Naslovnica Sport HNL

Igrat će se Europa iduće sezone na Poljudu! Caktaš vodio Hajduk do pobjede na praznom stadionu

19. svibnja 2019. u 18:27 16 komentara 5723 prikaza
Hajduk - Istra
Pogledajte galeriju 1/10

U susretu 35. kola Prve HNL Hajduk je na praznom Poljudu svladao Istru 1961 sa 4-1 (0-1)

Zlatko Dalić Izbornikova riječ Pogledajte Dalićevu lekciju o hrvatstvu, sve je rekao u nekoliko rečenica

Istra je šokirala Hajduk na samom početku susreta pogotkom Ivančića u šestoj minuti nakon sjajno odigrane kontre. Do kraja prvog poluvremena nisu domaći uspjeli doći do preokreta, ali su u drugih 45 minuta sjajno odigrali i upisali visoku pobjedu.

Caktaš je otvorio golijadu u 48. minuti, Gyursco je povisio u 56., a Jairo na asistenciju Mađara u 77. minuti povisio na 3:1.

Bruno Marić Što bi? Grom iz vedra neba udario hrvatski nogomet: Marić iznenada podnio ostavku!

Konačnih 4:1 postavlja Nejašmić u posljednjoj minuti susreta nakon udarca iz kuta Hajduka. Ovom pobjedom Hajduk je osigurao mjesto u kvalifikacija za Europsku ligu iduće sezone. Istra će pak u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi protiv Šibenika.

Strijelci: 0-1 Ivančić (6), 1-1 Caktaš (48), 2-1 Gyurcso (56), 3-1 Jairo (77), 4-1 Nejašmić (90+3).

Hrvatski Telekom i Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM)
Generacija NOW
Pobjednički tim natječaja Hrvatskog Telekoma i IRIM-a: „Definirali smo i napravili svoj standard IT učionice – onakav kakav kod nas još ne postoji“
  • 93' Gol
    GOOOOL! Nejašmić nakon udarca iz kuta za 4:1 vodstvo Hajduka.
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se tri minute nadoknade.
  • 86' Zaleđe
    Izašao je Bradarić iz igre kod Hajduka, a ušao je Beširović.
  • 81' Žuti karton
    Ivančić je sada oštro startao na Bradarića koji je ostao ležati na terenu.
  • 77' Gol
    GOOOOOOOOOOOL!
  • 70' Zamjena
    I Hajduk sada radi izmjenu. Izlazi Palaversa, a ulazi Hamza Barry.
  • 56' Gol
    GOOOOL!
  • 54' Zamjena
    Izlazi Fuentes kod Istre, a ušao je Laukžemis.
  • 48' Gol
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 46' Poluvrijeme
    Gotovo je prvo poluvrijeme. Istra iznenađujuće vodi 1:0 na Poljudu.
  • 45' Nadoknada
    Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade.
  • 41' Žuti karton
    Fuentes je zaradio žuti karton i time se 'očistio' za susret protiv Rudeša u posljednjem kolu. Tako će sigurno igrati u doigravanju za ostanak u prvoj ligi.
  • 36' Info
    Nekoliko navijača Hajduka se okupilo na ogradi izvan stadiona te su upalili baklje.
  • 6' Gol
    GOOOOL! Ivančić je zabio!!!!
  • 1' Početak
    Počeo je susret.
  • Info
    HNK Hajduk Split - NK Istra 1961 Rezultati uživo
  • SASTAVI:  HAJDUK: Posavec - Jurić, Ismajli, Lopez, Bradarić - Jradi, Nejašmić, Palaversa - Caktaš - Jairo, Gyurcso  ISTRA 1961: Čondrić - Grujević, Burić, Rodriguez, Ramadani, Pavić - Ivančić, Lončar, Galilea, Obeng - Fuentes
Istra 1961 Ivančić 6'
  • Gotov je susret na Poljudu. Hajduk je pobjedom 3:1 izborio nastup u Europi iduće sezone.

• 93'

• 90'

• 86'

• 81'

• Gyursco je sjajno u šesnaestercu gostiju pronašao Jaira koji nije imao težak zadatak i pogađa za 3:1.

• 77'

• 70'

• Gyursco je solo akcijom uspio zabiti za 2:1 i potpuni preokret.

• 56'

GOOOOL!

• 54'

• Jairo je napravio pomutnju u šesnaestercu gostiju, a nakon odbijanja lopta dolazi do Caktaša koji ju šalje u mrežu gostiju za 1:1.

• 48'

• 46'

• 46'

• 45'

• 41'

• 36'

• 24'

Hajduk pokušava izjednačiti, ali Istra se uspješno brani.

• Kakva kontra gostiju. Hajduk je ispao nakon dva dodavanja, a Fuentes je sjajno pronašao Ivančića koji je ostao miran pred Posavcem te poslao loptu u mrežu.

• 6'

• 1'

• SASTAVI:

HAJDUK: Posavec - Jurić, Ismajli, Lopez, Bradarić - Jradi, Nejašmić, Palaversa - Caktaš - Jairo, Gyurcso

ISTRA 1961: Čondrić - Grujević, Burić, Rodriguez, Ramadani, Pavić - Ivančić, Lončar, Galilea, Obeng - Fuentes

• Sudit će Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.Pomoćnici su Goran Pataki i Marjan Tomas.

• Igor Cvitanović nada se prekidu negativnog niza od tri poraza tijekom kojeg su njegovi igrači primili čak 12 pogodaka.

• Oreščanin će krenuti s jakom postavom, a tek je umjesto Barryja u sredinu postavljen Darko Nejašmić.

• Istra će pak u dodatne kvalfikacije za ostanak u Ligi te im posljednje utakmice služe kao priprema za te dvoboje.

• Na praznom Poljudu (neredi na derbiju s Rijekom), Hajduk će dočekati Istru koja je u lošoj formi. Igračima Siniše Oreščanina potreban je bod kako bi osigurali Europu iduće sezone.

• Ostala su dva kola do kraja HNL-a, a Dinamo je osigurao naslov dok je Rijeka sigurna na drugom mjestu. Osijek i Hajduk izjednačeni su na trećem i četvrtom s 59 bodova. Gorica se nada kiksevima Hajduka kako bi s dvije pobjede stigla do europskog mjesta.