M. Shiffrin pobijedila u Ofterschwangu i osvojila Mali kristalni globus

Mikaela Shiffrin
1/6
10.03.2018.
u 14:28

Shiffrin je imala najbolji rezultat prve vožnje, a u drugoj je uspjela sačuvati devet stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener

Amerikanka Mikaela Shiffrin je u subotu u njemačkom Ofterschwangu po 31. put stala na najviše mjesto pobjedničkog postolja u slalomskim utrkama Svjetskog kupa, čime je po peti put u karijeri osvojila i Mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Shiffrin je imala najbolji rezultat prve vožnje, a u drugoj je uspjela sačuvati devet stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener koja se nadala svojoj prvoj slalomskoj pobjedi u Svjetskom kupu, ali se na kraju morala zadovoljiti drugim mjestom. Treća je bila olimpijska pobjednica iz Pjongčanga Šveđanka Frida Hansdotter.

1/7

U redoslijedu slaloma, u koji se ubrajaju i paralel-slalomi te gradske utrke, Shiffrin je u ovoj sezoni osvojila 880 bodova od mogućih 1000 bodova. Bila je druga na otvaranju sezone u Leviju i nije završila slalom u Lenzerheideu. U ukupnom redoslijedu Shiffrin je stigla do 1673 boda, 623 više u odnosu na drugoplasiranu Wendy Holdener.

Sljedeća utrka skijašica bit će spust na završnici Svjetskog kupa u švedskom Areu, koji je na rasporedu u srijedu, 14. ožujka.