Novi kiks Manchester Uniteda, a Chelsea opet nije imao sreće

Manchester United
31.08.2019.
u 19:13

Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi i igrao je za Chelsea do 83. minute, pruživši solidnu partiju.

Nogometaši Manchester Uniteda ponovno su kiksali, Chelsea opet nije imao sreće, a Manchester City je pobjedom u 4. kolu Premier lige privremeno preuzeo prvo mjesto na ljestvici.

Chelsea ponovno nije imao sreće. U susretu protiv Sheffield Uniteda vodio je 2-0 golovima Tammyja Abrahama (19, 43). Na startu drugog poluvremena smanjio je Callum Robinson (46), a u samoj završnici susreta, u 89. minuti, stoper Chelseaja Kurt Zouma postiže autogol za konačnih 2-2. Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi i igrao je za Chelsea do 83. minute, pruživši solidnu partiju.

Iako je poveo 1-0 i posljednjih 20 minuta imao je igrača više, Manchester United nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Southamptona, završilo je 1-1. "Crveni vragovi" poveli su u 10. minuti, a strijelac je bio velški reprezentativac Daniel James, kojemu je to treći prvenstveni pogodak. Southampton je izjednačio golom Jannika Vestergaarda (58), a u 73. minuti ostao je s igračem manje jer je veznjak Kevin Danso dobio crveni karton. Unatoč tome, domaćini su uspjeli sačuvati remi.

Manchester City je uvjerljivo svladao Brighton sa 4-0, te je privremeno preuzeo prvo mjesto na ljestvici. Pogotke za Manchester City postigli su De Bruyne (2), Agüero (42, 55) i Bernardo Silva (79).

Večeras Liverpool gostuje kod Burnleyja i ima priliku održati stopostotan učinak, te vratiti se na prvo mjesto Premier lige.