Europska liga
1/5
23.08.2018.
u 22:59

Lovre Kalinić branio je svih 90 minuta za Gent, Pašalić je igrao prvo poluvrijeme za Atalantu

Hrvatski nogometaš Anton Maglica bio je strijelac i asistent za ciparski Apollon iz Limassola u prvoj utakmici 4. pretkola Europske lige u 2:3 porazu na gostovanju kod Basela.

Maglica je postigao pogodak za 1:1 u 49. minuti i asistirao Papoulisu u 53. za vodstvo Apollona od 2:1. No, do kraja utkamice domaći su uspjeli preokrenuti, dvostruki strijelac za Basel bio je Van Wolfswinkel (6, 69), a jedan gol postigao je Cumart (84). Maglica je igrao za Apollon do 72. minute.

Asistenciju je upisao i Ante Erceg u 2:5 porazu Brondbyja na gostovanju kod Genka. Erceg, koji je igrao do 72. minute, bio je dodavač za pogodak Wilczeka u 51. minuti za prednost Brondbyja od 2-1. Za Brondby je čitavu utakmicu igrao Josip Radošević.

Domagoj Vida igrao je svih 90 minuta za Besiktas je u 1:1 remiju na gostovanju kod Partizana.

1/12

Lovre Kalinić branio je svih 90 minuta za Gent koji je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Bordeauxa. Franko Andrijašević ostao je na klupi Genta, dok Toma Bašić nije konkurirao za nastup u dresu Bordeauxa.

Mario Pašalić igrao je prvo poluvrijeme u 0:0 domaćem remiju Atalante protiv FC Kopenhagena.

Marin Tomasov igrao je 90 minuta za Astanu u 0:1 porazu na gostovanju kod APOEL-a, Andro Švrljuga igrao je čitavu utakmicu za Suduvu u 1:1 domaćem remiju protiv Celtica, Filip Ozobić igrao je čitavu utakmicu za Qarabag u 0:1 gostujućem porazu kod Šerifa kod kojeg su Antun Palić i Ante Kukušić ostali čitavu utakmicu na klupi, Antonio Mance odigrao je svih 90 minuta za Trenčin u 1:1 domaćem remiju protiv AEK-a iz Larnake, Dino Štiglec i Tomislav Tomić igrali su svih 90 minuta za ljubljansku Olimpiju u 0:2 domaćem porazu od Spartaka iz Trnave, Mateo Barać je igrao svih 90 minuta za bečki Rapid u 3:1 domaćoj pobjedi protiv FCSB-a kod kojega je Antonio Jakoliš ostao na klupi, Nikola Katić je igrao svih 90 minuta za Rangers u 1:0 domaćoj pobjedi protiv Ufe za koju je čitavu utakmicu igrao Ivan Paurević, dok je Mate Maleš igrao od 10. minute za CFR Cluj u 0:2 porazu na gostovanju kod luksemburškog F91 Dudelangea.

REZULTATI PRVIH UTAKMICA 4. PRETKOLA:
Torpedo Kutaisi (Gru) - Ludogorec (Bug)     0-1 (Wanderson 45+2)
Zenit (Rus) - Molde (Nor)              3-1 (Dzjuba 71, Zabolotni 80, Mevlja 90 / Hestad 42)
Trenčin (Svk) - AEK Larnaka (Cip)               1-1 (Sleegers 55 / Acoran 60)
APOEL (Cip) - Astana (Kaz)              1-0 (Caju 79)
Suduva (Lit) - Celtic (Ško)             1-1 (Verbickas 13 / Ntcham 3)
Šerif (Mol) - Qarabag (Aze)               1-0 (Kapič 8)
Sigma (Češ) - Sevilla (Špa)             0-1 (Sarabia 84)
Sarpsborg 08 (Nor) - Maccabi Tel Aviv (Izr)     3-1 (Heintz 2, Lund Nielsen 7-11m, Mortensen 56-11m / Kjartansson 13-11m)
Malmo (Šve) - Midtylland (Dan)          2-2 (Rosenberg 12, Antonsson 24 / Wikheim 60, Okosun 77)
F91 Dudelange (Luk) - CFR Cluj (Rum)         2-0 (Turpel 67, Sinani 80)
Basel (Švi) - Apollon (Cip)             3-2 (Van Wolfswinkel 6, 69, Cumart 84 / Maglica 49, Papoulis 53)
Atalanta (Ita) - FC Kopenhagen (Dan)         0-0
Olympiacos (Grč) - Burnley (Eng)          3-1 (Fortounis 19, 60-11m, Bouchalakis 48 / Wood 33-11m)
Olimpija (Slo) - Spartak Trnava (Svk)        0-2 (Bakoš 23-11m, Ilić 35-ag)
Rapid Beč (Aut) - FCSB (Rum)                    3-1 (Knasmuellner 4, Sonnleitner 39, Schwab 49 / Gnohere 47)
Zorja (Ukr) - RB Leipzig (Njem)          0-0
Partizan (Srb) - Besiktas (Tur)            1-1 (Ricardo 14 / Arslan 15)
Genk (Bel) - Brondby (Dan)              5-2 (Samatta 37, 55, 70, Trossard 45+1-11m, 90+1 / Hermannsson 47, Wilczek 51)
Rosenborg (Nor) - Škendija (Mak)        3-1 (Jebali 11, Bendtner 15, Levi 44 / Junior 76)
Rangers (Ško) - Ufa (Rus)            1-0 (Goldston 41)
Gent (Bel) - Bordeaux (Fra)            0-0