Hajduk veličanstvenom igrom 'uništio' Rijeku, ovo se dogodilo prvi put nakon 7 godina

20. travnja 2019. u 20:49 16 komentara 12026 prikaza
Hajduk - Rijeka
Pogledajte galeriju 1/19

Nogometaši Hajduka u derbiju du 30. kola Prve HNL na Poljudu deklasirali Rijeku s 4-0 (3-0).-

Hajduk je furioznom igrom prvom poluvremenu stigao do prednosti od 3-0 golovima Jurića (2), Hamze (30) i Caktaša (45), a prednost domaćih mogla je biti i veća jer je Jurić osim pogotka u prvih 15 minuta još pogodio i vratnicu te gredu.

Do vodstva su Splićani stigli u samom otvaranju kada riječka obrana nije dobro raščistila Gyurcsov udarac iz kuta pa je Jurić s 10-ak metara nogom poslao loptu u mrežu. Hajdukov veznjak niti 10 minuta potom je nakon lijepe akcije pucao iskosa s lijeve strane, ali novi pogodak zaustavila je vratnica, da bi u 15. minuti Jurić glavom nakon kornera zatresao i gredu.

Bolju igru Hajduk je okrunio drugim golom u 30. minuti, Jurić i Gyurcso su kombinirali na desnom krilu, uslijedila je povratna lopta za Hamzu koji je s 13 metara pogodio za 2-0. U samoj završnici prvog poluvremena stigao je i treći gol, opet je Gyurcso nabacio s desne strane, Jairo je glavom pogodio vratnicu, ali se lopta odbila do Caktaša koji ju je s metra pospremio u mrežu.

Konačnih 4-0 postavio je Caktaš svojim drugim golom već u 50. minuti. Još je jednom asistent bio Gyurcso koji se sjurio po desnom krilu i poslao prizemnu povratnu loptu za Caktaša koji je s 10 metara pogodio mrežu iza Sluge.

Prva je to domaća pobjeda Hajduka protiv Rijeke nakon gotovo osam godina.

Četvrti Hajduk sada ima 50 bodova, kao i treći Osijek, dok je Rijeka druga s 56 bodova. Na vrhu je Dinamo koji je sa 79 bodova osigurao naslov prvaka.

Broj 7
"Magičan broj“
7 razloga zašto smo opčinjeni brojem 7
  • 92' Kraj
    Završena je utakmica. Hajduk je zasluženo osvojio tri boda.
  • 83' Zamjena
    I kod Rijeke zamjena. Izašao je Murić, a ušao Bušnja.
  • 76' Žuti karton
    I prvi žuti karton na susretu. Halilović je dobio opomenu zbog prigovora sucu Franu Joviću.
  • 72' Zamjena
    I posljednja zamjena kod Hajduka. U igru je ušao Palaversa, a izašao je Nejašmić.
  • 67' Zamjena
    Izlazi sada kod Hajduka i Stanko Jurić, a ušao je Kalik. Kod Rijeke je igru napustio Lepinjica, a ušao je Lončar.
  • 60' Zamjena
    Iz igre će kod Hajduka izaći Jairo, a ulazi Tahiraj.
  • Info
  • 50' Gol
    GOOOOOOOOOOL! Mijo Caktaš zabio je za 4:0.
  • Zamjena
    U igru je kod Rijeke ušao Pavičić, a u svlačionici je ostao Čolak.
  • 46' Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme. Sjajna igra Hajduka, a Rijeka će morati odigrati puno bolje ako želi doći do boda.
  • 45' Gol
    GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ludnica na Poljudu. Za 3:0 zabio je Mijo Caktaš.
  • 30' Gol
    GOOOOOOOOOOL! Hamza Barry je zabio za 2:0.
  • 17' Info
    I opet Jurić u napadu najbliži pogotku. S lijeve strane nabacio je Bradarić, a s pet metara Jurić glavom pogađa spoj prečke i vratnice.
  • 15' Info
    I sjajna akcija Hajduka koja nije završila pogotkom zbog vratnice. Caktaš je proigrao Jurića koji se nalazio na vrhu šesnaesterca i sjajno pucao, ali pogodio je vratnicu.
  • 2' Gol
    GOOOOOL! Kakav početak Hajduka. Za vodstvo je zabio Stanko Jurić već na početku utakmice.