06. svibnja 2019. u 23:08 5 komentara 7567 prikaza
Pogledajte galeriju 1/10

U pretposljednjem kolu engleskog Premiershipa Manchester City je na svom Etihadu dočekao Leicester koji nije imao što izgubiti, ali ni dobiti.

Salah IZNIJELI GA NA NOSILIMA Lovren nakon stravičnog pada otkrio: Salah me ne prepoznaje

Ovaj susret su s posebnim zanimanjem pratili su u Liverpoolu gdje je 'crveni' dio grada, koji navija za momčad Jurgena Kloppa, čekao posrtaj Pepa Guardiole i njegovih pulena. Ipak, nisu ga dočekali.

Građani su slavili s minimalnih 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Vincent Kompany eurogolom s 25 metara u 70. minuti. Belgijski stoper je nakon konstantnog pritiska njegove momčadi odlučio učiniti ono što nisu bili u stanju napadači i 'bombom' u rašlje je odlučio pobjednika.

Mogao je City pobijediti i s većom razlikom, ali nisu zbog nepreciznosti i Kaspera Schmeichela koji je branio kao njegov otac u najboljim danima. Posebno je Danac izluđivao Argentinca Kun Aguera kojemu je u 32. minuti skinuo udarac sa same crte, a u 69. minuti mu je sjajnim refleksom obranio šut s pet metara.

Jürgen Klopp i Dejan Lovren U lovu na čudo Dijeli li itko Lovrenov optimizam? Njegov se san čini nestvarnim

Nakon vodstva City se malo primirio, ali sve im je mogao pokvariti njihov bivši igrač Kelechi Iheanacho koji je mogao i trebao bolje reagirati nakon jedne polukontre gostiju. Nigerijac je primio loptu nakon pogreške Gundogana i Laportea, ali je pucao poput amatera iz blizine, a lopta je otišla u gol-aut.

Građani su se ovom pobjedom vratili na vrh tablice uoči posljednjih 90 minuta prvenstva. Trenutno imaju 95 bodova, a Liverpool 94

PREMIERSHIP Tko je najbolji branič svih vremena? Englezi i Srbi tvrde: Van Dijk nije do koljena Vidiću

Redsima zadnja nada ostaje pouzdati se u ispodprosječni Brighton & Hove Albion koji se nalazi na 17. mjestu, ali je očuvao prvoligaški status te će neopterećeni ući u dvoboj protiv Cityja. Igrači Jurgena Kloppa će na domaćem terenu dočekati Wolverhampton koji se nalazi sedmom mjestu s 57 bodova.

Sve utakmice posljednjeg kola se igraju 12. svibnja u 16 sati, a Liverpool u utorak od 21 sat igra uzvratnu polufinalnu utakmicu Lige prvaka protiv Barcelone. Prvi susret završio je pobjedom Španjolaca 3:0. Hoće li tako Redsi nakon sjajne sezone ostati bez dva najvažnija trofeja u samo pet dana?

