Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 121
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
NIJE ŠTEDIO

Niko Kranjčar ušao u kafić, naručio piće pa učinio nešto što je konobara potpuno zaprepastilo

Koprivnica: Na Tjedna karijera predstavljena knjiga "Cico tak imam te rad", gostovao i Niko Kranjčar
Foto: Damir Spehar/PIXSELL
1/7
VL
Autor
Vecernji.hr
01.04.2025.
u 07:24

– Dakle, platio je prvo vino i ostavio 50 eura. Bum – hvala lijepo! Kad je plaćao drugo, opet ostavlja 50. Rekoh, majstore, previše je. Samo se nasmijao i zahvalio još jednom. Gospodin čovjek.

Napojnice koje ostavljaju vrhunski sportaši znaju biti tema razgovora među konobarima. Konobar Darko iz Karlovca ispričao je od koga je dobio najveću napojnicu, a to je bilo dok je radio u jednom vinskom baru. Bila je riječ o legendarnom vatrenom i bivšem Dinamovu kapetanu, Niki Kranjčaru. Podsjetimo, Niko je u uspješnoj karijeri nastupao i za Hajduk, Tottenham, Portsmouth, QPR te kijevski Dinamo. Za reprezentaciju Hrvatske ubilježio je 81 nastup uz 15 pogodaka.

– Od Nike Kranjčara, slobodno to napiši – rekao je Darko za N1 te dodao:

– Ušao je sam, njegovo je društvo došlo poslije. Znao je točno koje vino hoće, nije trebalo ništa crtati. Bila je nedjelja navečer, skoro prazan lokal i pustio sam Jessie Ware, onaj prvi album je tada bio friški, bomba. Nisam ih požurivao pa su ostali dulje i naručili još. Dakle, platio je prvo vino i ostavio 50 eura. Bum – hvala lijepo! Kad je plaćao drugo, opet ostavlja 50. Rekoh, majstore, previše je. Samo se nasmijao i zahvalio još jednom. Gospodin čovjek.

Bilo je i drukčijih slučajeva.

– A u Zadru mi je bio jedan naš slavni rukometaš sa ženom i klincem. Idem mu izvratiti 15 kuna. On govori “u redu je”, a žena ga ljutito pogleda i kaže “nije u redu”. I uzme novac – ispričao je.

Ovaj konobar kaže da ostavljanje napojnica ima i loše strane.

– Koliko ti dobro dođe, toliko je i udica da se vratiš u taj posao koji malo tko uopće želi raditi. Ako se ne varam, postoji istraživanje koje konobarenje stavlja među tri najstresnija zanimanja, zajedno s kirurzima i kontrolorima leta. Mislim da je i u top 3 zanimanja koja uništavaju brakove. Mene manje-više nije bilo briga za bakšu, ali imaš ekipu koja se sva izvitoperi i mater bi prodala za 2-3 eura trinkgelta – zaključio je ovaj konobar.

Komentara 5

MI
mikimouse12
08:41 01.04.2025.

Ovo sam citao vec najmanje 2 puta u zadnjih 2-3 godine

IV
Ico_voljevica
05:42 03.04.2025.

Zagrebački dejčec,gospon čovek

Avatar Arba
Arba
10:26 02.04.2025.

To za mene znači da nema respekta prema novcu i pojedincu koji nemapriliku uslužiti njega i slične. Napojnica se daje za dobru uslugu, račun ispod 10 € se zaokruži na maksimum 10 €, inače nekih 10-15% od iznosa računa

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata