Nikita Glasnović srebrna, Matea Jelić i Lovre Brečić brončani

23. studenoga 2018. u 14:37 1 komentara 206 prikaza
Nikita Glasnović
Pogledajte galeriju 1/5

Nikita Glasnović osvojila je srebrnu medalju na finalnom Grand prix turniru koji se održava u Fujairahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a Matea Jelić i Lovre Brečić su osvojili broncu.

Ivana Habazin Predborba Hrgoviću Najpoznatija hrvatska boksačica borit će se sa Srpkinjom Evom Bajić

U finalu kategorije do 57 kilograma Nikitu Glasnović je zaustavila aktualna svjetska prvakinja Koreanka Ah Reum Lee s 11-7. Prije toga je plasman u finale Glasnović osigurala pobjedama protiv Latvijke Ines Tarvide u osmini finala, u četvrtfinalu je bila bolja od dvostruke olimpijske pobjednice Britanke Jade Jones rezultatom 11-7, da bi u polufinalu svladala Turkinju Hatice Kubru, aktualnu viceprvakinju svijeta i Europe sa 13-9.

Matea Jelić je u kategoriji do 67 kilograma u prvom kolu bez problema slavila protiv Kanađanke Pagnotte da bi u četvrtfinalu bila bolja od aktualne svjetske prvakinje Ruth Gbagbi. Polufinalni poraz od Nur Tatar s tijesnih 10-9 nije ostavio traga na Jelić koja je u borbi za broncu deklasirala Kineskinju 23-3.

Lovre Brečić iza sebe ima najbolju sezonu u karijeri. Nakon naslova prvaka Europe u kategoriji do 63 kilograma i prvog mjesta na svjetskim rang listama na koncu godine osvojio je broncu na finalnom Grand Prixu do 68 kg.

Cro Cop Na Borčecu Cro Cop i društvo zaigrali košarku po izmijenjenim pravilima

U prvom kolu je bio bolji od brončanog sa svjetskog prvenstva Saula Gutiereza, u četvrtfinalu je pobijedio Ketbija, srebrnog sa svjetskog prvenstva 5-0 da bi ga u polufinalu zaustavio Koreanac Kim Seok Bae rezultatom 27-14. U borbi za broncu Brečić je bio na razini zadatka i svladao Yu Jen Huanga iz Tajvana 9-6.

Finalni Grand prix ima status G8 turnira čime je bodovno najjače natjecanje u 2018. godini i najjače bodovno natjecanje uopće nakon olimpijskih igara i svjetskog prvenstva. Pobjedniku pripada ogromnih 80 bodova u borbi za plasman na olimpijske igre.

Curtis Blaydes Curtis Blaydes Nakon Ngannoua želim Miočića, njega sam rušio kada god bih poželio!

Za ovaj finalni Grand Prix poziv je dobilo 16 najboljih iz svake olimpijske kategorije. Hrvatsku predstavlja 8 sportaša: Kristina Tomić (TK OSVit, Zagreb -49kg), Nikita Glasnović (TK Marjan, Split - 57kg), Bruna Vuletić (TK Marjan, Split -57kg), Matea Jelić (TK Marjan, Split -67kg), Iva Radoš (TK Metalac, Zagreb +67kg), Lovre Brečić (TK Marjan, Split -68kg), Toni Kanaet (TK Marjan, Split -80kg), Vedran Golec (TK Osvit, Zagreb +80kg).