Naslovnica Sport Košarka

Ludnica na Gripama: Čampara u posljednjoj sekundi s deset metara pogodio za senzaciju!

Gosti su u utakmicu ušli kao veliki favorit s omjerom 9 pobjeda i 1 porazom
09. siječnja 2021. u 22:11 3 komentara 2442 prikaza
KK Split i KK Budućnost VOLI susreli se u 14. kolu ABA Lige
Pogledajte galeriju 1/2

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je u subotu na domaćem parketu iznenađujuće svladao Budućnost sa 78:77 (40-40), i to tricom s deset metara koju je sekundu prije kraja pogodio Sani Čampara.

Mario Mandžukić KRUŽE GLASINE Mandžu čeka novi veliki transfer? Jedan se strateg voljan i kladiti da će tako završiti

Split je većinu utakmice bio u vodstvu, a najveću prednost imao je u drugoj četvrtini, plus 11. U drugome poluvremenu nitko nije imao više od pet poena prednosti, a završnica susreta bila je izuzetno uzbudljiva.

Minutu i 40 sekundi prije kraja gosti su poveli 77:75. Nakon toga puno se griješilo na obje strane i na kraju je Splićanima ostalo 13 sekundi za zadnji napad. Na kraju je lopta došla do Sanija Čampare, koji je sekundu prije kraja pogodio tricu sa deset metara i donio pobjedu protiv momčadi koja je bila veliki favorit i u utakmicu je ušla sa 9 pobjeda i 1 porazom.

Ujedno, bila je to utakmica u kojoj je Roko Leni Ukić (36), koji se nakon 16 godina vratio u KK Split, debitirao u žutom dresu i pokazao je da će biti od velike koristi Splićanima.

Filip Zubčić Dodatni razlog za osmijeh Žrtva i odricanje se napokon isplatili: Evo koliko je Zubčić zaradio u samo dva dana

Upisao je 20 koševa, 5 skokova i 3 asistencije. Blaž Mesiček je dodao 18 poena, a Sani Čampara završio je utakmicu sa 8 koševa.

Kod Budućnosti najbolji je bio Amerikanac Justin Cobbs sa 19 koševa.

Mary Donor Pavlović i Milan Pavlović
LJUBAVI BEZ GRANICA
Kako je Milan riskirao život i doveo Mary iz Sierra Leonea u Ljubuški
PRIPREMA VOZILA
Doznajte kako kvalitetno pripremiti vozilo za zimsku vožnju i osvojite vrijedne nagrade