Plazma keksi
PLAZMA SPORTSKE IGRE MLADIH
Predsjednik Europske nogometne federacije podržao važan projekt u Hrvatskoj
Bambi
DRUŠTVENA SOLIDARNOST
Jedna od najvažnijih regionalnih konditorskih tvrtki ugradila je društveno poslovanje u svoju poslovnu filozofiju
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se tri minute nadoknade.
  • 90' Žuti karton
    Iheanacho je zaradio i žuti karton.
  • 87' Info
    Kakva prilika za Leicester u 87. minuti!! Kelechi Iheanacho  mogao je praktički uzeti titulu svom bivšem klubu, ali je nakon kontranapada neobjašnjivo pucao pored vrata.
  • 85' Info
    Ulazimo u posljednjih pet minuta. City je malo smirio ritam jer nema smisla davati dodatne prilike gostima za izjednačenje.
  • 75' Zamjena
    Izašao je Tielemans kod Leicestera, a ušao je Barnes.
  • 70' Gol
    GOOOOOOOOOOOL! Kompany je zabio!
  • 69' Info
    Ne ide Cityju, ili bolje rečeno ne dopušta im Schmeichel. Sada je obranio Agueru loptu s pet metara.
  • 58' Info
    Sjajno je pucao Gundogan s 20 metara, ali promašio je za par centimetara okvir vrata.
  • 56' Zamjena
    Kreće Guardiola na sve ili ništa. Izašao je Foden, a ušao Sane.
  • 53' Info
    Očekivano, City je nastavio pritiskati, a gosti čekaju priliku iz kontranapada.
  • 46' Poluvrijeme
    Momčadi odlaze na odmor.
  • 45' Nadoknada
    Igrat će se minuta sudačke nadoknade.
  • 44' Žuti karton
    Izgleda da igrači Cityja dobiju žuti karton čim igrači gostiju dođu u posjed. Sada je žuti karton zbog preoštrog starta dobio Vincent Komapny.
  • 34' Žuti karton
    Leicester se brani svim silama, a City je stisnuo 'lisice'. Šut iz daljine otišao je blizu vratnice. Maguire je dobio i žuti karton.
  • 32' Info
    Što su sada obranili gosti. Stisnuo ih je City u njihovih 20 metar, Aguero je skočio sjajno na prvoj stativi, ali s crte vadi loptu Schmeichel.
  • 22' Žuti karton
    Požutio je sada Silva. Treba reći kako je ovo pametan prekršaj jer je zaustavio kontranapad gostiju.
  • 11' Info
    Sada se lopta preselila na gostujuću polovicu, a ispred Schmeichela se sam našao Foden koji ipak puca ravno u Danca.
  • 1' Početak
Leicester
  • 94'

Gotovo je! City je na korak do osvajanja titule.

• 90'

• 90'

• 87'

• 85'

• 75'

• Kakva 'bomba'! S 25 metara odlučio je pucati stoper Cityja i pogodio u rašlje za veliko veselje na Etihadu.

• 70'

• 69'

• 63'

Kakva prilika sada za goste! Maddison je nakon polukontre odlučio pucati s 20-ak metara, ali lopta je prošla pored vrata.

• 58'

• 56'

• 53'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 46'

• 45'

• 44'

• 34'

• 32'

• 30'

Liverpool je pola sata bliže trofeju, ali trebat će još veliki broj napada obraniti gostujuća momčad.

• 22'

• 11'

• 8'

Pritisnuo je Leicester sada, ali se City uspio obraniti nakon male gužve u šesnaestercu. Gosti su došli bez straha.

• 8'

Očekivano je City preuzeo inicijativu, ali Leicester se trenutno uspješno brani.

• 1'

• Liverpool ima 94 boda i u zadnjem kolu igra na domaćem terenu protiv Wolverhamptona, a City gostuje kod 17. Brightona.

•  - Naravno da ćemo gledati Manchester City i, iskreno da kažem, nadat ćemo se čudu. Oni su odlična ekipa, ali smo i mi. Tko god da osvoji titulu, to će biti zasluženo. Nismo mogli bolje od ovoga i nemamo za čim žaliti. Možemo se samo moliti da se nešto dogodi u našu koristi - rekao je kapetan Liverpoola Jordan Henderson.

• Kolo prije kraja 'redsi' imaju dva boda prednosti i utakmicu više od 'građana' koji bi se današnjom pobjedom vratili na prvo mjesto uoči zadnjeg kola.

• Posebno će se ovaj susret gledati u Liverpoolu gdje se navijači momčadi Jurgena Kloppa nadaju pomoći gostujuće momčadi kako bi pobjedom ili remijem uzeli igračima Pepa Guardiole važne bodove u borbi za naslov.

• Od 21 sat utakmicu koja bi mogla promijeniti favorita za naslov prvaka engleskog Premiershipa odigrat će na Etihadu domaći Manchester City i Leicester.