Rudež jedini ima razloga za slavlje, Hezonji suci 'oteli' pobjedu

Mario Hezonja
1/8
29.10.2015.
u 09:08

Minneosta Timberwolves su jedini ostvarili pobjedu - na gostovanju kod LA Lakersa 112:111

Hrvatski košarkaši u NBA ligi ušli su i službeno u novu sezonu, ali samo Damjan Rudež može podići ruke u zrak i slaviti pobjedu, bez obzira što nije odigrao ni punih pet minuta.

Njegovi Minnesota Timberwolvesi su pobijedili LA Lakerse 112:111 u jako neizvjesnoj utakmici, a Damjan je zabio dva poena za četiri i pol minute igre. Šut mu je bio jedan od jedan i time je ispunio svoj zadatak. Nadajmo se da će imati više prilika u ostatku sezone. Briljirao je Ricky Rubio s 28 poena i 14 asistencija, a uz njega se s 23 poena postavio Kevin Martin.

Kod domaćih je najefikasniji bio veteran Kobe Bryant, potpuno oporavljen od ozljede i na poziciji četvorke, za koju se pripremao u predsezoni. Zabio je 24, ali uz šut osam od 24, od čega je za tri poena gađao tri od 13. Louis Williams je, primjerice, za Lakerse ubacio samo tri poena manje, ali i uz deset šuteva manje. Roy Hibbert se također solidno predstavio publici i zabio 12 uz deset skoova. Za nešto više u sezoni ipak će Bryant morati dodati pokoju loptu više i šutnuti pokoju manje.

A možda da je Mario Hezonja (11p, 3s, 2a) imao pokoju loptu više u rukama (4/9) za tih 25 minuta na parketu ne bi Orlando Magic izgubio od Washington Wizardsa 87:88 u kontroverznoj završnici, koja je pripala domaćima, da bi suci potom nakon pregledavanja snimke oduzeli koš Orlandu i pobjeda odlazi na stranu gostiju. Naime, devet sekundi prije kraja se Tobias Harris (15p, 7s) sjurio pod koš, lopta je nestvarno skakutala po obruču i u pokušaju da ju izbije, Bradley Beal (24p, 6s) je dirao obruč i suci su dosudili pogodak. No nakon pregledavanja snimke su ustvrdili da nije dirao obruč i pobjeda je otišla Washingtonu.

Isto tako je pobjeda otišla Chicago Bullsima na gostovanju kod Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića. Uvjerljivo su slavili 115:100 i sad imaju dvije pobjede jer su večer prije pobijedili Cleveland Cavalierse 97:95. Naš reprezentativac je u 29 minuta zabio devet i šutirao 3/8. Najefikasniji je bio Brook Lopez s 26 poena i sedam skokova. Kod gostiju je pak Jimmy Butler ubacio 24.

Duje Dukan nažalost nije bio ni na klupi u domaćem porazu Sacramento Kingsa 104:111 protiv LA Clippersa. Uništio ih je Blake Griffin s 33 poena i osam skokova, a dobro mu je s druge strane parirao DeMarcus Cousins s 32 i 13 skokova.

Derbi večeri odigrali su San Antonio Spursi na gostovanju kod Oklahoma Cityja, ali nisu uspjeli do pobjede protiv motiviranih Kevina Duranta i Russella Westbrooka. Slavili su uraganski 112:106, a najefikasniji je bio upravo Westbrook (33p, 10a), dok je Durant bio na 22 poena. Kod gostiju je Kawhi Leonard zabio 32 i skočio osam puta, ali nije imao pomoć suigrača, najbliži do njega zabili su 11 (Manu Ginobili i LaMarcus Aldrige).