Naslovnica Sport Košarka

Pobjeda "Teama LeBrona", Durant MVP, rekordan broj trica

Kevin Durant iz "Teama LeBron" je osvojio naslov najkorisnijeg igrača (31 koš), a Antetokounmpo je bio najbolji strijelac utakmice sa 38 poena.
18. veljače 2019. u 09:52 0 komentara 277 prikaza
All Stars
Pogledajte galeriju 1/9

Momčad LeBrona Jamesa pobijedila je u nedjelju navečer u All Star utakmici, igranoj u Charlottei,  sa 178 - 164 momčad Giannisa Antetokounmpoa uz rekordan broj trica.

NBA All-Star All Star vikend Diallo pobjedio u zakucavanju, Harris u tricama, a Tatum u vještinama

"Team LeBron" je nakon prve dvije četvrtine gubio 13 razlike (95-82) , ali je u drugom poluvremenu podignuo razinu igre i uz seriju 19-2 na tri minute prije kraja treće četvrtine Klay Thompson je doveo do izjednačenja 124-124.

Na utakmici je postignut rekord u tricama, ukupno ih je zabijeno 62 (iz 167 pokušaja), od čega 35 samo jedna momčad.

NBA - revijalna utakmica NBA Na otvaranju All-Star vikenda: SAD bolji od 'ostatka svijeta'

LeBron James je utakmicu završio sa 19 ubačaja u svojoj drugoj pobjedi otkako je All Star promijenio formulu. Naime, od 2018. to više nije okršaj najboljih momčadi Istoka i Zapada nego sraz dviju momčadi koje slobodno sastavljaju dva kapetana.

Jamesu je ovo 15. All star utakmica čime se izjednačio s Kobeom Bryantom, a ova će mu utakmica biti posebna jer je zadnji put igrao sa svojim prijateljem i suigračem iz Miamija, a onda kratko i iz Clevelanda, Dwyaneom Wadeom koji završava svoju igračku karijeru na kraju sezone. .Još jedna košarkaška legenda Dirk Nowitzki odigrao je svoju zadnju  All Star utakmicu i u četiri minute zabio je tri koša.

Adam Silver OBJAVA NA FEJSU Pogledajte blamažu NBA lige: 'On je zamjena za Davisa na All-Staru... ne, ne, ipak nije'

Među LeBronovim suigračima bili su  Anthony Davis, Kawhi Leonard, Klay Thompson,  Kyrie Irving, Durant, James Harden, Damian Lillard, Bradley Beal, LaMarcus Aldridge, Wade, Karl Anthony Towns i Ben Simmons. Momčad Giannisa Antetokounmpoa činili su Paul Goerge, Joel Embiid, Stephen Curry, Kemba Walker, Kyle Lowry, Nikola Jokić, Kris Middleton, Blake Griffin, D'Angelo Russell, Nikola Vučević, Victor Oladipo i Nowitzki.