Genoa - Juventus
1/5
27.11.2016.
u 17:42

Cagliari je dobio Udinese sa 2-1, a Stipe Perica je za Udinese igrao od 62. minute.

Talijanski prvoligaš Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, napravio je veliki podvig u 14. kolu Serie A pobijedivši u nedjelju na svom terenu Juventus sa 3-1.

Dvostruki strijelac za Genou bio je  Giovanni Simeone (3, 13), a treći pogodak je autogol Alexa Sandra (29). Juventus je uspio ublažiti poraz u 82. minuti. Hrvatski napadač Mario Mandžukić izborio je slobodni udarac iz kojeg je zabio Pjanić.

Mandžukić, koji je bio u početnoj postavi Juvea, imao je dvije prilike da se upiše u strijelce, u 85. minuti je pucao preko gola, a u sudačkoj nadoknadi njegov pokušaj glavom bio je zamalo nprecizan. Marko Pjaca nije bio u sastavu Juventusa jer se još oporavlja od ozljede.

Posljednjeplasirani Palermo, za kojeg standardno brani vratar Josip Posavec, izgubio je od Lazija sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Sergej Milinković-Savić (31). Lazio je na trećem mjestu sa 28 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Atalanta, koja je svladala Bolognu sa 2-0.

Dan ranije Milan je slavio kod Empolija s 4-1 i došao je na drugo mjesto. Strijelci za Milan bili su Gianluca Lapadula (15, 78), Suso (62) i Andrea Costa (64-ag), a  Mario Pašalić igrao je do 78. minute za milanski klub.

Večeras Roma dočekuje Pescaru, a u ponedjeljak se sastaju Napoli - Sassuolo, te Inter - Fiorentina.