Petra Martić uz preokret do trećeg kola Wimbledona!

03. srpnja 2019. u 22:02 1 komentara 793 prikaza
Petra Martić
Pogledajte galeriju 1/3

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u treće kolo Wimbledona zahvaljujući 3:6, 6:3, 6:4 pobjedi protiv mlade Ruskinje Anastazije Potapove u 2. kolu nakon dva sata i 13 minuta igre.

Joao Felix Stigao u Madrid Gotovo je, zaključen je treći najskuplji transfer u povijesti nogometa!

Martić je u prvom setu napravila previše pogrešaka u ključnim trenucima što je solidnom igrom 18-godišnja Ruskinja iskoristila. Već u prvome gemu Martić nije iskoristila dvije vezane break-lopte da bi kod zaostatka 1-2 izgubila gem na početni udarac dvostrukom servis pogreškom.

Promašenim bekhendom na break-loptu u sljedećoj igri Martić je ispustila priliku za povratak u rezultatsku ravnotežu, a još jednom pogreškom na bekhendu na break-loptu Potapove pala je u zaostatak od 1:5.

Iako je vratila jedan break zaostatka i kod rezultata 2:5 spasila čak pet set-lopti Ruskinje (0-40 i dvije prednosti), Martić nije uspjela nadoknaditi 'minus'.

Kada je u prvom gemu drugog seta 28-godišnja Dućanka izgubila servis situacija nije bila obećavajuća, ali je uspjela odmah u sljedećoj igri vratiti zaostatak.

Alex Morgan O ČEMU jE RIJEČ? 'Ovo je objava rata!' Proslava zgrozila Engleze, Hillary Clinton brani Amerikanku

Ključnim se za drugu dionicu igre pokazao šest gem kada je Martić još jednom oduzela servis Potapovoj i tako povela sa 4:2. Kod 5:3 Martić je prilikom servisa za set uspjela spasiti dvije break-lopt" i to obje odličnim servisima da bi potom asom stigla i do set-lopte koju je realizirala nakon duže izmjene s osnovne linije.

Jedini break u trećem setu Martić je ostvarila odmah u prvoj igri, a u opasnosti od ispuštanja te prednosti bila je samo odmah u sljedećem gemu kada je spasila čak tri break-lopte suparnice.

Martić će u trećem kolu igrati protiv pobjednice susreta između Amerikanke Danielle Collins i Latvijke Anastasije Sevastove.