočenim vratom.

Drugoplasirani Marseille slavio je na gostovanju kod Grenoblea 3-0 golovima Hatema Ben Arfe, Bakarija Konea i Benoita Cheyroua, dok je trećeplasirani Bordeaux kod kuće savladao Auxerre 2-0. Mrežu Auxerrea tresli su argentinski napada Fernando Cavenaghi i Marokanac Marouane Chamakh.

Od ostalih rezultata zanimljivo je spomenuti prvu pobjedu Sochauxa u sezoni, 2-1 kod kuće protiv Le Mansa. Sochaux se tom pobjedom pomaknuo s posljednjeg mjesta na ljestvici i sada je 19.