BUNDESLIGA

Olićeva majstorija za pobjedu HSV-a

23.11.2008.
u 19:23

HSV je pobijedio Werder 2-1 u posljednjoj utakmici 14. kola Bundeslige. Susret je odlučen u 74. minuti prekrasnim pogotkom hrvatskog nogometnog reprezentativca Ivice Olića.

Uvod u utakmicu bio je podsjetnik na brutalni start Werderovog vratara na Olićev vrat prošle sezone. Potez kojeg se ne bi posramili niti najbolji majstori borilačkih vještina srušio je bespomoćnog hrvatskog nogometaša na tlo. Ovaj puta jednako bespomoćan bio je Wiese.

Oštar udarac s nekih dvadesetak metara iskosa s desne strane u sam suprotni gornji kut Werderovog vratara izmamio je euforične uzdahe i zaslužen pljesak cijele Nordbank Arene. Zamjetan je bio Olićev trud i prije ovog pogotka, a primjetan na terenu bio je i drugi hrvatski reprezentativac u hamburškoj momčadi.

Mladen Petrić ovaj se puta nije upisao na listu strijelaca, ali je zahvaljujući njegovom silovitom i preciznom slobodnom udarcu HSV došao u početno vodstvo. Uputio je u 6. minuti Petrić udarac prema Wieseovim vratima, a njegova silina uvjetovala je pomalo nespretnu reakciju čuvara mreže gostujuće momčadi. Na odbijenu loptu natrčao je Guerrero i smireno ju poslao u nebranjena vrata. Izjednačujući pogodak postigao je Diego iz slobodnog udarca.

Olić je odigrao cijelu utakmicu, a Petrić je iz igre izašao u 90. minuti kada ga je zamijenio Jonathan Pitroipa.