Objavljeno vijesti danas: 2
HNL

Igrat će se Europa iduće sezone na Poljudu! Caktaš vodio Hajduk do pobjede na praznom stadionu

19.05.2019. u 18:27

U susretu 35. kola Prve HNL Hajduk je na praznom Poljudu svladao Istru 1961 sa 4-1 (0-1)

Istra je šokirala Hajduk na samom početku susreta pogotkom Ivančića u šestoj minuti nakon sjajno odigrane kontre. Do kraja prvog poluvremena nisu domaći uspjeli doći do preokreta, ali su u drugih 45 minuta sjajno odigrali i upisali visoku pobjedu.

Caktaš je otvorio golijadu u 48. minuti, Gyursco je povisio u 56., a Jairo na asistenciju Mađara u 77. minuti povisio na 3:1.

Konačnih 4:1 postavlja Nejašmić u posljednjoj minuti susreta nakon udarca iz kuta Hajduka. Ovom pobjedom Hajduk je osigurao mjesto u kvalifikacija za Europsku ligu iduće sezone. Istra će pak u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi protiv Šibenika.

Strijelci: 0-1 Ivančić (6), 1-1 Caktaš (48), 2-1 Gyurcso (56), 3-1 Jairo (77), 4-1 Nejašmić (90+3).