Objavljeno vijesti danas: 184
SVLADAO danski GOG Gudme

Nexe slavio u prvom četvrtfinalnom dvoboju Europske lige

Našice: Prva utakmica 1/8 finala EHF Europske lige: RK Nexe - HC Eurofarm Pelister
Dubravka Petric/PIXSELL
26.04.2022.
u 23:02

Prvi strijelac Nexea bio je Halil Jaganjac s devet pogodaka, dok su po šest dodali Predrag Vejin i Fahrudin Melić. Vratar Nexea Mihailo Radovanović je imao 12 obrana. Na drugoj strani prvo ime je bio Jerry Tollbring sa sedam golova.

Rukometaši Nexea pobijedili su u Našicama, u prvom četvrtfinalnom dvoboju Europske lige, danski GOG Gudme s 32-27 (16-14). Stekla je hrvatska momčad time vrlo lijepu prednost prije uzvrata koje je na rasporedu 3. svibnja.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su se prvi odvojili i poveli 4-2 i 5-3. No, hrvatska momčad je još bolje kontrirala Dancima. U 15. minuti Nexe je poveo po prvi puta dva razlike, a u 20. minuti je bilo i +3 za domaćina (11-8).

Nexe je potom održavao prednost od dva do tri gola razlike, na takav način se otišlo i na odmor (16-14), a u 40. minuti prednost se popela i na pet golova (21-16). Do kraja se plus hrvatskog sastava kretao uglavnom između tri i pet razlike, a sve je okončano s 32-27.

Podsjetimo kako naslov pobjednika u ovom natjecanju brani njemački Magdeburg.