1/5
Autori: Matija Majdak, Hina
21.04.2018.
u 22:41

Subašić zbog ozljede nije branio u porazu Monaca, a ozljeda je spriječila i Santinija da nastupi za Caen

Milan je doživio nevjerojatnu blamažu u 34. kolu Serie A. Na San Siru ih je s 1:0 pobijedio Benevento.

Rossoneri tako ni u drugoj utakmice sezone nisu uspjeli pobijediti najgoru momčad lige, u prosincu je Benevento stigao do prvog boda u sezoni odigravši s njima 2:2.

Prvu gostujuću pobjedu Beneventu donio je Iemmello koji je izbjegao zaleđe i lagano zabio Donnarummi. Gosti su od 80. minuti ostali s igračem manje jer je Diabate dobio žuti karton, no rezultat se nije mijenjao. Kalinić je igrao od 72. minute.

Milan je šesti s 54 boda, dok je Benevento posljednji sa 17 bodova.

U 34. kolu francuskog prvenstva drugoplasirani Monaco je izgubio u gostima od Guingampa sa 1:3, ali momčad iz Kneževine je od 21. minute imala igrača manje jer je isključen stoper Jemerson.

Strijelci za Guingamp bili su Jimmy Briand (22-pen), Étienne Didot (34) i Marcus Thuram (47), a utješni pogodak za Monaco zabio je Almamy Touré (63). Vrata Monaca branio je Seydou Sy jer je prvi vratar momčadi Danijel Subašić ozlijeđen.

Hrvatski napadač Ivan Santini zbog ozljede nije bio u sastavu Caena koji je protiv Metza odigrao 1:1.

Marseille je na Velodromeu svladao Lille sa 5:1, te i dalje drži korak sa Monacom i Lyonom u borbi za Ligu prvaka. Po dva pogotka za Marseille zabili su Florian Thauvin (12, 30-pen) i Kostas Mitroglou (35, 38), a jednog je dodao Lucas Ocampos (68). Jedini gol za Lille postigao je Yassine Benzia (54).