Objavljeno vijesti danas: 1
REMI S VARAŽDINOM

Osijek kiksao kod kuće, nije iskoristio jedanaesterac u sudačkoj nadoknadi! Dinamo blizu naslova

Osijek: NK Osijek protiv NK Varaždin u 32. kolup Prve HNL
1/10
Autori: Vecernji.hr, Hina
02.05.2021.
u 21:01

Osijek je kod kuće odigrao samo 1:1 s Varaždinom što je rezultat koji ide na ruku Dinamu

Nogometaši Dinama već mogu lagano pripremati proslavu naslova prvaka nakon što je Osijek u posljednjem susretu 32. kola na stadionu Gradski vrt odigrao 1:1 protiv Varaždina promašivši jedanaesterac za pobjedu u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo sada ima šest bodova više i utakmicu manje, a do kraja su četiri kola.

Gosti su poveli u 70. minuti golom Jorgea Obregona, a pet minuta kasnije izjednačio je Ramon Mierez svojim 21. golom ove sezone. Argentinski napadač je u osmoj minuti nadoknade imao priliku iz jedanaesterca donijeti Osijeku pobjedu, ali je njegov udarac obranio Dinko Horkaš.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, ali nije bilo niti previše uzbuđenja. Varaždin se postavio u čvrstom bloku i sigurno je držao nulu.

U nastavku susreta prvu priliku imali su gosti u 62. minuti. Obregon je uspio doći do lopte u kaznenom prostoru, ali je Ivušić spasio domaćine. U 68. minuti uzvratio je Pilj opalivši sa 20-ak metara, ali je Horkaš izvrsnom paradom spriječio pogodak.

Samo minutu kasnije Varaždin je poveo preko Obregona koji je fantastičnu pogodio sa 20-ak metara. Osijek je izjednačio pet minuta kasnije i to novim golom Ramona Miereza. Jurčević je ubacio loptu s lijeve strane u šesnaesterac,  Horkaš je "zaplivao", a Mierez glavom zabio za 1-1.

U 84. minuti Osijek je mogao okrenuti rezultat, no Horkaš je ovaj put sjajno obranom zaustavio Mierezov udarac.

Argentinac je duboko u sudačkoj nadoknadi imao priliku iz kaznenog udarca donijeti pobjedu Osijeku, no Horkaš je obranio njegov udarac za veliko slavlje Varaždinaca kojima ovaj bod mnogo znači u borbi za prvoligaški spas.

Kazneni udarac je skrivio Novoselec igravši rukom, a sudac Kulušić je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 74 boda i utakmicom manje, Osijek ima 68, a Gorica je treća sa 56 bodova. Rijeka na četvrtom mjestu ima 52, a Hajduk je peti sa 47 bodova i također, susretom manje.

Istra je na začelju sa 25 bodova, jedim bodom manje od Lokomotive i dva boda manje od Varaždina.

REZULTATI 32. KOLA,
Petak:

Lokomotiva - Šibenik   1-0 (Lešković 86)

Subota:
Slaven Belupo - Dinamo 0-2 (Tolić 64, Oršić 86)
Hajduk- Rijeka         3-2 (Biuk 14, Štefulj 45-ag, Kačaniklić 47 / Drmić 31, Andrijašević 65)