Naslovnica Sport HNL

Dinamo bolji od Gorice, Strukan sudio penale kao na traci

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac kojeg je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo
17. ožujka 2019. u 16:51 5 komentara 6943 prikaza
Gorica - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/6

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 25. kola Prve HNL  kao gosti Goricu s 2-1 (1-0)  i time još više učvrstili prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

Mindaugas Nikoličius Mindaugas Nikoličius Mozak uspjeha Gorice: hrvatska liga je specifična, a igrači su jako motivirani

Susret između prvoplasirane i šestoplasirane momčadi prvenstva ostat će zapamćen po tome što su sva tri zgoditka postignuta iz kaznenih udaraca. Prvi je dosuđen u 25. minuti, Marina je u kaznenom prostoru faulirao Andrića  koji se našao u izglednoj prilici za gol, a sudac Duje Strukan je bez razmišljanja pokazao na kazneni udarac kojeg je u vodstvo gostiju pretvorio Andrić.

Domaćini su do izjednačenja došli također iz kaznenog udarca nakon što je reprezentativni branič Marin Leovac s rukama oborio najopasnijeg napadača domaćih Zwolinskog, a Lovrić s bijele točke u 57. minuti izjednačio rezultat.

Hajduk Poljud Hajduk s igračem manje do uvjerljive pobjede protiv Rudeša

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac kojeg je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo gostiju koji su novom pobjedom stigli na 64 boda, 20 više od druge ispred Rijeke koja ima utakmicu manje. Gorica je s 38 bodova na šestom mjestu s dva boda manje od petoplasiranog Hajduka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu, a sudio je pred 4000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

VISERA
EU FONDOVI
Inovacije: Radimo na razvoju robota koji će mnoge poštedjeti zamornog pretipkavanja podataka
  • 86' Žuti karton
    Požutio je i Lovro Majer.
  • 84' Žuti karton
    Nije dugo bilo žutih kartona pa je Strukar sada opomenuo Gojaka.
  • 84' Zamjena
    Izlazi iz igre Zwolinski za Goricu, a ulazi Ronaldo Deaconu.
  • 82' Zamjena
    Igru napušta dvostruki strijelac Komnen Andrić, a ulazi u igru Bruno Petković.
  • 75' Zamjena
    Izlazi iz igre Gavranovic, a ulazi Kadzior.
  • 66' Žuti karton
    Razmahao se Strukan žutim kartonima. Sada je u bilježnicu ušao Perić.
  • Žuti karton
  • 61' Gol
    GOOOOL! Još jednom je s bijele točke bio siguran Andrić.
  • 60' Penal
    Novi penal za Dinamo. Čagalj je nakon udarca iz kuta srušio Gavranovića
  • 58' Gol
    GOOOOL! Leovac je skrivio najstrožu kaznu, a s bijele točke siguran je bio Lovrić.
  • 57' Penal
    Kazneni udarac za Goricu!
  • Zamjena
    Mario Šitum je ušao na početku drugog poluvremena umjesto Atiemwena.
  • 25' Gol
    Goooool! Dinamo vodi s 1:0, a strijelac iz jedanaesterca bio je Andrić. Napadač plavih izborio je jedanaesterac nakon što ga je u šesnaestercu srušio Marina, koji je dobio žuti karton. Andrić je uzeo loptu i postavio loptu na bijelu točku te zabio za Dinamovo vodstvo.
Prva HNL, 15, Velika Gorica
Gorica Lovrić 58' - 11m
1
2
Dinamo Andrić 25' 61' - 11m
  • 93'

Gotova je utakmica u Gorici. Dinamo je ovom pobjedom privremeno pobjegao Rijeci na 20 bodova prednosti.

• 90'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

• 86'

• 84'

• 84'

• 82'

• 80'

Čabraja je sjajno pucao s 20 metara za Goricu, ali lopta odlazi malo pored vrata.

• 75'

• 66'

• 66'

Izašao je Miya, a Dvorneković izašao.

• Strukan je dao žuti karton Leovcu kod jedanaesterca za Goricu i Čaglju kod prekršaja nad Gavranovićem.

• 64'

Sjajna prilika za Goricu. Pucao je Lovrić, ali vratnica spašava Dinamo.

• 61'

• 60'

• 58'

• 57'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• Mario Šitum je ušao na početku drugog poluvremena umjesto Atiemwena.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta. Nakon prvog poluvremena Dinamo vodi s 1:0. Strijelac za plave bio je u 25. minuti Andrić iz jedanaesterca.

• 43'

Lovrić je izveo slobodan udarac s 20-ak metara, ali je lopta otišla kraj Dinamovih vrata.

• 42'

Dinamo je dugo slagao akcija, pa je lopta stigla na lijevu stranu do Leovca. Branič plavih je pucao, ali je lopta otišla daleko od vratiju.

• 38'

Pokušala je Gorica visokim nabacivanjem s desne strane, ali je vratar Zagorac lagano pokupio loptu.

• 32'

Plavi su preuzeli kontrolu igre. Andrićev pogodak primirio je igrače domaće momčadi.

• 25'

• 20'

Dinamo se oslobodio početnog pritiska Gorice, ali nikako ne može složiti pravu akciju.

• 13'

Odlična prilika za Dinamo. Gojak je dobio loptu s lijeve strane i odmah pucao, ali je lopta otišla kraj vratnice.

• 12'

Zagorac je morao istrčati iz svog šesnaesterca i glavom otklonio opasnost.

• 4'

Gorica je prva zaprijetila. Lovrić je dobio loptu na desnoj strani, okrenuo se i pucao prema Dinamovim vratima. Zagorac je sjajno obranio pokušaj Lovrića.

• 1'

Počela je utakmica, a sudi Duje Strukan iz Splita.

• Dinamo čestitao rođendan navijačima plavih!

Svim generacijama Bad Blue Boysa želimo sretan 33. rođendan! Idemo zajedno u ovoj povijesnoj sezoni po obranu dvostruke krune!

• Sastavi

Evo i sastava,

GORICA: Kahlina - Musa, Čagalj, Jovičić, Čabraja - Suk, Marina - Miya, Ndiaye, Lovrić - Zwolinski

DINAMO: Zagorac - Moharrami, Dilaver, Perić, Leovac - Šunjić - Atiemwen, Majer, Gojak - Gavranović, Andrić

• Sportski direktor Gorice Mindaugas Nikoličius u Žalgirisu je osvojio četiri litavska prvenstva, šest kupova i pet superkupova za redom. Sad s Goričanima radi sjajan posao. Već ih je uveo u Prvu hrvatsku nogometnu ligu, sljedeći korak je Europa.

Razgovor sa sportskim direktoromGorice pročitajte OVDJE.

• Dinamova trenera Nenada Bjelicu čekaju  utakmice hrvatske lige u kojoj je stvorio ogromnu, pa i nedostižnu bodovnu zalihu. Plavi imaju 17 bodova više od druge Rijeke i 19 više od trećeg Osijeka, a ta dva kluba danas igraju međusobni derbi (17.30).

• Plavi se nakon Europe vraćaju domaćim obvezama. U 25. kolu Prve HNL nogometaši Dinamo igraju kod Gorice (15 sati). Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.