Pobjeda? Što je to? Schalke na dobrom putu da obori neslavan rekord

Schalke 04
Reuters/Pixsell
18.10.2020.
u 21:10

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju ove godine protiv Borussie Moenchengladbach

Nevjerojatna serija njemačkog bundesligaša Schalkea bez pobjede u prvenstvu se nastavlja. Odigravši 1:1 protiv Union Berlina, momčad iz Gelsenkirchena je već 20 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu - četiri ove sezone, te 16 u prošloj sezoni.

Ipak, Schalke je još uvijek daleko od rekorda natjecanja kojeg drži Tasmania 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine.

Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni 1965/1966. osvojili svega 10 bodova, uz gol razliku od -93, spojivši čak 31 susret bez pobjede.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju ove godine protiv Borussie Mönchengladbach (2:0), a potom je spojio 13 poraza i sedam neodlučenih susreta. Schalke je i protiv Union Berlina bio na rubu poraza nakon što su gosti poveli u 55. minuti golom Marvina Friedricha. Izjednačio je Goncalo Paciencia u 69. minuti.

Za utjehu, Schalkeu je ovo bio prvi bod ove sezone nakon tri uvodna poraza.

Na ljestvici vodi Leipzig sa 10 bodova, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po bod manje.