Napoli nadoknadio Milanovih 2:0 u sučevom vremenu

Pato
AFP
28.10.2009.
u 23:09

Milan je u Napulju imao tri boda u džepu sve do 90. minute. Vodili su protiv Napolija 2:0, no onda se sve preokrenulo.

Super uvjerljivi Juventus protiv Sampdorije (5:1), te nevjerojatna završnica napuljske utakmice između Napolija i Milana (2:2), obilježja su 10. kola talijanske Serije A.

Sampdoria je u Torino došla kao drugoplasirana momčad lige i sa samo osam primljenih pogodaka dosad. No, tijekom 90 minuta protiv Juventusa su potpuno zakazali, razgolićeni su od strane inspiriranog domaćina, te je Juventus proslavio veliku pobjedu od 5:1, najuvjerljiviju ove sezone.

Amauri je postigao dva pogotka i bio je prvo ime Torineza, za koje su pogotke još postigli Chiellini, Camoranesi i Trezeguet.

Milan je u Napulju imao tri boda u džepu sve do 90. minute. Vodili su protiv Napolija 2:0 makar to nikako nije bila realna slika na terenu. U 90 minuta igre Milan je uputio samo dva udarca prema De Sanctisu i oba puta se lopta zakoprcala u mreži. Inzaghi je zabio već u 3., a Pato u 6. minuti.

Svo ostalo vrijeme Napoli je stvarao prilike, napadao, ali i propuštao slavlje. No, sve su naplatili u zadnjim sekundama. Prvo je Denis smanjio u 90. minuti, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Cigarini je potpuno "zapalio" atmosferu na stadionu. "Rossoneri" su završili dvoboj s igračem manje budući je u drugi žuti karton u 86. minuti zaradio Abate.

Genoa (bez ozlijeđenog Ivana Jurića) je pobijedila Fiorentinu 2:1 i tako Toskancima nanijela drugi poraz zaredom u prvenstvu.

I Roma je poražena, ali treći put zaredom. Nakon Milana i Livorna bolji od Ranierijeve momčadi bio je i Udinese (2:1).

Cagliari je definitivno "nagazna mina" na gostovanjima, pa su tako u Rimu, pobijedivši Lazio 1:0, proslavili i treće gostujuće slavlje. Hrvatski nogometaš Mario Brkljača je mogao samo slaviti s klupe.

Mato Jajalo je za Sienu igrao do 73. minute, no njegova momčad se ponovno nije proslavila. Upisali su i sedmi poraz (kod Bologne 2:1), te su zadnji na ljestvici.

Livorno je ugrabio i drugu uzastopnu pobjedu. Nakon 1:0 kod Rome istim rezultatom su, kao domaćini, "slomili" Atalantu. Hrvatski nogometaš Dario Knežević je cijelu utakmicu "dirigirao" domaćom obranom koja je i ovaj put bila na visini zadatka.

U četvrtak će zadnju utakmicu kola na San Siru igrati Inter i Palermo.

Serie A, 10. kolo:

Juventus - Sampdoria 5:1 (Amauri 26, 62, Chiellini 42, Camoranesi 50, Trezeguet 88 / Pazzini 64)

Napoli - Milan 2:2 (Denis 90, Cigarini 90+3 / Inzaghi 3, Pato 6)

Genoa - Fiorentina 2:1 (Palladino 43, Mesto 74 / Marchionni 64)

Udinese - Roma 2:1 (Flores 21, 84 / Rossi 42)

Bologna - Siena 2:1 (Adailton 16, Osvaldo 59 / Calaio 87)

Catania - Chievo 1:2 (Mascara 42-11m / Mantovani 32, Marcolini 70)

Lazio - Cagliari 0:1 (Matri 50)

Livorno - Atalanta 1:0 (Miglionico 68)

Parma - Bari 2:0 (Božinov 58, Paloschi 66)